10 سفر یکروزه از میلان

شهر میلان از پرطرفدارترین شهرهای ایتالیا است که به شهر مد و فشن شهرت دارد. میلان شهری مدرن و پر از معماری‌های خارق‌العاده است و پس از شهر رم که پایتخت این کشور است، شهری پرتردد بین گردشگران است. اگر در میلان اقامت دارید و از جاذبه‌های گردشگری میلان دیدن کرده‌اید، این فرصت را دارید تا سفری یکروزه به یکی از مقاصد محبوب ایتالیا داشته باشید. میلان به دلیل موقعیتی که دارد در نزدیکی مقاصد گردشگری محبوبی قرار گرفته است. کوه‌های آلپ از فراز کلیسای جامع میلان قابل رویت هستند و دریاچه زیبای کومو کمتر از یک ساعت از این شهر فاصله دارد. با ۱۰ سفر یکروزه از میلان ما را همراهی کنید.

گشتی در اطراف شهر میلان: ۱۰ سفر یکروزه از میلان

  1. دریاچه کومو (Lake Como)

یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر یکروزه از میلان دریاچه کومو است. از ایستگاه قطار Stazione Nord یا Stazione Centrale می‌توانید با طی کردن ۳۰ دقیقه مسیر به طور مستقیم به شهر کوچک و زیبای کومو در جنوب دریاچه کومو برسید. دریاچه کومو سومین دریاچه بزرگ ایتالیا است که در منطقه‌ای لوکس و پرزرق و برق قرار گرفته است. اگرچه شهر کومو شهری کوچک است اما امکانات و جذابیت‌های خاص خودش را دارد. قایق سواری روی دریاچه کومو از جمله تفریحات محبوب این منطقه است. علاوه بر آن، تماشای دریاچه به خودی خود برای بسیاری از گردشگران جذاب است. اگر زودهنگام به این شهر سفر کنید فرصت کافی برای گشتن اطراف شهر و دریاچه خواهید داشت. منطقه تاریخی شهر کومو نیز ارزش گشتن و قدم زدن دارد.

دریاچه کومو در نزدیکی شهر میلان

دریاچه کومو سومین دریاچه بزرگ ایتالیا است که با فاصله یک ساعت از شهر میلان قرار گرفته است.

  1. ورونا (Verona)

وجود آثار باستانی رومی، خیابان‌های قدیمی مربوط به قرون وسطی، و داستان افسانه‌ای و تراژدیک شکسپیر (رومئو و ژولیت)، موجب شده شهر ورونا به یکی از مقاصد محبوب سفر یکروزه از میلان تبدیل شود. در قلب منطقه تاریخی شهر ورونا یکی از بهترین میادین مسابقات رومی قرار گرفته است که بسیار جذاب و تماشایی است. چند خیابان آن طرف‌تر نیز قلعه کنار رودخانه که امروزه به یک موزه هنری تبدیل شده قرار گرفته است. حداقل چهار کلیسا در این شهر است که جزو خارق‌العاده‌ترین کلیساهای ایتالیا از نظر معماری و تزیینات به شمار می‌رود. همچنین یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر، بالکن و خانه ژولیت است که از درون داستان رومئو ژولیت بیرون کشیده شده است. بسیاری از عشاق در کنار این بالکن به یکدیگر پیشنهاد ازدواج می‌دهند.

ورونا در ایتالیا

شهر ورونا یک شهر آرام و خوش منظره است که به دلیل وجود جاذبه‌های تاریخی و هنری، بین گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

  1. دریاچه گاردا (Garda Lake)

در مسیر دو ساعته میلان تا ورونا یک دریاچه زیبا به نام دریاچه گاردا قرار دارد که بزرگترین دریاچه ایتالیا است. برای بازدید از این دریاچه باید به شهر کوچک و زیبای سیرمیونه (Sirmione) بروید که خود شهر نیز تماشایی است. این منطقه آب و هوای مدیترانه‌ای دارد که بسیار خوشایند و لذتبخش خواهد بود. علاوه بر قایق سواری به روی دریاچه زیبای گاردا، می‌توانید از یک قلعه قدیمی، یک ویلای رومی و غارهای کاتولو در شهر سیرمیونه دیدن کنید. همچنین می‌توانید دریاچه گاردا و شهر ورونا را در یکروز ببینید به شرطی که صبح زودتر حرکت کنید و ابتدا در کنار دریاچه از قطار پیاده شوید و سپس دوباره سوار قطار شده و به ورونا سفر کنید.

دریاچه گرادا در سفر یکروزه از میلان

دریاچه گرادا بزرگترین دریاچه ایتالیا است که بسیار خوش منظره و تماشایی است و می‌توانید در سفر یکروزه از میلان از آن بازدید کنید.

  1. ریزورت اسکی سنت موریتز (Moritz)

اگر می‌خواهید چشم اندازی زیبا و نزدیک از کوه‌های آلپ داشته باشید می‌توانید سوار قطار اکسپرس برنینا (Express Bernina) شوید. در طی دو ساعت و نیم با این قطار از روی ۱۹۶ پل، درون ۵۵ تونل و چندین دره و تنگه چشم نواز و تماشایی عبور خواهید کرد و در نهایت به ریزورت اسکی سنت موریتز در سوییس می‌رسید. در این مسیر که شاید در ابتدا طولانی به نظر برسد، مناظر طبیعی خارق العاده‌ای خواهید دید، پس دوربین‌هایتان را آماده داشته باشید تا از رویایی‌ترین مناظر در مسیرتان عکس بگیرید. این قطار در طول سال همیشه در این مسیر حرکت می‌کند، بنابراین فرقی نمی‌کند در تابستان به اینجا بیایید یا زمستان، در هر صورت مناظر منحصر به فرد کو‌ههای آلپ را خواهید دید.

برخی از گردشگران در ریزورت سنت موریتز اقامت می‌کنند تا صبح زود به اسکی بپردازند اما بسیاری دیگر نیز به خاطر تماشای این مسیر زیبا و شگفت انگیز اکسپرس برنینا را انتخاب می‌کنند و پس از گشتی کوتاه در ریزورت سنت موریتز با همین قطار به میلان باز می‌گردند.

برنینا اکسپرس سفر یکروزه از میلان

برای رسیدن به ریزورت اسکی سنت موریتز سوار قطار اکسپرس برنینا شوید تا در مسیر مناظر طبیعی و چشم اندازهای شگفت انگیز کوههای آلپ را نیز تماشا کنید.

  1. برگامو (Bergamo)

بازدید از برگامو نیز اغلب مواقع در کنار بازدید از دریاچه کومو انجام می‌گیرد. یعنی اگر برنامه سفرتان را به درستی زمانبندی کنید می‌توانید در سفر یکروزه از میلان به دو مقصد مهم سفر کنید. برگامو یکی از شهرهای قدیمی ایتالیا است که قدمت منطقه تاریخی آن به قرون وسطی باز می‌گردد. وجود خیابان‌های سنگفرش شده باریک و ساختمان‌های سنگی قدیمی این تاریخ را به خوبی نمایان می‌کند. با استفاده از فونیکولار می‌توانید به دروازه‌های قدیمی شهر که به قرن ۱۶ باز می‌گردند برسید. و با  ورود به دروازه‌ها وارد روستای دیوارکشی شده‌ای شوید که مهم‌ترین جاذبه تاریخی و حتی هنری شهر برگامو به شمار می‌رود. برگامو تقریبا ۴۰ کیلومتر از شهر میلان فاصله دارد و به راحتی از طریق قطار قابل دسترسی است.

برگامو سفر یکروزه از میلان

برگامو شهری قدیمی و بالای تپه‌ای است که می‌توانید آن را در نزدیکی دریاچه کومو بیابید و با هم در یک روز ببینید.

  1. ونیز (Venice)

در هر گوشه کشور ایتالیا که باشید در هر حال دوست دارید به ونیز بروید. نمی‌توان به این کشور زیبا و تاریخی سفر کرد و شهر روی آب آن را که در میان تمامی شهرهای روی آب اروپا منحصر به فردتر و خارق‌العاده‌تر است را ندید. اگر در میلان مستقر باشید این شانس را دارید با سفر یکروزه از میلان به ونیز بروید. این سفر دو ساعت و نیم طول می‌کشد و به راحتی با قطار طی می‌شود. اگر برنامه سفرتان را به خوبی چیده باشید به راحتی می‌توانید یک روز خود را در ونیز سپری کنید و از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی آن از جمله میدان سنت مارک، کلیسای سنت مارک، گرند کانال، پل افسوس، پل ریالتو و بسیاری دیگر از پل‌ها و ساختمان‌های رنگارنگ شهر ونیز دیدن کنید. قایق سواری در کانال‌های متعدد ونیز را فراموش نکنید.

ونیز سفر یکروزه از میلان

قایق سواری به روی کانال‌های ونیز از جمله تفریحات فراموش نشدنی در شهر ونیز خواهد بود.

  1. پاویا (Pavia)

پاویا یکی از شهرهای قدیمی ایتالیا است که در گذشته یکی از اصلی‌ترین پایتخت‌های رومیان به شمار می‌رفته است اما امروزه به یک شهر دانشگاهی تبدیل شده است. هرچند هنوز در آن ساختمان‌های زیبای قرون وسطی و رنسانس را خواهید یافت که نمونه‌های زیبای باقی مانده از ساختارهای قدیمی هستند که به ۱۰۰ برج قرون وسطی شهرت داشتند. قلعه ویسکانتی (Castello Visconti) دو برج قدیمی را هنوز پابرجا نگه داشته و امروز به موزه هنر و تاریخ تبدیل شده است. برج ساعت قرون وسطی نیز در میدان لئوناردو داوینچی قرار گرفته است. هرچند این برج ساعت دقیقا همان برج قدیمی قرون وسطی نیست و تغییراتی داشته اما شکل ظاهری آن دست نخورده باقی مانده است.

پاویا در ایتالیا

پاویا یک شهر دانشجویی و جوان است که ساختمان‌های آن به دوران رنسانس و قرون وسطی باز می‌گردد با اینحال اغلب آن را به خاطر دانشگاه‌های معتبرش می‌شناسند.

  1. فلورانس (Flonerce)

بخاطر وجود خطوط پرسرعت قطار در ایتالیا، شما می‌توانید دو ساعته از میلان به شهر رنسانس و زیبای فلورانس برسید. بنابراین زمان کافی برای بازدید از جاذبه‌های شهر فلورانس و قدم زدن در خیابان‌های زیبای آن خواهید داشت. در این مسیر می‌توانید از کلیسای مشهور شهر فلورانس که به دومو فلورانس شهرت دارد دیدن کنید و یا به میدان اصلی شهر بروید و از ساختمان‌های یکدست و یک شکل آن لذت ببرید. اگر به هنر علاقه مند باشید در جای درستی قرار دارید چرا که فلورانس پر از آثار هنری افراد مشهور است که حتی مجسمه‌های میکلانژ را نیز می‌توانید در گوشه و کنار شهر ببینید.

فلورانس ایتالیا

کلیسای محبوب شهر فلورانس در خط آسمانی این شهر منظره‌ای زیبا و چشم نواز ایجاد کرده است و محبوب‌ترین جاذبه شهر به شمار می‌رود.

  1. چینکو تره (Cinque Terre)

چینکو تره به پنج روستای زیبا در ایتالیا گفته می‌شود که هر یک زیبایی خاص خودشان را دارند. بخصوص اگر به دنبال جایی هستید که مناظر زیبا و خارق العاده‌ای را به تصویر بکشید، چینکو تره جاییست که باید به آن سفر کنید. خانه‌های رنگی که در بالای تپه‌ها روی هم قرار گرفته‌اند و وجود دریاچه‌ روبروی آن‌ها، قایق سواری، لذت بردن از غذاهای محلی و دریایی، همه و همه از جمله مواردی هستند که این پنج روستا را در ایتالیا به مقاصدی محبوب برای گردشگران تبدیل می‌کنند. چینکو تره یا پنج سرزمین از جمله نقاطی هستند که به خاطر مناظر رویایی و منحصر به فردی که داشتند در یونسکو به ثبت رسیده‌اند و تحت حفاظت قرار دارند. اگرچه شما در سفر یکروزه از میلان فرصت بازدید از هر پنج روستا را نخواهید داشت. بنابراین باید یکی از آنها را برای سفر خود انتخاب کنید.

چینکو تره ایتالیا

هر یک از روستاهای ملقب به پنج سرزمین در ایتالیا زیبایی خاص خودشان را دارند اما اغلب شبیه به یکدیگر هستند به طوری که گاهی تشخیص آن‌ها در تصاویر از یکدیگر کار دشواری می‌شود.

  1. واریس (Varese)

شهر واریس در پای کوه کامپو دی فیوری (Mount Campo dei Fiori) قرار گرفته است و شهریست که شامل چند کلیسای کوچک قرن ۱۷ می‌شود که اغلب به دلیل وجود مجسمه‌های بزرگ که صحنه‌هایی از کتاب مقدس را نشان می‌دهند شهرت دارد. واریس همچنین از جمله شهرهای تپه‌ای ایتالیا است که در یونسکو به ثبت رسیده است. در مرکز شهر واریس، کاخ استنس (Palazzo Estense) یک کاخ قدیمی است که بسیار زیبا طراحی و دکور شده است. این کاخ به یک خانواده ثروتمند و سلطنتی به نام خانواده استی تعلق داشته است و در سال‌های ۱۷۰۰ ساخته شده است. امروزه بازدید از این کاخ و کلیساهای شهر از جمله پرطرفدارترین کارهاییست که در شهر واریس انجام می‌شود.

واریس ایتالیا

شهر واریس یکی دیگر از شهرهای ایتالیا است که بروی تپه‌ها شکل گرفته به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است.

سخن نهایی

بازدید از شهر میلان به خودی خود لذتبخش است اما برای کسانی که دوست دارند مقاصد بکرتری را در اطراف شهر میلان ببینند می‌توانند به راحتی با سفر یکروزه از میلان به یکی از ۱۰ مقصد ذکر شده بروند و شب را  دوباره به میلان بازگشته و در همین شهر سپری کنند. اگر قصد سفر به میلان را دارید و تا به امروز ویزای شینگن نگرفته‌اید با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا در زمینه گرفتن وقت سفارت ایتالیا، ترجمه مدارک و اخذ ویزای شینگن ایتالیا شما را همراهی کنیم تا با اطمینان بیشتری بتوانید برنامه سفر خود به ایتالیا  و جاذبه‌های محبوب آن را بچینید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =