چگونه وقت سفارت لهستان بگیریم؟

لهستان، که با نام جمهوری لهستان نیز شناخته شده است، یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که با کشورهای آلمان، چک، اسلواکی، اوکراین، لیتوانی و بلاروس هم مرز است. کشور لهستان ۱۵ جاذبه ثبت شده در یونسکو دارد که ۱۴ تای آن جاذبه‌های فرهنگی هستند. همچین ورشو پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است که نقش پررنگی در تاریخ بخصوص جنگ جهانی دوم داشته است. اگرچه شاید لهستان مقصد پرطرفداری بین گردشگرانی که علاقه به سفر به اروپا دارند نباشد اما این کشور نیز دیدنی‌های بسیاری دارد که می‌توانند برای گردشگران شگفت انگیز باشند. از آنجایی که لهستان نیز عضو منطقه شینگن است، گرفتن ویزای این کشور می‌تواند حتی دریچه‌ای برای سفر به کشورهای اطراف و هم مرز آن باشد. اگر قصد گرفتن ویزای شینگن لهستان را دارید ابتدا باید بدانید چگونه وقت سفارت لهستان بگیرید.

سفر به لهستان

ورشو اگرچه در جنگ جهانی دوم آسیب بسیاری دید اما امروزه همچنان یک شهر و پایتخت مدرن و تماشایی است که دیدنی‌های بسیار زیادی را در خود جای داده است.

هر آنچه باید درباره وقت سفارت لهستان بدانید

همانطور که اشاره شد برای ورود به کشور لهستان نیاز به ویزای شینگن دارید. بنابراین مراحل اخذ ویزای لهستان نیز همانند سایر کشورهای منطقه شینگن با گرفتن وقت سفارت لهستان آغاز می‌شود. برای این کار نیاز است ابتدا فرم تقاضانامه را پر کنید. این فرم هم از طریق سفارت هم از طریق سایت آن در دسترس مسافران قرار می‌گیرد. برای پر کردن این فرم باید دقت داشته باشید تمامی اطلاعاتتان کامل و صحیح وارد شود چرا که پس از ارسال فرم قادر به تعویض اطلاعات آن نخواهید بود. همچنین باید هدفتان از سفر را نیز ذکر کنید که با توجه به آن نسبت به اخذ یکی از انواع ویزای شینگن اقدام کنید. بنابراین شاید بهتر باشد پیش از پر کردن این فرم ابتدا با افراد متخصص در زمینه اخذ ویزای شینگن در ساحل شنی درخشان مشورت کنید تا مطمئن شوید مسیر صحیحی را در پیش گرفته‌اید.

پس از پرکردن اطلاعات مندرج در فرم تقاضانامه و ارسال آن، وقت سفارت لهستان مشخص می‌شود. شما در روز و ساعتی که مقرر شده است باید به سفارت لهستان به آدرس تهران ، بلوار آفریقا (جردن)، کوچه پیروز، پلاک۲ مراجعه کنید و آماده مصاحبه و انگشت نگاری شوید. در این روز باید تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را نیز بهمراه داشته باشید بنابراین نسبت به جمع آوری مدارک اقدام کنید.

برای مراجعه به سفارت لهستان چه مدارکی همراه ببریم؟

همانطور که گفته شد شینگن انواع مختلفی دارد که مدارک هر یک از آن‌ها با دیگری متفاوت است. بنابراین با دانستن اینکه برای کدام نوع ویزا اقدام می‌کنید مدارکتان را برای مراجعه به سفارت لهستان آماده کنید. در این زمینه می‌توانید از مشاورین ما در ساحل شنی درخشان کمک بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری از انواع ویزا و مدارکی که مورد نیاز است در اختیارتان قرار دهند. اما اغلب مواقع برای اخذ ویزای توریستی لهستان مدارک زیر مورد نیاز است:

 • فرم تقاضانامه که در ابتدا جهت گرفتن وقت سفارت لهستان پرکردید. در نظر داشته باشد این فرم باید برای هر فرد به طور جداگانه پر شود و هر فرد در زمان مقرر شده برای خودش به سفارت مراجعه کند. حضور فرد در سفارت الزامی است و این کار به صورت غیرحضوری انجام نمی‌گیرد.
 • مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه (این مدارک در سفارت نمی‌مانند و برای اخذ ویزا ضروری نیستند اما برای مراجعه بعنوان کارت شناسایی ارائه می‌شود.)
 • گذرنامه با ۶ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی
 • پرینت حساب ۶ ماه گذشته. (با توجه به تغییر نرخ دلار بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق درباره اینکه حداقل موجودی باید چه مقدار باشد با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۵۷۹۳۸)
 • دو قطعه عکس پرسنلی در سایر ۵/۳ در ۵/۴ با پس زمینه سفید (عکس هیچگونه رتوش و تغییر نباید داشته باشد و ترجیحا اخیرا گرفته شده باشد و با چهره فعلی شما هنگام مراجعه به سفارت تفاوتی نداشته باشد)
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان. این گواهی باید به زبان انگلیسی و در سربرگ شرکت مورد نظر باشد. در کنار این گواهی، مدارکی همانند فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی نیز ارائه می‌شود.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان. این گواهی نیز باید ترجمه شده و رسمی باشد. (دانشجویانی که با گواهی اشتغال به تحصیل اقدام به اخذ ویزای شینگن لهستان می‌کنند نیز باید تمکن مالی داشته باشند اما این بار این تمکن می‌تواند از طرف شخصی غیر از شخص اقدام کننده باشد و والدین می‌توانند هزینه‌های سفر وی را ساپورت کنند بنابراین این مدارک باید از سمت والدین ارائه شود. جهت اطلاعات بیشتر در این باره با ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.)
 • ارائه مدرک رزرو هتل (مدت زمان اقامت باید مشخص باشد)
 • دعوتنامه اقامت در خانه دوستان و آشنایان. گاهی نیاز است این فرد مدارکی مبنی بر اینکه در طول سفر شما را ساپورت و پشتیبانی می‌کند ارائه دهد.
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به یکی از شهرهای لهستان. از آنجایی که این مدارک جهت مشخص شدن مدت زمان اقامت شما در این کشور ارائه می‌شود حتما مدارک ارائه شده باید تاریخ آغاز و پایان داشته باشند. بنابراین داشتن بلیط برگشت الزامی است.
 • بیمه مسافرتی. بیمه‌های مسافرتی مبالغ متفاوتی را پوشش می‌دهند معمولا برای اخذ ویزای شینگن به بیمه مسافری با پوشش دهی حداقل ۳۰۰۰۰ یورو نیاز است. جهت اخذ بیمه مسافرتی نیز با مشاورین ما تماس بگیرید.
 • تمامی مدارک باید به طور رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند. شما می‌توانید برای ترجمه مدارک نیز از شرکت ساحل شنی درخشان کمک بگیرید.
 • پرداخت هزینه رسیدگی به مدارک (بزرگسال ۶۰ یورو، کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و کودکان زیر ۶ سال رایگان)

 

شما در روز مقرر با مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن لهستان نیاز دارد به سفارت مراجعه می‌کنید. از شما انگشت نگاری شده و سوالات کوتاهی مبنی بر هدف سفرتان پرسیده می‌شود. این مرحله اصلا طولانی نیست و به راحتی هر فرد می‌تواند آن را پشت سر بگذارد. پس از این مرحله باید منتظر بمانید تا نتیجه تقاضای شما اعلام شود. معمولا هیچ زمان دقیقی برای ارائه نتیجه نهایی وجود ندارد و اغلب مواقع به شلوغ بودن سفارت بستگی دارد. به طور معمول پروسه بررسی مدارک بین ۳ هفته تا ۳ ماه ممکن است طول بکشد. بنابراین این نکته را در برنامه ریزی سفرتان در نظر بگیرید و حداقل سه ماه پیش از زمانی که قصد سفر دارید نسبت به اخذ وقت سفارت لهستان اقدام کنید. اگر نتیجه ویزای شینگن شما مثبت باشد، شما معمولا می‌توانید به مدت ۹۰ روز در لهستان و سایر کشورهای منطقه شینگن بمانید.

جمع بندی

لهستان از جمله کشورهای اروپایی است که در میان کشورهای پرترددی همانند فرانسه، آلمان یا هلند گم شده است. این در حالیست که لهستان نیز زیبایی‌های منحصر به فرد خودش را دارد که آن را از سایر کشورهای اروپایی متمایز می‌کند. اگر قصد سفر به لهستان یا اقدام به اخذ ویزای شینگن از طریق این کشور دارید، ما در ساحل شنی درخشان می‌توانیم شما را از مرحله گرفتن وقت سفارت لهستان، تا جمع آوری مدارک و ارائه به سفارت همراهی کنیم و شما را در راستای رسیدن به مقصدتان یاری کنیم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =