چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم

انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است که برای بسیاری از مردم دور از دسترس به نظر می‌رسد چرا که مراحل اخذ ویزای انگلستان و بخصوص گرفتن وقت سفارت آن، با توجه به نبود سفارت در ایران، کمی دشوار است. همچنین به دلایلی خاص معمولا کشور انگلستان به سختی ویزا می‌دهد و مراحل اخذ ویزا با شرایط و ضوابط خاصی طی می‌شود که آن را حتی از اخذ ویزای شنگن نیز دشوارتر می‌سازد. اما با داشتن اطلاعات کامل درباره شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای انگلستان و چگونی گرفتن وقت سفارت انگلیس می‌توانید با اطمینان بیشتر نسبت به گرفتن ویزای انگلستان و سفر به این کشور پهناور اروپایی اقدام کنید. با ما در ساحل شنی همراه باشید تا بدانید چطور می‌توانید وقت فوری سفارت انگلیس بگیرید.

کمی بیشتر درباره کشور انگلستان بدانید

انگلستان یکی از کشورهای پادشاهی بریتانیا است که با کشورهای اسکاتلند از شمال و ولز از غرب هم مرز است. در حقیقت انگلستان مهم‌ترین جزء تشکیل دهنده پادشاهی بریتانیا است که بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ دارد. پایتخت انگلستان شهر لندن است و این شهر در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا نیز محسوب می‌شود. همچنین انگلستان بزرگترین کشور اروپایی محسوب می‌شود. زبان رسمی مردم انگلستان زبان انگلیسی است و واحد پولی این کشور نیز پوند است که به اختصار GBP نشان داده می‌شود. از آنجایی که انگلستان عضو کشورهای معاهده شینگن نیست، با داشتن ویزای شینگن نمی‌توانید وارد این کشور شوید و باید جهت اخذ ویزای انگلستان از سفارت انگلستان وقت بگیرید. همچنین اگر قصد دارید در تاریخ خاصی که نزدیک است به انگلستان سفر کنید باید نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت انگلستان اقدام کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت این پروسه چگونه طی می‌شود.

چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم

لندن، ‌پایتخت انگلستان، دارای جاذبه‌های متعددی است که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به پل تاور (Tower Bridge) اشاره کرد.

راهنمای گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس

به طور کلی، وقت سفارت انگلستان توسط دفاتر VFS انجام می‌گیرد و در حال حاضر ایرانی‌ها می‌توانند از طریق دفاتر VFS در داخل ایران (تهران) و در کشورهای ترکیه (استانبول، آنکارا، ازمیر) و امارات (دبی، ابوظبی) اقدام کنند. با توجه به بالا بودن هزینه‌های سفر به هر یک از کشورهای گفته شده (صرفا فقط به خاطر انگشت نگاری)، اغلب افراد ترجیح می‌دهند از طریق دفتر تهران نسبت به گرفتن وقت سفارت انگلیس اقدام کنند. این کار در صورتی معقول است که شما عجله‌ای برای رفتن به انگلستان نداشته باشید چرا که از دفاتر تهران فقط می‌توانید وقت معمولی و همیشگی سفارت انگلیس را بگیرید. این یعنی شما نمی‌توانید وقت فوری سفارت انگلیس را از طریق دفاتر VFS تهران بگیرید. در این صورت مدارک شما طی ۱۵ تا ۲۰ روز بررسی خواهد شد.

برای اینکه بتوانید وقت فوری سفارت انگلیس را بگیرید باید از سرویس حق تقدم(priority) و حق تقدم فوق‌العاده (Super priority)  استفاده کنید که این خدمات فقط از طریق دفاتر VFS در کشورهای ترکیه و امارات ارائه می‌شود.

سرویس حق تقدم (Priority) جهت گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس: با استفاده از خدمات حق تقدم شما می‌توانید وقت فوری سفارت انگلیس بگیرید و طی ۵ الی ۸ روز  مدارکتان بررسی شده و ویزای انگلستان بگیرید.

سرویس حق تقدم فوق العاده (Super priority): با استفاده از این خدمات ویژه، در صورت تکمیل بودن مدارک و تایید آن‌ها طی یک روز ویزای انگلستان خواهید رفت. اما در حال حاضر این خدمات فقط برای افرادی که ساکن کشور امارات هستند امکان پذیر است. اگر تمایل به استفاده از چنین خدماتی دارید با ما در ساحل شنی تماس بگیرید.

همچنین لازم است بدانید گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس بدون هزینه نخواهد بود و با توجه به اینکه از کدام خدمات ویژه استفاده می‌کنید این هزینه ۴ تا ۱۱ برابر بیشتر خواهد شد.

اما پیش از اینکه بخواهید نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس اقدام کنید باید بدانید چه مدارکی برای اخذ ویزای انگلیس لازم دارید چرا که چه وقت معمولی بگیرید چه وقت فوری، در نهایت این مدارک شما است که موجب رد یا قبول شدن ویزایتان می‌شود پس باید مدارکی دقیق و کامل تهیه کنید.

چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم

ساعت بیگ بن یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر لندن در انگلستان است که از جمله شناخته شده‌ترین نمادها در این کشور نیز به شمار می‌رود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای انگلستان

با توجه به نوع ویزایی که برای آن اقدام می‌کنید، مدارکی که باید ارائه دهید متفاوت است. اما برخی مدارک به طور معمول در تمامی انواع ویزاها وجود دارد که ما لیستی از این مدارک را تهیه کردیم اما به شما توصیه می‌کنیم با توجه به پیچیدگی مراحل اخذ ویزای انگلستان و انواع مختلف آن، پیش از اقدام با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا شما را نسبت به ویزایی که می‌خواهید بگیرید آگاه کرده و اطلاعات مربوط به مدارک مورد نیاز آن را در اختیارتان قرار دهید.

 • اصل شناسنامه و کارت ملی بهمراه اصل ترجمه رسمی بهمراه مهر دادگستری
 • اصل گذرنامه با حداقل اعتبار یک سال. همچنین ارائه گذرنامه‌های پیشین که در آن‌ها ویزای کشورهای دیگر ثبت شده نیز الزامی است.
 • مدارک مالی از جمله پرینت حساب بانکی سه الی شش ماه گذشته. جزییات پرداخت و برداشت حساب نیز لازم است.
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید. چهره شما باید به خوبی در عکس مشخص باشد و عکس نیز جدید باشد و با چهره فعلی شما تفاوتی نداشته باشد.
 • اصل سند ملکی.
 • واچر هتل. این مدرک نشان می‌دهد شما در کشور انگلستان جایی برای اقامت دارید. همچنین مدارک مالی شما نیز باید طوری باشد که مشخص باشد قادر به پرداخت هزینه مدت زمانی که در این کشور هستید را دارید.
 • دعوتنامه از طرف شخصی که در انگلستان اقامت دارد. در صورت داشتن دعوتنامه نیاز به رزرو هتل نخواهید داشت اما باید مدارک فردی که شما را به خانه اش دعوت کرده تکمیل باشد. این مدارک شامل مدارک شغلی، سند محل اقامت، قبوض پرداختی، پرینت حساب بانکی، کپی پاسپورت و نوع اقامت فرد و برگه‌های مالیاتی سه ماه گذشته فرد دعوت کننده می‌شود.
 • اصل سند ازدواج برای افراد متاهل
 • اصل مدارک شغلی فرد متقاضی. از جمله گواهی اشتغال به کار، حقوق دریافتی، کارت پرسنلی، کارت دانشجویی، پروانه کسب و موارد دیگر
 • پرداخت هزینه مربوط به ویزا

لازم به ذکر است تمامی مدارک باید به طور رسمی ترجمه شده و مهر دادگستری داشته باشند. در زمینه ترجمه مدارک نیز می‌توانید از خدمات شرکت ساحل شنی بهره مند شوید.

مراحل تعیین وقت فوری سفارت انگلیس

روال گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس و انگشت نگاری به شرح زیر است:

 • ابتدا باید درخواست خود را از طریق این وب سایت ارائه دهید و فرم‌های موجود روی سایت را پر کنید که مشخص می‌کند می‌خواهید از طریق کدام دفتر نسبت به اخذ چه نوع ویزایی اقدام کنید. اگر قرار است نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس اقدام کنید باید در این فرم یکی از کشورهای امارات یا ترکیه را برای بررسی مدارک و انگشت نگاری خود انتخاب کنید.
 • پس از اینکه فرم مورد نظر را پر کردید باید هزینه وقت سفارت را پرداخت کنید که وابسته به اینکه وقت معمولی می‌گیرید یا وقت فوری این مبلغ متفاوت خواهد بود.
 • در مرحله بعد وقت سفارت برای شما مشخص شده است. باید در روز مقرر با در دست داشتن مدارک ذکر شده، برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک باید به دفتر VFS در مقصدی که مشخص کرده‌اید بروید. معمولا مراحل انگشت نگاری و عکس برداری در دفاتر امارات و ترکیه کمتر از یکساعت طول می‌کشد. بنابراین حتما در روز مقرر و ساعتی که مشخص شده به این دفاتر مراجعه کنید تا نامتان از فهرست بررسی خارج نشود و مجبور نباشید مجدد نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس اقدام کنید.

سخن پایانی

همانطور که توضیح داده شد، معمولا اخذ ویزای انگلستان کمی دشوار و پیچیده است. بهتر است برای اطمینان بیشتر از اینکه دارای شرایط اخذ ویزای انگلیس هستید یا خیر و آیا می‌توانید وقت فوری سفارت انگلیس بگیرید یا جمع آوری مدارکتان طول می‌کشد، پیش از هر اقدامی با مشاورین ما در ساحل شنی مشورت کنید تا نه هزینه‌ای بیشتر بابت اخذ ویزای انگلیس پرداخت کنید نه بخاطر اشتباهات کوچک موجب رد شدن ویزایتان شوید. بخصوص با توجه به اینکه گرفتن وقت فوری سفارت شامل هزینه‌های بالایی می‌شود، از هزینه چند برابر وقت سفارت تا نیاز به سفر به یکی از کشورهای همسایه (امارات یا ترکیه) جهت انگشت نگاری، حتما از آخرین اخبار ویزای انگلستان آگاه شوید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دو =