راهنمای گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان

مجارستان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که در میان کشورهای اسلواکی، رومانی، کرواسی، اوکراین، صربستان و اسلوونی احاطه شده است. پایتخت این کشور زیبا، یعنی بوداپست، از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پایتخت‌های اروپا به شمار می‌رود که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. همانند سایر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا، برای ورود به مجارستان نیز نیاز به ویزای شینگن خواهید داشت. در مرحله اول باید از سفارت مجارستان وقت بگیرید که چون ممکن است این زمان طولانی باشد، اگر عجله داشتید بهتر است نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان اقدام کنید که در ادامه به شما خواهیم گفت این کار چگونه ممکن است. ابتدا کمی بیشتر با کشور مجارستان آشنا شوید.

اطلاعات کلی درباره کشور مجارستان

زبان رسمی مردم کشور مجارستان زبان مجاری است، هرچند عده بسیاری از آن‌ها قادر به سخن گفتن به زبان انگلیسی هستند. از جاذبه‌های طبیعی مجارستان می‌توان به رودخانه دانوب و دو دریاچه بزرگ بالاتون و ولنس اشاره کرد. از آنجایی که این کشور در طول تاریخ حوادث متعددی را به خود دیده است امروزه در گوشه و کنار آن جاذبه‌های تاریخی بسیاری نیز یافت می‌شود. بنابراین می‌توان گفت مجارستان یک مقصد تمام کمال است. همچنین مجارستان به ۱۹ شهرستان تقسیم شده است که بوداپست در آن‌ها محاسبه نشده و یک شهر مستقل به شمار می‌رود. با وجود اینکه مجارستان کشور کوچکی محسوب می‌شود اما تعداد زیادی جاذبه گردشگری دارد که در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. همچنین دومین دریاچه بزرگ درمانی در جهان (دریاچه هویز Heviz) تیز در این کشور قرار گرفته است. بنابراین سفر به مجارستان بسیار سرگرم کننده و جذاب خواهد بود.

راهنمای گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان

بوداپست، پایتخت مجارستان، به دو قسمت بودا و پست تقسیم شده است که توسط یک پل به هم متصل شده‌اند.

چطور وقت فوری سفارت مجارستان بگیریم؟

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم برای ورود به مجارستان نیاز به ویزای شینگن خواهید داشت. در قدم اول باید وقت سفارت مجارستان بگیرید و اگر بنا به دلایلی مجبور هستید در تاریخ خاصی در کشور مجارستان حضور داشته باشید باید با ارائه مدارکی برای گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان اقدام کنید.

در حالیکه برای گرفتن وقت معمولی سفارت مجارستان به راحتی می‌توانید فرم درخواست ویزا را از روی سایت سفارت دریافت کرده و تکمیل کنید، برای گرفتن وقت فوری سفارت باید مراحل دیگری را طی کنید. بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم گرفتن وقت فوری سفارت را به ما در ساحل شنی بسپارید تا شما را راهنمایی کنیم که چه مدارکی را برای ارائه به سفارت آماده کنید و چطور زودتر به این کشور وارد شوید.

راهنمای گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان

برای ورود به کشور مجارستان نیاز به ویزای شینگن دارید.

مدارک اولیه لازم برای گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان

 • همانند همان مراحلی که برای گرفتن وقت سفارت یونان به طور معمولی طی کردید، پیش از هر چیزی باید فرم تقاضانامه ویزا را از روی سایت سفارت پر و ارسال کنید. این مرحله از کار را به ما بسپارید تا بتوانیم برایتان وقت فوری سفارت مجارستان بگیریم.
 • پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و حداقل دو برگ سفید. در نظر داشته باشید که اعتبار پاسپورتتان در تاریخ سفرتان باید حداقل ۶ ماه باشد.
 • از آنجایی که وقت فوری سفارت مجارستان در صورت حضور شما در رویداد یا داشتن دعوتنامه برای مراسم خاصی امکان پذیر است باید این مدارک را به سفارت ارائه دهید. این دعوتنامه نشان می‌دهد شما باید در تاریخ خاصی در مقصد حضور داشته باشید.
 • مدارک مالی از جمله پرینت حساب ۶ ماه گذشته و تمکن مالی به نام فرد متقاضی (سند ملکی)
 • دو قطعه عکس با پس زمینه سفید. این عکس باید جدید باشد و کاملا با چهره فعلی شما همخوانی داشته باشد.
 • دعوتنامه اقامت در خانه دوستان یا اقوام. در صورتیکه فردی را در مجارستان دارید که می‌توانید در خانه وی اقامت کنید باید دعوتنامه‌ای از سوی او داشته باشد. این دعوتنامه باید شرایط خاصی داشته باشد. جهت اطلاع از این شرایط با ما در ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.
 • رزرو هتل. اگر دعوتنامه از طرف شخصی در مجارستان ندارید باید ووچر رزرو هتلتان را بعنوان مدرک اقامت در مجارستان ارائه دهید. مهم نیست هتل چند ستاره باشد مهم این است که مشخص شود در مدت حضورتان در مجارستان جایی برای ماندن دارید.
 • رزرو بلیط هواپیما به یکی از شهرهای مجارستان که معمولا بوداپست خواهد بود. از آنجایی که این بلیط نشان دهنده مدت زمان اقامت و حضور شما در این کشور است حتما باید تاریخ برگشت شما نیز مشخص باشد بنابراین بلیط دوطرفه نیاز خواهد بود.
 • گواهی اشتغال به کار با سربرگ و مهر شرکت. این گواهی باید شامل اطلاعاتی از جمله تاریخ استخدام، سمت و مدت مرخصی فرد باشد. فیش حقوقی و بیمه نیز می‌توانند از جمله مدارک اضافی باشند که همراه می‌برید.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که هنوز در دانشگاه یا مدرسه مشغول به تحصیل هستند.
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو. برای اخذ بیمه مسافرتی نیز می‌توانید با ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک به صورت نقدی یا کارت.

چند نکته درباره گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان

 • ممکن است هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای فوری مجارستان کمی بیشتر از وقت معمولی سفارت مجارستان باشد. بنابراین جهت کسب اطلاعات در این زمینه با ما تماس بگیرید.
 • در نظر داشته باشید که تمامی مدارک باید به طور رسمی ترجمه شده باشند. در زمینه ترجمه مدارک نیز می‌توانید از ما در ساحل شنی درخشان کمک بگیرید.
 • از تمامی مدارکی که جمع آوری کردید یک نسخه کپی بگیرید تا در صورت لزوم نسخه کپی را جهت بررسی نهایی ارائه دهید.
 • هنگام مراجعه به سفارت مجارستان مدارک شناسایی کارت ملی و شناسنامه همراهتان داشته باشید تا در صورت لزوم ارائه دهید.
 • لازم به ذکر است وقت سفارت فقط برای همان فرد ارائه می‌شود بنابراین باید در روز و ساعت مشخص شده خودتان همراه با مدارکی که دارید به سفارت مراجعه کنید و نمی‌توانید در وقت سفارتی که برای خودتان گرفته‌اید شخص دیگری را بفرستید.

با اخذ ویزای توریستی مجارستان می‌توانید تا ۹۰ روز در این کشور حضور داشته باشید. همچنین با داشتن ویزای شینگن مجارستان می‌توانید به سایر کشورهای منطقه شینگن نیز سفر کنید.

راهنمای گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان

کاخ‌های سلطنتی از جمله دیدنی‌های محبوب و پرطرفدار در مجارستان هستند.

سخن نهایی

مجارستان دیدنی‌های بسیاری برای گردشگران دارد و بازدید از جاذبه‌های آن، بخصوص پایتخت آن بوداپست، در لیست سفرهای مردم سراسر جهان قرار. اگر به درستی برنامه سفر خود به مجارستان را بچینید می‌توانید در زمان مناسب به این کشور سفر کنید. اگر برای رویداد خاصی به مجارستان دعوت شده‌اید با ارائه مدارک معتبر، همانند دعوتنامه، به سفارت مجارستان می‌‌توانید نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت مجارستان و در نهایت ویزای فوری آن اقدام کنید و زودتر از همیشه مراحل اخذ ویزا را طی کنید. برای این کار با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم در این خصوص را به شما ارائه دهیم و شما را از آخرین اخبار سفارت‌ها و مدارک لازم جهت اخذ ویزاهای کشورهای مختلف آگاه سازیم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دوازده =