ویزای امریکا

ویزای امریکا

شهروندانی که قصد ورود به ایالات متحده امریکا را دارند می بایست در گام  نخست نسبت به اخذ ویزای امریکا اقدامات لازم را انجام دهند در حالت کلی ویزای امریکا به دو صورت ویزای مهاجرتی جهت اقامت دائم متقاضی، ویزای غیر مهاجرتی جهت اقامت موقت متقاضی دسته بندی می شوند؛ ویزای توریستی از نوع غیرمهاجرتی و مخصوص افرادی است که به منظور فعالیت های تجاری، توریستی، تفریحی و گردشگری وارد ایالات متحده می شوند. متقاضیانی که کشور امریکا را جهت مسافرت انتخاب می کنند در نظر داشته باشند که مسافرت کردن به امریکا همانند سایر  کشورهای اروپایی مستلزم اخذ وقت سفارت می باشد که دراین صورت در اولین گام باید در صدد تکمیل کردن فرم اخذ ویزای امریکا فرم DS-160 باشند سپس می بایست جهت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری در یکی از سفارت های امریکا در یکی از کشورهای ترکیه، دبی، ارمنستان و ابوظبی حاضر شوند.

ویزای امریکا

بسته به هدف متقاضیان از سفر به امریکا، نوع ویزای امریکا مشخص می شود اما بطور کلی ویزای امریکا شامل ویزای توریستی، تحصیلی، فرصت مطالعاتی، افراد با توانایی های خاص، سرمایه گذاری و نامزدی امریکا می شود. بطور کلی ویزاهای غیرمهاجرتی یا همان ویزای بازدید و توریستی امریکا با عناوین B-1 وB-2 تقسیم بندی می شود.

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که در صورتیکه هدفشان از سفر به امریکا انجام دادن فعالیت های تجاری، مذاکرات برای منعقد کردن قراردادها، شرکت درهمایش های علمی و سمینارها و یا شرکت در نمایشگاه های تجاری و کنفرانس ها باشد می بایست  درصدد اخذ ویزای بازدید تجاری B-1 برآیند. همچنین افرادیکه هدفشان از مسافرت به امریکا دیدن اقوام و خویشاوندان است یا بدلیل بهره مندی از امکانات درمانی و معاینات پزشکی یا به دلیل تفریح و گردش از جاذبه های توریستی به امریکا سفر می کنند ویزای امریکا آنها در دسته گروه B-2 باشند.

مراحل درخواست  ویزای توریستی آمریکا

 • تکمیل فرم درخواست ویزای امریکا یعنی فرم DS-160 در اینصورت می بایست بعد از تکمیل کردن فرم مورد نظر پرینت  تاییدیه  فرم را  در روز مصاحبه همراه داشته باشند.
 • پرداخت هزینه 350 دلار امریکا جهت اخذ ویزا و ارائه رسید پرداخت هزینه در روز مصاحبه
 • تعیین کردن وقت سفارت امریکا جهت مصاحبه حضوری، با توجه به نبود سفارت امریکا در ایران جهت اخذ وقت سفارت امریکا متقاضیان می بایست به کشورهایی که پذیرنده متقاضیان ایرانی با زبان فارسی هستند مراجعه  کنند.
 • پیکاپ ویزا (Pick Up)، با تایید کردن افسرسفارت بعد از مصاحبه حضوری می بایست پاسپورت متقاضی جهت ضمیمه شدن ویزا به سفارت مربوطه ارسال شود.

بطور کلی متقاضیان می بایست در روز مصاحبه مدارکی ارائه نمایند که نشاندهنده بازگشت قطعی آنها به خاک کشورشان باشد؛ همچنین مدارک و اسناد معتبری همراه داشته باشند که نشاندهنده استطاعت مالی آنها در طول سفر باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای امریکا

 1. ارائه پاسپورتی معتبر با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار و کپی از صفحاتی که دارای مهر شینگن می باشد و ارائه پاسپورت های قبلی در صورت وجود.
 2. ارائه دو قطعه عکس رنگی با پیش زمینه سفید بصورت تمام رخ
 3. ارائه شناسنامه معتبر، کارت ملی و سند ازدواج/ طلاق متقاضی
 4. اصل کارت پایان خدمت برای اقایان یا کارت معافیت که ترجمه شده باشد.
 5. ارائه فرم اصلی دعوتنامه درصورت وجود درغیراینصورت می بایست واچر هتل ارائه داده شود در صورتیکه شخص دعوت کننده پشتیبان مالی متقاضی باشد نیز ارائه فرم I-134 الزامی است.
 6. ارائه صفحه ی تاییدیه فرمDS-160
 7. ارائه صفحه تایید وقت ملاقات درسفارت
 8. ارائه بلیط رفت و برگشت به آمریکا در صورت وجود
 9. ارائه مدارک مالی، در صورت وجود حمایت کننده مالی ارائه مدارک مالی شخص ضامن نیز ارائه شود.
 10. ارائه نامه تمکن مالی شخص که به انگلیسی ترجمه شده باشد.
 11. پرینت گردش 6 ماهه حساب بانکی متقاضی
 12. ارائه سند ملکی یا زمین
 13. مدارک شغلی متقاضی که با توجه به نوع شغل متقاضی درگروه های دولتی ترجمه ی مدارک حکم کارگزینی، مشاغل خصوصی گواهی اشتغال به کار در بخش خصوصی ، دانشجویی کارت دانشجویی بین المللی ،هیئت علمی کارت مربوط به اعضای هیئت علمی و برای مشاغل آزاد ترجمه ی جواز کسب و کارت  بازرگانی خود را به همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است که افراد زیر 13 سال و بالای 80 سال از مصاحبه حضوری در سفارت معاف هستند.

نکاتی که باعث می شود شانس اخذ ویزای امریکا شما بالاتر برود:

 • در صورتیکه اعضای خانواده همگی قصد اخذ ویزای امریکا را دارند چنانچه هر یک از افراد خانواده بصورت انفرادی اقدام به اخذ ویزای توریستی امریکا نمایند شانس بالاتری برای پذیرش ویزا نسبت به اقدام   دسته جمعی خواهند داشت.
 • داشتن دعوتنامه برای مسافرت به امریکا از جمله شرایط مثبت دیگری است که باعث می شود اخذ ویزا به شما راحتتر داده شود.

 

جهت اخذ وقت سفارت با ما تماس بگیرید

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *