چطور وقت سفارت بلژیک بگیریم؟

بلژیک یکی از کشورهای اروپایی حوزه شینگن است که شاید بتوان گفت در میان مقاصد گردشگری اروپایی پر سر و صدایی همانند فرانسه، هلند یا ایتالیا گم شده است. در حالیکه اغلب مسافران مقاصدی همانند فرانسه را برای سفر به اروپا انتخاب می‌کنند، بلژیک با تمام دیدنی‌ها و جاذبه‌های خارق العاده‌اش به دور از هیاهو باقی مانده. بلژیک و پایتخت زیبای آن بروکسل جاذبه‌های گردشگری متعددی برای گردشگران و علاقه‌مندان به سفر دارد که اغلب آن‌ها کاخ‌ها و قصرهای تاریخی و تماشایی هستند که بازدید از آن‌ها می‌تواند تجربه‌ای جدید و فراموش نشدنی برایتان باشد. اگرچه در هر شرایطی اگر از طریق هر سفارتی ویزای شینگن بگیرید به راحتی می‌توانید به این کشور سفر کنید اما شاید گاهی راحت‌تر باشد از طریق سفارت همان کشوری که قصد سفر به آن را دارید نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. برای این کار ما به شما خواهیم گفت چطور وقت سفارت بلژیک بگیرید تا بتوانید این پروسه را به راحتی طی کنید.

راهنمای گرفتن وقت سفارت بلژیک جهت سفر به بلژیک

مناظری که در کشور بلژیک مشاهده خواهید کرد شما را وارد دنیای جدیدی خواهند کرد و تجربه‌ای فراموش نشدنی برایتان به یادگار خواهند گذاشت.

آنچه باید درباره وقت سفارت بلژیک بدانید

پیش از اینکه بخواهید نسبت به گرفتن وقت سفارت بلژیک اقدام کنید بهتر است حداقل یک بازه زمانی ۳ ماهه را برای این پروسه در نظر بگیرید بنابراین بهترین زمان برای گرفتن وقت سفارت بلژیک، سه ماه پیش از زمان سفرتان است. در مرحله اول لازم است به سایت سفارت بلژیک مراجعه کنید و فرم تقاضانامه را پر کنید. پس از پرکردن این فرم تاریخ و ساعت خاصی برای مراجعه به شما داده می‌شود که باید پس از آماده کردن مدارک مورد نیاز در وقت مقرر برای مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت بلژیک مراجعه کنید.  اگر به طور خانوادگی برای گرفتن ویزای شینگن بلژیک اقدام می‌کنید باید هر یک از اعضا برای وقت سفارت بلژیک فرم تقاضانامه جداگانه پر کنند و همه در زمانی که برایشان مقرر شده با مدارک در سفارت حضور داشته باشند.

پرکردن فرم تقاضانامه و گرفتن وقت سفارت ممکن است کمی پیچیده‌تر از آنچه تصور می‌کنید باشد، بنابراین برای اینکه به مشکل بر نخورید و با اطمینان بیشتری برای اخذ ویزای بلژیک اقدام کنید بهتر است این کار را به کارشناسان و شرکت‌های معتبر بسپارید. ما در شرکت ساحل شنی درخشان سال‌ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و گرفتن وقت سفارت‌های مختلف داریم بنابراین پیش از هر اقدامی با مشاورین ما تماس بگیرید و با اطمینان بیشتری برای سفر به بلژیک اقدام کنید.

برای اخذ ویزای بلژیک چه مدارکی لازم است؟

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد ویزای بلژیک نیز از نوع شینگن است. بنابراین کشور بلژیک نیز از قوانین سایر کشورهای حوزه شینگن پیروی می‌کند و مدارک یکسانی برای اخذ این ویزا مورد نیاز است. همچنین لازم است ابتدا با انواع ویزای شینگن آشنا باشید تا بدانید باید نسبت به اخذ کدام نوع ویزا اقدام کنید و چه مدارکی مورد نیاز است. در این مرحله نیز می‌توانید از مشاورین شرکت ساحل شنی درخشان کمک بگیرید تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن مدارک خود را جمع آوری کنید. اما به طور معمول مدارک زیر برای اخذ ویزای شینگن مورد نیاز است که باید در هر صورت برای هر نوع ویزایی این مدارک را در زمانی که سفارت بلژیک برای مراجعه به شما ارائه کرده است همراه داشته باشید:

 • اصل مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
 • گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماهه و دو صفحه سفید
 • دو قطعه عکس رنگی تمام رخ با پس زمنیه سفید
 • سند ملکی به نام شخص متقاضی
 • در صورتیکه سفر شما برای حضور در مراسمی خاص یا جلسه با سازمان خاصی است نیاز است که دعوتنامه بهمراه داشته باشید.
 • افرادی که زیر سن قانونی هستند نیاز به رضایتنامه رسمی والدین خود دارند.
 • دانشجویان نیاز به داشتن گواهی اشتغال به تحصیل هستند و همچنین مدارکی باید ارائه شود که این افراد می‌توانند خرج سفرشان را پرداخت کنند. این مدارک معمولا ساپورت مالی یک شخص غیر از خود فرد دانشجو است.
 • ارائه مدارک شغلی از جمله فیش حقوقی، نامه اشتغال به کار با سربرگ رسمی و مهر شرکت، بیمه و مدارکی که تضمین کند مسافر قادر به پرداخت هزینه‌های سفر خود است، همانند پرینت حساب بانکی، الزامی است.
 • اگر عضو هیئت علمی هستید کارت عضویت خود را همراه مدارک خود داشته باشید.
 • اگر پزشک هستید پروانه مطب و کارت نظام پزشکی خود را ارائه کنید.
 • تاجران و کارفرمایان مشاغل آزاد می‌توانند پروانه کسب، مدارک پرداخت مالیات و یا کارت بازرگانی خود را ارائه کنند.
 • ووچر رزرو هتل که مدت زمان اقامتتان را مشخص کند.
 • رزرو بلیط (مدارکی که به سفارت ارائه می‌کنید باید تضمین کند فرد مسافر قصد ماندن در این مقصد را ندارد بنابراین باید بلیط حتما به طور رفت و برگشت رزرو شود و تاریخ بازگشت آن و مدت زمان اقامت مشخص باشد.)
 • داشتن بیمه مسافرتی برای مواقع اضطراری در سفر الزامی است.
 • هزینه ویزای شینگن هم به صورت نقدی هم از طریق کارت قابل پرداخت است.
هنگام اقدام جهت اخذ ویزای شینگن حواستان به تعداد برگه‌های سفید پاسپورتتان باشد. همچنین لازم است پاسپورت‌های پیشین خود را نیز همراه با سایر مدارکتان همراه داشته باشید.

هنگام اقدام جهت اخذ ویزای شینگن حواستان به تعداد برگه‌های سفید پاسپورتتان باشد. همچنین لازم است پاسپورت‌های پیشین خود را نیز همراه با سایر مدارکتان همراه داشته باشید.

نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که تمامی مدارک شما برای ارائه به سفارت باید توسط دارالترجمه به طور رسمی ترجمه شده و مهر دادگستری داشته باشد.

جمع بندی

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با اخذ ویزای بلژیک و وقت سفارت بلژیک با شرکت ساحل شنی درخشان تماس بگیرید. ما در تلاشیم مسیر شما جهت رسیدن به مقصد سفرتان را هموارتر کنیم و مسافرین محترم را از ابتدا تا انتهای مسیر اخذ ویزای شینگن راهنمایی و هدایت کنیم. پیش از اینکه نسبت به پرکردن فرم تقاضانامه و گرفتن وقت سفارت بلژیک اقدام کنید با مشاورین ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =