وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند

متقاضیانی که خواستار دریافت ویزای هلند هستند باید جهت مصاحبه حضوری در سفارت نسبت به اخذ وقت سفارت هلند اقدامات مورد نیاز را انجام دهند؛ بدین منظور باید بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا با داشتن مدارک لازم جهت اخذ ویزا در روز تعیین شده جهت مصاحبه، انگشت نگاری و تحویل مدارک درمحل سفارت هلند حاضر باشند.بدلیل درخواست زیاد متقاضیان جهت مسافرت به هلند واقدامات لازم جهت اخذ وقت سفارت هلند روند اخذ وقت سفارت هلند و وقت سفارت هلند فوری امری زمانگیر شده است که توصیه ما به شما متقاضیان عزیز اینست که با توجه به تخصص گروه اسکای لاین در اخذ وقت سفارت فرآیند اخذ وقت سفارت را به کارشناسان ما بسپارید.

وقت سفارت هلند

ویزای هلند

متقاضیانی که کشور هلند را برای مسافرت خود انتخاب کرده اند می توانند جهت دیدار از خویشاوندان، گردشگری و بعنوان توریست، جهت کارکردن و شرکت در کنفرانس های بین المللی اقدام به تهیه ویزای مربوط به کار خود برایند. با توجه به اینکه کشور هلند عضو توافقنامه شنگن می باشد متقاضیان برای مسافرت کردن به هلند به ویزای شنگن نیاز خواهند داشت. برای اخذ وقت سفارت و ویزای شنگنن شخص متقاضی باید در تاریخ تعیین شده درسفارت برای انگشت نگاری و مصاحبه حضور داشته باشد.

ویزای توریستی هلند

اخذ ویزای هلند مستلزم تعیین وقت سفارت درتهران و مصاحبه حضوری در سفارت هلند درتهران می باشد. افرادیکه متقاضی  بازدید از کشور هلند در یک دوره زمانی خاص هستند می بایست ویزای توریستی  با مدت اعتبار 90 روزه تهیه کنند، دراینصورت شخص موظف است قبل از تمام شدن 90 روزکشور هلند را ترک نماید. کشور هلند نیز همانند سایر کشورهای حوزه شنگن ویزای توریستی را بصورت ویزای چند وروده برای مسافرینی که قصد ورود به هلند را دارند صادر می کند.

ویزای شنگن هلند

ویزای شنگن به مسافرین اجازه می دهد که برای زمانی مشخص با داشتن ویزای شنگن به هریک از 26 کشور اروپایی جز اعضای پیمان شنگن مثل بلژیک، دانمارک، سوئد، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، اسلوواکی، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوانی، چک، آلمان، مجارستان، اتریش، سوئیس و لیختن اشتاین مسافرت کنند . جهت اخد ویزای شنگن هلند متقاضی باید در وقت تعیین شده جهت مصاحبه وانگشت نگاری در سفارت هلند واقع درتهران حضور داشته باشد.

اخذ ویزای هلند

متقاضیان جهت اخذ ویزای هلند می بایست 3-4 ماه قبل از تاریخ سفر خود نسبت به اخذ ویزای هلند اقدامات لازم را انجام دهند ومی بایست درگام اول نسبت به اخذ وقت سفارت هلند اقدام نمایند.

فرم درخواست ویزای هلند

تمامی متقاضیانی که قصد مسافرت به هلند را دارند باید فرم درخواست ویزای هلند را از سایت سفارت هلند در تهران دریافت نموده و در روز مصاحبه فرم تکمیل شده را همراه داشته باشند.

 

اعتبار ویزای هلند

مسافرینی که برای نخستین بار ویزای هلند دریافت می کنند ویزای توریستی آنها 14 روزبا اعتبار 30 روزه می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای هلند

متقاضیان عزیز جهت مصاحبه حضوری می بایست در وقت تعیین شده سفارت به همراه اصل وکپی از اسناد زیر در محل سفارت حضور داشته باشند، مدارک زیر باید بصورت انگلیسی ترجمه شده باشند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای سفارت
 • اصل و کپی از شناسنامه
 • ارائه ی گذرنامه ای که 6 ماه بیشتر از تاریخ اعتبار ویزا اعتبار داشته باشد. کپی گذرنامه باید شامل کپی صفحات یک تا پنج و صفحاتی که دارای مهر ویزا ست باشد.
 • سه قطعه عکس رنگی 4*6 که دارای پیش زمینه سفید و مربوط به کمتر از سه ماه پیش باشد.
 • ارائه فرم دعوتنامه ای که ازطرف یکی از بستگان یا آشنایان مقیم شما درهلند برای شما ارسال شده است ؛ درصورت نداشتن دعوتنامه ارائه برگه رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت کفایت می کند.
 • اسناد شغلی متناسب با حوزه کاری متقاضیان که می بایست کارمندان ادارات دولتی وخصوصی به ترتیب مدرک حکم کارگزینی و گواهی اشتغال به کار خود را تهیه کنند و دانشجویان واعضای هیئت علمی نیز کارت دانشجویی بین المللی یا کارت اعضای هیئت علمی خود و افراد با شغل آزاد کارت مربوط به جواز کسب وکار یا کارت بازرگانی خود را ارائه دهند.
 • پرینت گردش سه ماهه بانکی وآخرین مانده حساب متقاضی روی سربرگ انگلیسی
 • ارائه مدرک مربوط به بیمه مسافرتی بصورت فردی یا گروهی با حداقل پوشش 30 یورویی. هنگام دریافت بیمه نامه از سوی شرکت های بیمه گذار باید به این نکته توجه کنیم که شرکت بیمه گذار نماینده ای معتبر در کشورهلند داشته باشد.
 • ارائه سند ملکی متقاضی که نشاندهنده تمکن مالی وی باشد.
 • ارائه بلیط هواپیما یا نسخه رزرو بلیط رفت و برگشت به هلند
 • فاکتور پرداخت یا رزرو بلیط در کل مدت زمان اقامت فرد در هلند
 • پرداخت هزینه 60 یورویی برای بررسی مدارک، که باید در روز مصاحبه پرداخت شود.

توجه داشته باشید که در روز مصاحبه کپی مدارک تحویل گرفته می شود واصل مدارک صرفآ جهت تطبیق دادن مدارک می باشد و بعد از پایان مصاحبه به متقاضی برگشت داده می شود.

بعد از تحویل مدارک لازم جهت اخذ ویزای هلند توسط متقاضی، مدارک توسط سفارت بررسی شده و  نتیجه نهایی مصاحبه در بازه زمانی  دو هفته ای  به اطلاع متقاضی می رسد، البته در پاره ای از اوقات نیززمان بررسی مدارک تا شش هفته هم بطول خواهد انجامید.

آدرس سفارت هلند در تهران

متقاضیان جهت تحویل مدارک ومصاحبه حضوری می توانند به سفارت هلند به آدرس تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه)، خیابان سنبل ، خیابان ارغوان غربی پلاک 60 مراجعه نمایند.

شماره تماس سفارت هلند: 23660000-021

ساعت کار بخش کنسولگری در سفارت: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30- 16 و پنجشنبه ها ساعت 7:30 -13:30  می باشد .

درباره هلند

هلند یکی از کشورهای عضو توافقنامه شنگن می باشد که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال اروپا قرار گرفته و با کشورهایی مثل آلمان و بلژیک همسایه می باشد. بزرگترین جاذبه های توریستی هلند مثل موزه ملی یا موزه هنر، بازارگل ، کاخ سلطنتی و میدان لیدز در پایتخت هلند یعنی آمستردام واقع شده اند.

زبان و مذهب در هلند

کشور هلند دارای اقلیت های نژادی و مذهبی مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به مسیحی بودن اکثریت مردم آن و ساکن بودن تعدادی از مسلمانان مراکشی و ترکیه ای اشاره کرد که اکثر اقلیت ها به  زبان هلندی که در واقع شاخه ای از زبان آلمانی است سخن می گویند.

برخی از شهرهای مهم هلند

از معروفترین شهرهای هلند می توان به آمستردام – روتردام (دومین شهر بزرگ هلند)- لاهه- اوتریخت – خرونینگن- ماستریخت – لیدن و دلفت اشاره نمود.

معروفیت هلند به عنوان کشور آسیاب های بادی، دوچرخه، کشور گل ها و پنیر می باشد که دراین زمینه از کشور هلند بعنوان بزرگترین تولید کننده لبنیات درجهان نام برده می شود. همچنین هلند بدلیل داشتن اسکله های زیاد لقب بزرگترین بندر اروپا را نیز به خود گرفته است.

صادرات کشاورزی در هلند

هلند از لحاظ بهره وری محصولات کشاورزی و دامی در صدر جهان جای گرفته و بعنوان دومین کشور صادر کننده محصولات کشاورزی مثل گلهای زینتی، گوشت، سبزِیجات  و روغن های گیاهی در دنیا محسوب می شود . واحد پول هلند هم یورومی باشد.

دانستنی های بیشتر از هلند

 • پایتخت سیاسی هلند لاهه می باشد.
 • معروف ترین پنیر جهان ، پنیر هلند می باشد.
 • بزرگترین بندرجهان در شهرم رتردام واقع شده است.
 • تعداد دوچرخه ها در هلند دو برابر تعداد اتومبیل هاست.
 • مردمان هلند بطور میانگین بلند قدترین مردمان جهان هستند.
 • هلند با دارا بودن بیشتر از 1000 موزه بیشترین تراکم موزه را دارا می باشد.
 • بیشترین ماده غذایی مصرفی در هلند سیب زمینی ، سپس لبنیات وماهی می باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *