چطور وقت سفارت مجارستان بگیریم

چه کسی بدش می‌آید به یکی از زیباترین کشورهای اروپایی سفر کند؟ مجارستان، کشوری که در میان کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی احاطه شده است. مجارستان کشوری مدرن و تماشایی است که پایتخت آن بوداپست داستان‌های زیادی برای بازدیدکنندگانش دارد. شهری که نظاره گر جنگ‌ها و حوادث مختلفی بوده و امروز همچنان سرپا ایستاده و زیبایی‌های دست نخورده‌اش را به رخ می‌کشد. همانند هر کشور دیگری، برای سفر به مجارستان نیز باید ویزا بگیرید. مجارستان از جمله کشورهای اروپایی منطقه شینگن است، بنابراین از تمامی قوانین اخذ ویزای شینگن که سایر سفارت‌ها دارند پیروی می‌کند. قدم اول برای اخذ ویزای شینگن مجارستان نیز گرفتن وقت سفارت مجارستان است. با ما همراه باشید تا بدانید چه مراحلی را برای گرفتن وقت سفارت مجارستان و اخذ ویزای شینگن باید طی کنید.

ساختمان پارلمان بوداپست

ساختمان پارلمان بوداپست یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری مجارستان و یکی از بزرگترین ساختمان‌های پارلمان در جهان است که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد.

هر آنچه باید درباره وقت سفارت مجارستان بدانید

پیش از اینکه بخواهید وقت سفارت مجارستان بگیرید لازم است بدانید چه زمانی باید برای این کار اقدام کنید. پروسه اخذ ویزای شینگن می‌تواند یک پروسه طولانی باشد. در مرحله اول اصلا مشخص نیست شما برای چه تاریخی بخواهید وقت سفارت مجارستان بگیرید، چرا که سفارت با توجه به زمانبندی خودش برای شما تاریخ خاصی مشخص می‌کند. این تاریخ شاید دو هفته بعد باشد یا شاید دیرتر این وقت به شما برسد. پس برنامه سفرتان را خیلی زود و نزدیک نچینید. شما باید حداقل ۳ ماه زمان برای وقت سفارت مجارستان و بررسی مدارکتان در نظر بگیرید. بنابراین بهترین زمان سفر شما حداقل سه ماه پس از گرفتن وقت سفارت مجارستان خواهد بود.

برای گرفتن وقت سفارت مجارستان ابتدا باید فرم تقاضانامه ویزا را پر کنید. این فرم هم از طریق سفارت ارائه می‌شود هم به روی سایت سفارت مجارستن قرار دارد. اطلاعات این فرم را با دقت و صحیح پر کنید. هرچند برای پر کردن این فرم نیز نیاز است با انواع ویزای شینگن آشنا باشید تا بدانید برای کدام نوع ویزا درخواست می‌کنید. از آنجایی که پرکردن فرم درخواست ویزا کمی پیچیده است بهتر است پیش از پرکردن آن با مشاورین ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری درباره پر کردن این فرم کسب کنید.

پس از اینکه فرم تقاضانامه پر و ارسال شد، تاریخ و ساعتی که باید به سفارت مراجعه کنید به شما ارائه می‌شود. شما در این تاریخ مقرر باید جهت مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارکتان به سفارت مجارستان واقع در تهران خیابان شهید کلاه‌دوز- خیابان دروس- میدان هدایت- کوچه شادلو- پلاک ۱۰ مراجعه کنید. حتما سر وقت در سفارت حاضر شوید تا زودتر کارتان انجام شود. ضمن اینکه حضور هر یک از افرادی که برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرده‌اند در سفارت الزامی است و یک نفر نمی‌تواند مدارک افراد دیگر را با خود به سفارت ببرد.

هنگام مراجعه به سفارت مجارستان چه مدارکی همراهمان داشته باشیم؟

مدارکی که برای مراجعه به سفارت مجارستان جهت اخذ ویزای شینگن مجارستان باید بهمراه داشته باشید به نوع ویزایی که اقدام کرده‌اید بستگی دارد. شما می‌توانید جهت اطلاع از انواع ویزای شینگن و مدارکی که باید جمع آوری کنید با شرکت ساحل شنی درخشان به شماره ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

اما به طور معمول مدارک اولیه که برای اخذ ویزای توریستی مجارستان مورد نیاز است به شرح زیر خواهد بود:

 • اصل پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماهه و دو برگ سفید. در نظر داشته باشید اعتبار پاسپورت شما با زمان سفرتان در نظر گرفته می‌شود بنابراین اگر ممکن است سه ماه پس از گرفتن وقت سفارت مجارستان اعتبار پاسپورت شما به اتمام برسد، بهتر است پیش از اقدام کردن آن را به روز کنید.
 • اگر در پاسپورت‌های پیشین خود ویزای شینگن یا هر ویزای دیگری دارید همراه داشته باشید.
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید با پیش زمینه سفید
 • پرینت حساب بانکی ۶ ماه گذشته ممهور به مهر بانک. معمولا حداقل مبلغ خاصی باید در این حساب وجود داشته باشد که بهتر است برای اطلاعات دقیق‌تر با ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.
 • فرم تکمیل شده تقاضانامه ویزا
 • گواهی اشتغال به کار در سربرگ شرکت. همراه با فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان. این گواهی نیز باید رسمی و با سربرگ دانشگاه باشد.

نکته: افرادی که با گواهی اشتغال به تحصیل اقدام به اخذ ویزای شینگن می‌کنند نیز باید همانند سایر افراد مدارکی مبنی بر تمکن مالی ارائه کنند. اما این افراد می‌توانند توسط والدینشان ساپورت شوند و ارائه مدارک مالی یکی از والدین کافیست.

 

 • دعوتنامه، در صورتیکه قرار است در خانه دوست یا فامیل خود در کشور مجارستان اقامت داشته باشید. دعوتنامه نیز باید فرمت خاصی داشته و اطلاعات مشخصی در آن ذکر شود. جهت اطلاع از این نکات با مشاورین ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به یکی از شهرهای مجارستان. دقت داشته باشید این مدارک جهت تضمین اینکه شما به کشور باز می‌گردید و مشخص شدن مدت زمان اقامتتان در کشور مجارستان الزامیست. بنابراین حتما در این مدارک باید تاریخ برگشت شما مشخص باشد.
 • رزرو هتل در یکی از شهرهای مجارستان. اگر دعوتنامه ندارید باید محل اقامت شما در مجارستان مشخص باشد. این گواهی را با ارائه ووچر هتلی که رزرو کرده‌اید تضمین می‌کنید.
 • سند مالکیت به نام متقاضی
 • بیمه مسافرتی. داشتن بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو در طول سفر به کشورهای اروپایی الزمایست. جهت خرید بیمه مسافرتی با ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.
 • اصل مدارک شناسایی. کارت ملی و شناسنامه خود را هنگامی که برای وقت سفارت مجارستان مراجعه کردید همراهتان ببرید. این مدارک قرار نیست در سفارت باقی بماند و فقط بعنوان مدرک شناسایی شما درخواست می‌شود.
 • پرداخت نقدی یا با کارت بابت هزینه ویزا.

نکته: دقت داشته باشید تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده و مهر دادگستری داشته باشد. شما می‌توانید حتی ترجمه مدارکتان را نیز به ما بسپارید.

از تمامی مدارکی که جمع آوری کردید یک نسخه کپی بگیرید تا در صورت لزوم نسخه کپی را جهت بررسی نهایی ارائه دهید.

اخذ ویزای مجارستان

فراموش نکنید گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

با اخذ ویزای توریستی مجارستان می‌توانید تا ۹۰ روز در این کشور حضور داشته باشید. همچنین با داشتن ویزای شینگن مجارستان می‌توانید به سایر کشورهای منطقه شینگن نیز سفر کنید.

جمع بندی

مجارستان کشوری زیبا در آسیای مرکزی است که از محبوبیت بالایی بین گردشگران برخوردار است. مجارستان جاذبه‌های گردشگری متعددی دارد که برای هر گردشگری زیبا و دیدنی هستند. اگر قصد سفر به مجارستان را دارید، پیش از هر اقدامی با مشاورین ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا اطلاعات کامل و دقیقی درباره سفر به این کشور و نحوه اخذ ویزای آن در اختیارتان قرار دهند. همچنین با سپردن تمامی مراحل اخذ ویزای شینگن مجارستان به متخصصین ما، دیگر نگرانی بابت ناقص بودن مدارک یا اشتباه پرکردن فرم تقاضانامه نخواهید داشت. شما فقط کافیست در وقت سفارت مجارستان به سفارت مراجعه کنید و منتظر بمانید تا نتیجه بررسی مدارکتان به شما اعلام شود. باقی مراحل اخذ ویزا را به ما بسپارید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =