چطور وقت سفارت پرتغال بگیریم

سفر به پرتغال می‌تواند تجربه‌ای به یاد ماندنی و رویایی باشد. بخصوص برای افرادی که به ساحل و دریا علاقه مند هستند چرا که پرتغال در جوار اقیانوس اطلس واقع شده است و ۸۰۰ کیلومتر خط ساحلی زیبا و تماشایی دارد. لیسبون پایتخت و بزرگترین شهر پرتغال در غربی‌ترین نقطه این کشور واقع شده است. لیسبون را می‌توان قلب تپنده و مدرن‌ترین شهر این کشور زیبا دانست که یکی از پربازدیدترین پایتخت‌های اروپایی نیز به شمار می‌رود. شهری با آب و هوای مدیترانه‌ای که مقصدی محبوب برای سفرهای تابستانی است. از سوی دیگر، پرتغال با کشور زیبا و پرطرفدار اسپانیا هم مرز است. بنابراین با گرفتن ویزای شینگن پرتغال می‌توانید به راحتی به کشور اسپانیا نیز سفر کنید.

اگرچه شما با داشتن ویزای شینگن هر کشور دیگری می‌توانید به پرتغال سفر کنید، اما اگر مقصد اصلی و کشور ورودی شما پرتغال است، برای سهولت کارتان می‌توانید از طریق سفارت این کشور نسبت به گرفتن ویزای شینگن اقدام کنید. در قدم اول برای گرفتن ویزای شینگن پرتغال نیاز است بدانید چطور وقت سفارت پرتغال بگیرید و همراه با چه مدارکی برای مصاحبه در سفارت حضور پیدا کنید.

سواحل پرتغال

پرتغال به دلیل واقع شدن در کنار اقیانوس اطلس، سواحل زیبا و تماشایی دارد. بنابراین یک مقصد محبوب برای سفرهای تابستانی به شمار می‌رود.

آنچه باید درباره وقت سفارت پرتغال بدانید

در ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که پروسه گرفتن ویزای شینگن ممکن است تا سه ماه طول بکشد، بنابراین هنگامی که شما برای گرفتن وقت سفارت پرتغال اقدام می‌کنید باید حداقل سه ماه تا سفرتان فاصله وجود داشته باشد. همچنین شما باید بدانید برای کدامیک از انواع ویزاهای شینگن اقدام می‌کنید تا بتوانید مدارک لازم آن را تهیه کنید. اگر برای اولین بار است که نسبت به گرفتن ویزای شینگن اقدام می‌کنید، جهت اطلاعات بیشتر درباره این نوع ویزا و شرایط گرفتن وقت سفارت پرتغال با مشاورین شرکت ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا اطلاعات کافی نسبت به این پروسه کسب کنید.

در قدم اول گرفتن وقت سفارت پرتغال باید فرم تقاضانامه را از طریق سایت سفارت پر کنید. این فرم باید به تعداد افرادی که همراه شما به این سفر می‌روند پر شود بنابراین اگر به طور خانوادگی اقدام می‌کنید باید هر یک از اعضای خانواده جهت گرفتن وقت سفارت پرتغال یک فرم جداگانه با اطلاعات خودشان پر کنند. پس از پر کردن این فرم به شما تاریخ و زمانی که باید همراه با مدارک خود به سفارت پرتغال جهت مصاحبه و انگشت نگاری حضور پیدا کنید ارائه می‌شود. این تاریخ و ساعت را فراموش نکنید و در تاریخ مقرر با مدارک مورد نیاز به سفارت مراجعه کنید.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، ویزای شینگن انواع مختلفی دارد و پر کردن فرم تقاضانامه نیز ممکن است کمی پیچیده‌تر از حد تصور باشد. برای اینکه این پروسه برای شما سریع‌تر و مطمئن‌تر پیش برود بهتر است از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. مشاورین شرکت ساحل شنی درخشان تمام تلاش خود را جهت گرفتن وقت سفارت پرتغال و همچنین ویزای شینگن پرتغال برای شما انجام خواهند داد. ما به شما توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی با مشاورین ما تماس بگیرید تا شانس شما برای گرفتن ویزای شینگن پرتغال بالاتر برود.

گرفتن وقت سفارت پرتغال

برای گرفتن وقت سفارت پرتغال ابتدا باید فرم تقاضانامه ویزا را از روی سایت دانلود کرده و پر کنید.

هنگام حضور در سفارت پرتغال چه مدارکی بهمراه داشته باشیم

کشور پرتغال نیز از جمله کشورهای حوزه شینگن است بنابراین تمامی مدارکی که برای گرفتن ویزای شینگن مورد نیاز است برای گرفتن ویزای پرتغال نیز نیاز خواهد بود. مدارک زیر را هنگام مراجعه به سفارت در زمان مشخص شده بهمراه داشته باشید:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن پرتغال

 • اصل مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
 • گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماهه و دو صفحه سفید
 • دو قطعه عکس رنگی جدید تمام رخ با پس زمنیه سفید
 • گردش حساب ۶ ماه گذشته یا سند ملکی به منظور گواهی تمکن مالی
 • برای حضور داشتن در رویدادهای خاص یا جلسات با شرکت‌های بین المللی نیاز است دعوتنامه خود را همراه با مدارکتان ارائه دهید.
 • افرادی که زیر سن قانونی هستند نیاز به رضایتنامه رسمی والدین خود دارند.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان الزامی است. همانند هر مسافر دیگری، دانشجویان نیز می‌بایست مدارکی مبنی بر تمکن مالی خود و حداقل هزینه سفر خود ارائه دهند. در صورتیکه شخص خودش مدرکی مبنی بر تمکن مالی نداشته باشد باید شخصی ساپورت مالی فرد را در طول سفر متقبل شود. این شخص می‌تواند از اعضای خانواده باشد.
 • ارائه مدارک شغلی از جمله فیش حقوقی، نامه اشتغال به کار با سربرگ رسمی و مهر شرکت، بیمه و مدارکی که تضمین کند مسافر قادر به پرداخت هزینه‌های سفر خود است، همانند پرینت حساب بانکی، الزامی است.
 • اگر عضو هیئت علمی هستید کارت عضویت خود را همراه مدارک خود داشته باشید.
 • ارائه پروانه مطب و کارت نظام پزشکی برای پزشکان می‌تواند امتیاز محسوب شود.
 • تاجران و کارفرمایان مشاغل آزاد می‌توانند پروانه کسب، مدارک پرداخت مالیات و یا کارت بازرگانی خود را ارائه کنند.
 • مدت سفر و قصد سفر به کشور پرتغال باید در مدارک ارائه شود. این مدارک با ارائه ووچر رزرو هتل که مدت زمان اقامتتان را مشخص کند و بلیط رفت و برگشت (که مشخص کند فرد قصد ماندن در این کشور را ندارد) تضمین می‌شود.
 • داشتن بیمه مسافرتی برای مواقع اضطراری در سفر الزامی است.
 • هزینه ویزای شینگن هم به صورت نقدی هم از طریق کارت قابل پرداخت است.

نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که تمامی مدارک شما برای ارائه به سفارت باید توسط دارالترجمه به طور رسمی ترجمه شده و مهر دادگستری داشته باشد.

جمع بندی

سفر به کشور ساحلی و تماشایی پرتغال تجربه‌ای رویایی برای بسیاری از مسافران است. گرفتن ویزای شینگن پرتغال کار دشواری نخواهد بود اگر شما بدانید باید چطور وقت سفارت پرتغال بگیرید و چه مدارکی را به همراه داشته باشید. با سپردن این کار به افراد باتجربه و متخصصین این کار می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به این مقصد گردشگری زیبا در جنوب اروپا سفر کنید و خاطرات خوش و فراموش نشدنی برای خود رقم بزنید. بنابراین، اگر قصد سفر به پرتغال را دارید با ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =