ویزای کانادا

ویزای کانادا

متقاضیانی که کشور کانادا را جهت بازدید و گردشگری انتخاب می کنند می بایست در گام نخست نسبت به اخذ ویزای کانادا از نوع ویزای توریستی کانادا اقدامات لازم را انجام دهند. فرآیند اخذ ویزای کانادا مستلزم تعیین وقت سفارت کانادا جهت انگشت نگاری و تایید هویت می باشد، جهت ثبت نام ویزای کانادا می توان به یکی از شیوه های آنلاین و حضوری اقدامات لازم را انجام داد. بعد از تکمیل کردن فرآیند تعیین وقت سفارت می بایست جهت انگشت نگاری و اثبات هویت در یکی از کارگزاری های سفارت کانادا واقع در یکی از کشورهای استانبول، آنکارا، ابوظبی، دبی و باکو مراجعه نمود. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که کارگزار سفارت کانادا در ترکیه و استانبول شرکت  (VAC)Visa Application Center  و کارگزار سفارت کانادا در ابوظبی شرکت VFS Global می باشد.

درخواست ویزای کانادا در کشورهای آنکارا، استانبول و ابوظبی تفاوت چندانی باهم نداشته و در هریک از این کارگزاریها درخواست های اخذ ویزای کانادا صرفا توسط  کارگزاری های نامبرده در امارات و ترکیه به سفارت کانادا ارائه می شود. جهت  دریافت مشاوره  در زمینه ی تکمیل فرم  درخواست ویزای کانادا می توانید با کارشناسان ما در گروه اسکای لاین تماس بگیرید.

ویزای کانادا

مزیت های روش آنلاین نسبت به شیوه دستی اخذ ویزای کانادا

با توجه به اینکه پروسه ی اخذ ویزای کانادا به دو شیوه دستی و آنلاین صورت می پذیرد در مقایسه دو روش می توان گفت :

 • چنانچه متقاضی مایل به انجام فرایند  درخواست وقت سفارت کانادا بصورت حضوری باشد می بایست جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری شخصا به سفارت کانادا مراجعه نماید اما در روش آنلاین با آپلود کردن مدارک و اسناد مرتبط روال ثبت نام انجام می شود.
 • در روش آنلاین درصورت وجود اشتباه و خطا در بارگذاری مدارک این امکان وجود خواهد داشت که در کمترین زمان و به آسانی اشتباهات موجود را برطرف نماییم اما در روش دستی و تحویل دادن مدارک کاغذی بروز اشتباه منجر به رد شدن درخواست ویزا می شود؛ همچنین در شیوه آنلاین نیز جواب درخواست ویزا سریعتر داده می شود.

وقت سفارت کانادا

با توجه به اینکه جهت اخذ وقت سفارت کانادا می بایست فرم های مربوط به مشخصات فردی، فرم اطلاعات خانوادگی و دیگر اطلاعات به دقت تکمیل و در سایت بارگذاری شوند و کوچکترین اشتباه منجر به تاخیر افتادن روال اخذ ویزای کانادا می شود متقاضیانی که خواستار تعیین وقت سفارت کانادا هستند می توانند با ارسال مدارک زیر روال تعیین وقت سفارت کانادا را به کارشناسان گروه اسکای لاین بسپارند و اطمینان داشته باشند که کارشناسان ما در صدد اولین نوبت خالی جهت اخذ ویزای کانادا برای متقاضیان خواهند بود. متقاضیان می توانند جهت پرداخت وجه ویزای کانادا فرآیند پرداخت هزینه را نیز به مشاورین اسکای لاین محول نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا به شیوه ی آنلاین

 1. ارائه اسکن صفحه نخست پاسپورت با اعتبار حداقل یکسال به همراه کپی از تمامی صفحات پاسپورت که دارای مهر ویزا باشد و پاسپورت قدیمی در صورت وجود
 2. اسکن ترجمه شناسنامه
 3. اسکن سند ازدواج /طلاق متقاضی
 4. ارائه عکس رنگی 4*3 با پیش زمینه سفید
 5. نامه تمکن مالی متقاضی به لاتین که از بانک قابل دریافت می باشد.
 6. ارائه هرگونه مدارک و دارایی های معتبر شامل سند ملکی، گواهی حساب های سپرده بانکی متقاضی و پرینت گردش حساب 4 ماهه آخر
 7. تکمیل کردن فرم مشخصات فردی
 8. تکمیل کردن فرم اطلاعات خانوادگی
 9. ارائه فرم دعوتنامه رسمی در صورت وجود که دعوتنامه مذکور می بایست دارای تاریخ، امضا، نام ،تاریخ تولد ، آدرس و شماره تماس، نسبت شخص دعوت کننده با دعوت شونده، سند ملکی و اسناد شغلی دعوت کننده باشد .
 10. ارائه اسکن فیش واریزی پرداخت وجه جهت اخذ ویزای کانادا
 11. ارائه واچر هتل در صورت نداشتن دعوتنامه رسمی
 12. ارائه رزرو بلیط
 13. ارائه ترجمه اسناد شغلی معتبر بسته به وضعیت شغلی متقاضیان بصورت زیر:
 • متقاضیان شاغل در شرکت های خصوصی شامل گواهی اشتغال به کار، بیمه پرداخت شده مربوط به ماه های اخیر، فیش حقوقی، قرارداد و آخرین روزنامه تاسیس شرکت و آخرین تغییرات مربوط به شرکت
 • کارفرمایان شامل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و برگه مربوط به پرداخت مالیات
 • کارمندان دولتی شامل آخرین حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار وفیش حقوقی سه ماه گذشته و کارت پرسنلی
 • افراد بازنشسته شامل کارت و حکم بازنشستگی به همراه فیش حقوقی مربوط به سه ماه اخیر
 • مشاغل آزاد شامل جواز کسب وکار و برگه پرداخت مالیات
 • دانشجویان شامل کارت دانشجویی به همراه گواهی اشتغال به تحصیل باشد.

توجه داشته باشید که مدارک ارائه داده شده می بایست :

 • تمامی مدارک ارائه داده شده می بایست ترجمه شده و دارای مهر رسمی دارالترجمه باشند
 • متقاعد کننده افسر سفارت جهت بازگشت متقاضی به کشور ایران باشد.
 • نشاندهنده استطاعت مالی متقاضی در طول سفر به کانادا باشد.
 • کامل باشد و هر چقدر مدارک تحویلی کاملتر باشد احتمال پذیرش آن نیز بالاتر می رود.

بعد از تکمیل و ارسال مدارک فوق متقاضیان می بایست در مدت زمان یک ماهه به یکی از کارگزاریهای سفارت کانادا جهت انگشت نگاری و تایید هویت مراجعه نمایند سپس در بازه زمانی یک – سه ماه بعد از تایید هویت می توانند نتیجه مربوط به اخذ ویزای کانادا را دریافت نمایند.

جهت اخذ وقت سفارت با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *