سفر یکروزه از بروکسل

بروکسل بعنوان پایتخت کشور بلژیک معمولا محلی است که اغلب گردشگران به آن ورود کرده یا در آن اقامت می‌کنند. اما این به معنای ماندن در بروکسل نیست بلکه با رزرو هتل در این شهر می‌توانید شانس این را داشته باشید علاوه بر بازدید از جاذبه‌های گردشگری بروکسل، به شهرها و جاذبه‌های اطراف آن نیز در سفرهای یکروزه سر بزنید. چه با ماشین چه وسایل نقلیه عمومی نظیر قطار، به راحتی می‌توان سفر یکروزه از بروکسل به اماکن دیدنی اطراف آن داشت. در ادامه با ساحل شنی همراه باشید تا ببینید اطراف بروکسل از چه جاذبه‌ها و شهرهایی می‌توانید دیدن کنید.

مقاصد سفر یکروزه از بروکسل

  1. واترلو (Waterloo)

واترلو شهر کوچکی است که به دلیل یک واقعه تاریخی که در سال ۱۸۱۵ در آن رخ داده شهرت پیدا کرده است. در این واقعه نیروهای نظامی فرانسوی تحت فرمانروایی ناپلئون با متحدین بریتانیایی، هلند و پروسیا به جنگ پرداختند. نقطه‌ای که این دو گروه با هم برخورد کرده و جنگیده‌اند در جنوب واترلو قرار گرفته است و امروزه در آن نمادی بعنوان صلح قرار گرفته است. تپه‌ای که به تپه شیر یا Butte du Lion شهرت دارد نماد این جنگ است که بالای این تپه یک مجسمه شیر قرار گرفته است که از دوردست‌ها قابل رویت است. این نماد بین سالهای ۱۸۲۳ تا ۱۸۲۶ ساخته شده و ارتفاع آن ۴۰ متر است. مجسمه شیری که بر فراز این تپه قرار گرفته ۲۸ تن وزن و بیش از ۴ متر طول دارد. امکان بالا رفتن از این تپه وجود دارد برای این کار باید ۲۲۶ پله را به بالا بروید اما در نهایت چشم اندازی پانورامیک و بی‌نظیر از اطراف را خواهید دید.

واترلو بلژیک

واترلو محل یک نبرد مهم در تاریخ بلژیک به شمار می‌رود که امروزه مجسمه‌ای به رسم یادبود این نبرد در آن قرار گرفته است.

  1. لوکزامبورگ (Luxembourg)

لوکزامبورگ یک کشور کوچک است که در جنوب شرقی بلژیک واقع شده است و به نوعی به بروکسل متصل است بنابراین می‌تواند یک مقصد مناسب برای سفر یکروزه از بروکسل باشد. لوکزامبورگ اگرچه کشور کوچکی است اما به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد به یک مرکز سیاسی مهم تبدیل شده است. در شهر لوکزامبورگ نیز موسسات سیسی از جمله بانک سرمایه گذاری اروپا و دبیرخانه پارلمان اروپا در آن قرار گرفته است. اما علاوه بر اینها مرکز شهر قدیمی لوکزامبورگ به دلیل داشتن قلعه‌های متعدد در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. بنابراین سفر به این کشور نیز می‌تواند دیدنی‌های بیشماری برایتان داشته باشد.

لوکزامبورگ

اگرچه لوکزامبورگ یک کشور کوچک است اما جاذبه‌های تاریخی و قلعه‌های متعددی در آن وجود دارد.

  1. آمستردام (Amsterdam)

پایتخت کشور هلند، آمستردام، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا به شمار می‌رود. جاذبه‌های گردشگری آمستردام، تاریخ غنی این شهر و رویدادهای فرهنگی که در آن برگزار می‌شود این شهر را به یک مقصد پرتردد تبدیل کرده است. از آنجایی که آمستردام در نزدیکی بروکسل قرار گرفته است می‌تواند یک مقصد محبوب برای سفر یکروزه از بروکسل باشد. اگرچه آمستردام و بروکسل در دو کشور مختلف قرار گرفته‌اند اما با داشتن ویزای شینگن هر یک از این دو کشور می‌توانید به دیگری سفر کنید و از شهرها و جاذبه‌های آن نیز بازدید کنید. بنابراین سفر از بروکسل به آمستردام برایتان دشوار نخواهد بود.

آمستردام پایتخت هلند

اگر ویزای شینگن بلژیک را داشته باشید به راحتی می‌توانید به هلند نیز سفر کرده و از شهر آمستردام در سفری یکروزه دیدن کنید.

  1. اودنرد (Oudenaarde)

اودنرد یک شهر آرام و کوچک است که به دلیل صنعت پارچه شهرت دارد. اما برای علاقه مندان به آثار هنری، اودنرد نیز همانند گنت جذابیت‌هایی دارد. ساختمان‌هایی که به سبک گوتیک طراحی شده به میدان اصلی شهر جلوه خاصی بخشیده است. این میدان بین سال ۱۵۲۶ تا ۱۵۳۷ شکل گرفته است و امروزه نیز همچنان می‌توان با قدم زدن در آن حس و حال شهر را در آن زمان متوجه شد. این شهر در غرب بروکسل واقع شده و تقریبا ۱ ساعت تا رسیدن به آن راه است. بنابراین می‌تواند مقصد مناسبی برای سفر یکروزه از بروکسل باشد. از آنجایی که اودنرد شهر بزرگی نیست، بازدید از جاذبه‌های آن در یک روز امکان پذیر است.

اودنرد بلژیک

اغلب ساختمان‌های این شهر معماری به سبک گوتیک دارند و به یک موزه فضای باز برای علاقه مندان به معماری و هنر می‌مانند.

  1. آنتورپ (Antwerp)

آنتورپ از شهرهای آلمانی زبان بلژیک است که در گذشته مرکز فرهنگی منطقه فلندرز بلژیک بود. مهم‌ترین جاذبه شهر آنتورپ میدان بزرگ شهر است که همانند سایر شهرهای بلژیک، محلی است برای گردهمایی‌های عصر و مراسم و رویدادهای مهم شهر. علاوه بر اینها، کلیسای گوتیک شهر آنتورپ به نام کلیسای پل مقدس نیز از دیگر جاذبه‌های محبوب این شهر محسوب می‌شود که در سال ۱۵۱۷ ساخته شده است. آنتورپ کمتر از یک ساعت از بروکسل فاصله دارد و یکی از بهترین مقاصد برای سفر یکروزه از بروکسل است.

آنتورپ بلژیک

آنتورپ یکی از محبوب‌ترین شهرهای بلژیک است که در نزدیکی بروکسل قرار گرفته و همین موجب شده همیشه گردشگران بسیاری از بروکسل به این شهر رفته و از آن بازدید کنند.

  1. قلعه لارن (Laarne Castle)

قلعه لارن در ۱۱ کیلومتری شرق گنت واقع شده است و می‌توان از این قلعه و شهر گنت در یک روز بازدید کرد. این قلعه که شکلی پنج ضلعی دارد در قرن ۱۱ به منظور دیوار دفاعی شهر گنت ساخته شده و در قرن ۱۷ بازسازی شده است.

قلعه لارن بلژیک

قلعه لارن یک منطقه دیوارکشی شده است که داخل آن ساختمان‌های مختلفی وجود دارد.

  1. اسلت (Hasselt)

اسلت یک شهر سرزنده و بیدار است که مرکز استان لیمبورگ است. در قلب شهر، میدات گروت مارکت واقع شده که دور تا دور آن را خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی در بر گرفته است. در شمال شرقی میدان می‌توانید یک کلیسای قدیمی مربوط به قرن ۱۵ بیابید که با وجود ظاهر ساده‌ای که دارد طراحی داخلی آن بسیار زیبا و با ظرافت است. علاوه بر این‌ها در شهر اسلت می‌توانید موزه‌های متعددی نیز بیابید که به شما اطلاعاتی درباره تاریخچه این شهر خواهند داد.

اسلت بلژیک

اسلت از جمله شهرهای کوچک بلژیک است که شاید کمتر نام آن به زبان آمده باشد اما همانند سایر شهرهای بزرگ، این شهر نیز دارای میدانی بزرگ و قدیمی همراه با ساختمان‌هایی با معماری خارق العاده است.

  1. لوفن (Leuven)

لوفن شهری زیبا در شرق بروکسل است که با قهوه‌هایش شهرت دارد. میدان قدیمی شهر به قرن ۱۵ باز می‌گردد و همانند سایر شهرها، دور تا دور میدان را ساختمان‌های زیبا و چشمگیر در بر گرفته‌اند. همچنین در این میدان مجسمه‌های متعددی نیز خواهید دید که به زیبایی و جذابیت آن می‌افزایند. لوفن مرکز استان فلمیش برابانت در بلژیک است و فقط ۲۵ کیلومتر از بروکسل فاصله دارد.

لوفن بلژیک

شهر لوفن نیز با معماری خارق العاده‌ای که دارد نظر علاقه مندان به هنر و معماری را به سوی خود جلب می‌کند.

  1. بروژ (Bruges)

یکی از زیباترین شهرهایی که می‌توانید در سفر یکروزه از بروکسل ببینید شهر بروژ است. شهری تاریخی که با کانال‌های آب، هوای مه‌آلود و ساختمان‌های سنگی قدیمیش شهرت دارد. جاذبه‌های گردشگری بروژ موجب شده‌اند این شهر خود به یک مقصد محبوب گردشگری در بلژیک تبدیل شود. اگر فرصت اقامت در این شهر را نداشتید فرصت بازدید یکروزه از شهر بروژ را از دست ندهید.

بروژ بلژیک

شهر بروژ با کانال‌های متعدد و ساختمان‌های قدیمیش یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در بلژیک به شمار می‌رود.

  1. آلست (Aalst)

آلست در ۳۱ کیلومتری شمال غربی بروکسل و در استان فلمیش واقع شده است. این شهر دارای روستاهای کوچک و محلی زیبایی است که می‌توانند مقصد متنوعی برای گردشگران باشند. این شهر کوچک در کنار رودخانه دندر (River Dendre) واقع شده است و اغلب مسافرانی که به شهرهای گنت و بروکسل سفر می‌کنند از کنار این شهر می‌گذرند بنابراین بازدید از شهر آلست برای این مسافران دشوار نخواهد بود. علاوه بر ساختمان‌هایی با معماری زیبا، در این شهر می‌توانید موزه‌های متنوع و گالری‌های هنری متعددی بیابید.

آلست بلژیک

شهر آلست یک شهر آرام و ساکت است که می‌تواند مکانی مناسب برای دور بودن از هیاهوی شهرهای شلوغ بلژیک باشد.

چطور به بروکسل سفر کنیم؟

سفر به بروکسل کار دشواری نخواهد بود اگر شما بتوانید ویزای شینگن بلژیک را بگیرید. برای این کار در قدم اول باید از سفارت بلژیک وقت بگیرید، سپس در روز مقرر همراه با مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن بلژیک به سفارت بلژیک مراجعه کنید و پس از مصاحبه‌ای کوتاه و ارائه مدارک منتظر بمانید تا نتیجه به شما اعلام شود. این پروسه ممکن است طولانی باشد بنابراین آمادگی انتظار کشیدن برای دو تا سه ماه را داشته باشید و بهتر است برنامه سفرتان را نیز با توجه به همین زمان بندی بچینید. برای اینکه اطلاعات کامل‌تری نسبت به اخذ ویزای شینگن بلژیک و مدارک مورد نیاز آن بدست آورید با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا شما را در این مسیر راهنمایی و همراهی کنیم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =