وقت سفارت چیست

اگر اهل سفر کردن باشید، بخصوص سفر به کشورهایی که نیاز به ویزا دارند، حتما بارها واژه وقت سفارت به گوشتان خورده است. برخی از افراد فکر می‌کنند وقت سفارت مختص گرفتن ویزای شینگن است، با اینکه اولین قدم گرفتن ویزای شینگن گرفتن وقت سفارت یکی از کشورهای حوزه شینگن است، ممکن است برای گرفتن ویزای کشورهای دیگر نیز نیاز باشد به صورت حضوری به سفارت آن کشور مراجعه کنید. این مراجعه حضوری بدون وقت قبلی امکان پذیر نیست. بنابراین نیاز به وقت سفارت خواهید داشت. در ادامه به شما خواهیم گفت وقت سفارت چیست و چرا نیاز است برای اخذ ویزای برخی کشورها وقت سفارت بگیرید.

وقت سفارت چیست؟ چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

برای توضیح اینکه وقت سفارت چیست کمی به عقب‌تر بر میگردیم. به قوانینی که برای ورود به کشورهای مختلف وجود دارد. وقتی قصد سفر به کشوری را دارید یکی از مهم‌ترین مسائلی که پیش رویتان قرار می‌گیرد ویزای آن کشور است. ورود به برخی از کشورها برای ایرانی‌ها نیازی به گرفتن ویزا از قبل ندارد. در این صورت نیازی به وقت سفارت نخواهید داشت. اما ورود به برخی دیگر از کشورها نیازمند ویزا است. در این صورت باید طبق قوانین آن کشور رفتار کرده، مدارک مورد نیازتان را تهیه کنید و در وقت سفارت که از قبل طی مکاتبه با سفارت مورد نظر گرفته‌اید همراهتان ببرید.

معمولا برای گرفتن ویزای شینگن به وقت سفارت نیاز دارید چرا که برای گرفتن این نوع ویزا باید به صورت حضوری به سفارت کشور مقصد مراجعه کنید و مدارکتان را ارائه دهید. حضور فرد در روزی که بعنوان وقت سفارت مشخص شده است در سفارت مقصد الزامیست چرا که باید با او مصاحبه کوتاهی شود، وی انگشت نگاری شده و در صورت لزوم برای اخذ ویزا از او عکسی گرفته می‌شود. هرچند لازم است بدانید گرفتن وقت سفارت‌های شینگن کار چندان آسانی نیست و ممکن است خیلی سریع به شما وقت داده نشود چرا که هر سفارتی طبق قوانین و پروسه خاص خودش برای مراجعه حضوری به شما وقت سفارت خواهد داد. بنابراین ممکن است زمانی که برایتان مشخص می‌شود بین دو هفته تا دو یا حتی سه ماه بعد باشد.

در برخی مواقع نیز ممکن است سفارت مورد نظرتان اصلا برای مراجعه به شما وقت ندهد و از شما بخواهد برای وقت گرفتن در زمان دیگری مراجعه کنید. در هر حال، هر پاسخی از سوی سفارت مورد نظرتان بگیرید لازم است بدانید گرفتن ویزای شینگن بدون گرفتن وقت سفارت امکان پذیر نیست. شما حتی نمی‌توانید یک روز به صورت تصادفی به سفارت مراجعه کنید بلکه دقیقا باید روز و ساعتی که نامتان در آن برای حضور در سفارت ثبت شده به سفارت مراجعه کنید.

وقت سفارت

برای اخذ ویزای بسیاری از کشورها نیاز به گرفتن وقت سفارت است، از آنجایی که سفارت‌ها ممکن است بسیار شلوغ باشند و دیر وقت بدهند بهتر است چند ماه زودتر از برنامه سفرتان نسبت به گرفتن وقت سفارت اقدام کنید.

چطور وقت سفارت بگیریم؟

با توجه به اینکه برای گرفتن وقت سفارت کدام کشور اقدام می‌کنید می‌توانید با مراجعه به سایت سفارت مقصد فرم مربوط به وقت سفارت را پر کرده و ارسال کنید. پس از اینکه فرم ارسال شد، سفارت زمانی را برای مراجعه شما مشخص می‌کند که هر فرد باید با مدارک خودش در زمان مشخص شده به سفارت مراجعه کند. برخی از سفارت‌ها نیز ممکن است نیاز به مراجعه حضوری برای گرفتن وقت سفارت داشته باشند. توصیه ما به شما این است که گرفتن وقت سفارت چه برای شینگن چه مقاصد دیگر را با ما در ساحل شنی بسپارید تا این مرحله را بدون دغدغه طی کنید. علاوه بر این‌ها، فرمی که برای سفارت ارسال می‌کنید یکی از مدارک شما برای اخذ ویزا خواهد بود بنابراین باید اطلاعات آن دقیق و معتبر باشد تا به مشکلی بر نخورید. همچنین مدارکی که باید در وقت سفارت با خودتان همراه داشته باشید از مقصدی تا مقصد دیگر متفاوت است. بنابراین پیش از اینکه وقت سفارت بگیرید اطلاعات کاملی از مدارکی که مورد نیاز است بدست آورید.

فرم درخواست ویزا

همراه با وقت سفارت، فرمی بعنوان فرم درخواست وقت سفارت ارائه می‌شود که باید با دقت پر کنید و برای سفارت از طریق ایمیل یا پست ارسال کنید تا در جواب آن به شما روز و ساعتی که باید به سفارت مراجعه کنید ارائه شود.

برخی از مدارکی که به طور معمول برای مراجعه به سفارت‌ها مورد نیاز است شامل موارد زیر می‌شود، اما لازم است بدانید لیستی که در ادامه می‌بینید تمامی مدارک برای تمامی سفارت‌ها نیست بلکه باید نسبت به مقصدی که انتخاب کردید مدارک متفاوتی به سفارت ارائه دهید:

  • مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه
  • اصل پاسپورت بهمراه دو قطعه عکس (برای برخی از ویزاها در سفارت از شما عکس گرفته می‌شود و نیازی به ارائه عکس نخواهد بود)
  • مدارک مالی معتبر که معمولا پرینت حساب بانکی یا ارائه مدارک ملکی خواهد بود. برای اینکه بدانید برای گرفتن ویزای مقصدتان چه میزان مبلغی باید در حسابتان باشد حتما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل‌تری دریافت کنید.
  • مدارک شغلی یا تحصیلی. برخی از سفارت‌ها ممکن است از افرادی که سن خاصی دارند یا در حال تحصیل هستند مدارک متفاوتی بخواهند یا شخصی نیاز باشد این افراد را ساپورت مالی کنند.

وقت فوری سفارت چیست؟

وقت فوری سفارت برای اشخاصی گرفته می‌شود که نیاز است در تاریخ خاصی در مراسم خاصی در کشور مقصد حضور پیدا کنند. به همین دلیل نمی‌توانند در صف انتظار برای وقت معمولی سفارت بمانند و نیاز است سریع‌تر نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنند. این افراد باید مدارک معتبری برای وقت فوری سفارت داشته باشند که می‌تواند دعوتنامه جلسه علمی یا تجاری خاصی باشد، یا دانشجویانی که نیاز است برای ثبت نام در تاریخ خاصی به دانشگاه مراجعه کنند. مشخصا وقت فوری سفارت به همین سادگی به هر کسی داده نمی‌شود اما با شرایطی خاص می‌توان وقت فوری سفارت گرفت که گاهی ممکن است هزینه ویزای فوری شینگن کمی بیشتر از هزینه ویزای معمولی آن باشد. در رابطه با سایر کشورها و ویزاها حتما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل‌تری از هزینه‌ها و مدارکی که برای ارائه مورد نیاز است بدست بیاورید.

جمع بندی

همانطور که می‌دانید سفارت‌های شینگن روزانه مراجعین متعددی دارند که برای گرفتن انواع ویزای شینگن به سفارت مراجعه می‌کنند. شما نیز باید بدانید برای کدام نوع ویزای شینگن اقدام می‌کنید تا بتوانید مدارک معتبرتری برای ویزای خود ارائه دهید. برای کشورهایی که ویزای شینگن نیاز ندارند ممکن است مراجعه حضوری نیاز نباشد اما اگر این کار را خودتان بعهده بگیرید باید رفت و آمدهای متعدد به سفارت و مراکز دیگر را نیز در پروسه کاری خود در نظر بگیرید. بنابراین شاید بهتر باشد گرفتن وقت سفارت، چه برای شینگن چه کشورهای دیگر، را به آژانس‌های معتبر نظیر ساحل شنی بسپارید تا با اطمینان بیشتری بتوانید نسبت به گرفتن ویزای خود اقدام کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفده =