وقت فوری سفارت آمریکا

کشور آمریکا چهارمین کشور پهناور جهان است که از ایالات مختلف و سرزمین‌های خودمختار متعددی تشکیل شده است. ورود به کشور آمریکا برای اغلب مردمان جهان نیازمند اخذ ویزای این کشور است. فقط دارندگان چند پاسپورت هستند که می‌توانند بدون اخذ ویزا به آمریکا سفر کنند. ایرانیان نیز جهت ورود به خاک آمریکا نیازمند ویزا هستند که این ویزا را با توجه به علت سفرشان به این کشور اخذ می‌کنند. اگرچه اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان دور از ذهن به نظر می‌رسد اما غیرممکن نیست. باید بدانید چطور می‌توانید برای ویزای آمریکا اقدام کنید. اولین قدم در سفر به آمریکا گرفتن وقت سفارت آمریکا است. اگر لازم است در تاریخ خاص و خیلی سریع به آمریکا برسید نیازمند گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا خواهید بود. بنابراین باید بدانید چطور وقت فوری سفارت آمریکا بگیرید.

راهنمای گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا

پیش از هر چیزی باید بدانید به چه علت می‌خواهید به آمریکا سفر کنید. بنابراین باید ابتدا انواع ویزای آمریکا را بشناسید تا بتوانید با توجه به علت سفرتان به آمریکا برای اخذ ویزای درست اقدام کنید. اگر برای سفر و صرفا بازدید نسبت به اخذ ویزای آمریکا اقدام می‌کنید باید برای یکی از ویزاهای غیرمهاجرتی اقدام کنید که شمل ویزای تجاری (B-1)، ویزای توریستی (B-2)، یا ترکیبی از این دو (B-1/ B-2) اقدام کنید.

در مرحله اول برای گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا باید به صورت آنلاین درخواست خود را ارسال کنید. پس در ابتدا فرمی را- که فرم DS-160 نام دارد، جهت گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا به منظور اخذ یکی از ویزاهای غیرمهاجرتی پر کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی شما و علت سفرتان به آمریکا خواهد بود. از آنجایی که فرم DS-160 اولین مدرک شما جهت اخذ ویزای آمریکا است باید آن را با دقت پر کنید و اطلاعات آن با مدارکی که قرار است تهیه کنید تناقضی داشته باشد. ما به شما توصیه می‌کنیم این فرم را با همکاری مشاورین ما در ساحل شنی پر کنید تا نسبت به درست پر شدن آن اطمینان کافی داشته باشید.

پس از تکمیل فرم DS-160 از آن یک پرینت بگیرید و در مدارکتان قرار دهید. سپس شروع به جمع آوری مدارک لازم جهت ارائه در وقت فوری سفارت آمریکا کنید.

وقت فوری سفارت آمریکا

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را ندارید و فقط به منظور بازدید یا تجارت به این کشور سفر می‌کنید باید برای یکی از انواع ویزای غیرمهاجرتی اقدام کنید.

در این مرحله لازم است به نکته مهمی اشاره شود. از آنجایی که کشور آمریکا در ایران سفارت فعالی ندارد، برای اخذ ویزا باید از یکی از سفارت‌های آمریکا در کشورهای همسایه ایران همانند امارات، دبی یا ارمنستان اقدام کنید. هر شهر و کشوری که انتخاب می‌کنید باید طوری باشد که شما بتوانید برای مصاحبه در آن کشور حضور یابید و در صورت تایید ویزایتان جهت گرفتن ویزا نیز مجدد به آن کشور سفر کنید.

مدت زمان انتظار برای وقت سفارت آمریکا با توجه به کشوری که اقدام می‌کنید، فصل و نوع ویزای شما متفاوت است. معمولا افرادی که به دنبال گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا هستند توسط سفارت آمریکا در آنکارا اقدام می‌کنند چرا که اغلب زمان سریع‌تری نسبت به سایر مقاصد می‌دهد. همچنین با توجه به اینکه برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا نیست، رفت و آمد به این کشور معمولا با سهولت بیشتری امکان پذیر است. اما همانطور که به آن اشاره شد، وقت فوری سفارت آمریکا با توجه به زمانی که اقدام می‌کنید متفاوت است. به همین علت لازم است وقت فوری سفارت آمریکا توسط مشاورین ما در ساحل شنی بررسی شود تا بهترین مقصد برای اقدام جهت اخذ ویزای آمریکا به شما اعلام شود.

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا

با توجه به نوع ویزایی که برای اخذ آن اقدام می‌کنید ممکن است مدارک متفاوتی برای ارائه به سفارت نیاز داشته باشید. بنابراین حتما پیش از پر کردن فرم درخواست ویزا و جمع آوری مدارک، نسبت به تکمیل بودن مدارکتان اطمینان حاصل کنید و با مشاورین ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا به طور دقیق‌تر از مدارکی که باید جمع آوری کنید اطلاعات کسب کنید. به طور معمول مدارک زیر برای هر نوع ویزایی الزامی خواهد بود و در وقت فوری سفارت آمریکا و مصاحبه حضوری باید همراهتان داشته باشید:

 • کپی صفحه اول پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار- این اعتبار باید ۶ ماه بیشتر از مدت زمان اقامت شما در آمریکا باشد.
 • عکس تمام رخ ۵ در ۵ با پس زمینه سفید. اسکن عکس را بهمراه داشته باشید.
 • تاییدیه فرمی که به صورت آنلاین پر کردید. (فرم DS-160)
 • آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن پاسخگو برای مواقع ضروری
 • اسکن از ویزاهایی که در پاسپورت‌های پیشین خود داشتید.
 • ترجمه و اصل مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی
 • مدارک اشتغال به کار از جمله کارت پرسنلی یا بازرگانی، ترجمه روزنامه رسمی، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی، جواز کسب، گواهی شورای اصناف و موارد دیگر
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه و اصل سند ملکی
 • نامه تمکن مالی به انگلیسی
 • پرینت شش ماهه حساب بانکی به انگلیسی- شما باید با ارائه مدارک مالی به سفارت بقبولانید که قادر به پرداخت هزینه‌هایتان در سفر هستید. اگر پرینت حساب شما به قدری نیست که بتواند هزینه‌های سفر شما را پوشش دهد باید شخص دیگری شما را در این سفر ساپورت کند. جهت اطلاعات بیشتر از میزان مانده حساب مورد نیاز با ما در ساحل شنی تماس بگیرید.
 • تاییدیه برگه وقت سفارت
 • تاییدیه واریز وجه ویزا- این وجه با توجه به اینکه از طریق کدام کشور اقدام می‌کنید و نیاز به ویزای فوری دارید یا معمولی، متغیر است.
 • واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت که مدت زمان اقامت شما در این کشور را مشخص کند
 • در صورتیکه از طرف شخصی در آمریکا دعوتنامه دارید، پرکردن فرم I-134 بهمراه اصل دعوتنامه الزامی است.
مجسمه آزادی آمریکا

مجسمه آزادی نماد کشور آمریکا است و سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود می‌کشاند.

سخن پایانی

سفر به آمریکا برای بسیاری از افراد در سراسر جهان یک رویا محسوب می‌شود چرا که معمولا گرفتن ویزای آمریکا یکی از سخت‌ترین کارهاست و در عین حال کشور آمریکا یک کشور با جاذبه‌های متنوع و رویایی است. اما این را باید بدانید که سفر به آمریکا غیرممکن نیست فقط شما باید بدانید چه مدارکی برای این کار لازم دارید تا در صورت لزوم نسبت به جمع آوری ان‌ها اقدام کنید. اگر می‌خواهید نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا اقدام کنید معمولا باید دلیل خاصی برای این کار داشته باشید. داشتن دعوتنامه یا حضور به دلایل پزشکی می‌تواند از جمله دلایلی باشد که بتوانید توسط آن کمی زودتر از حد معمول از سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه وقت بگیرید. برای اینکه این مراحل به درستی طی شود بهتر است مراحل گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا تا اخذ ویزای آمریکا را به افراد متخصص بسپارید. هرگونه اطلاعاتی برای سفر به آمریکا نیاز داشتید با ما در ساحل شنی تماس بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفت =