وقت سفارت سوئد

 وقت سفارت سوئد

متقاضیانی که قصد مسافرت به سوئد را دارند دراولین گام می بایست درصدد اخذ وقت سفارت سوئد جهت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری برآیند. باتوجه به اینکه کشور سوئد جز یکی از26 کشور عضو اتحادیه شنگن می باشد متقاضیان برای ورود به سوئد جهت دیدار از خویشاوندان واخذ ویزای توریستی باید ویزای شنگن تهیه نمایند ؛ متقاضیان ویزای سوئد باید در وقت تعیین شده جهت مصاحبه حضوری با افسر و بررسی و تایید مدارک در محل سفارت سوئد درتهران حضور داشته باشند.متقاضیان اخذ وقت سفارت سوئد می بایست نخست هزینه ویزای مورد نظر را با کارت های بین المللی مسترکارت یا ویزا کارت پرداخت نمایند و بعد از پرداخت مبلغ 60 یورویی این امکان به متقاضی داده می شود که وقت مصاحبه خود را درسفارت تعیین کند.

وقت سفارت سوئد

متقاضیان جهت اخذ ویزای سوئد باید مدارک و فرم های مربوط به درخواست ویزا را با دقت کافی تکمیل نمایند چون در صورت بروزهرگونه اشتباه در جمع آوری  مدارک توسط افسر سفارت در روز مصاحبه ریجکت خواهند شد متقاضیان می توانند با سپردن این کار به کارشناسان و متخصصان وقت سفارت شرکت اسکای لاین شانس پذیرش خود را در مصاحبه بالا ببرند.

اخذ وقت سفارت سوئد فوری :

متقاضیان جهت اخذ وقت سفارت سوئد فوری می توانند با کارشناسان مجرب ما در شرکت اسکای لاین با شماره  های 4-22119951 (021) تماس گرفته و فرآیند وقت سفارت سوئد را به متخصصین ما بسپارند دراینصورت متقاضیان با ارائه صفحه اول گذرنامه و شماره تلفنی معتبر جهت پیگیری می توانند فرآیند رزرو وقت سفارت سوئد را به کارشناسان ما محول کنند؛ سپس با راهنمایی های لازم کارشناسان ما به جمع آوری اسناد و مدارک لازم جهت وقت مصاحبه در روز تعیین شده در سفارت برآیند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تجاری توریستی

متقاضیان اخذ ویزای سوئد بعد از پرداخت مبلغ ویزا در وقت تعیین شده می بایست جهت مصاحبه حضوری درمحل سفارت حضور داشته باشند، در روز مصاحبه باید هدف اصلی متقاضی از سفر به سوئد مشخص باشد و متقاضیان می بایست مدارک زیر را به همراه یک نسخه کپی شده و ترجمه شده به زبان انگلیسی یا سوئدی جهت تحویل دادن به افسر سفارت در اختیار داشته باشند:

 • فرم درخواست ویزای شنگن تکمیل شده که امضا شده باشد، فرم درخواست ویزا برای افراد کمتر از18 سال باید توسط والدین آنها امضا شود.
 • دو قطعه عکس جدید 4*6 رنگی با پیش زمینه سفید
 • اصل گذرنامه ای که دارای حداقل 2 برگ خالی و حداقل 3 ماه اعتبار بعد از تاریخ صدور ویزا باشد؛ کپی از صفحات 1 تا 5 و کپی از صفحاتی که دارای مهر ویزاست نیز الزامی است.
 • اصل شناسنامه به همراه کپی از صفحات آن
 • فرم دعوتنامه صادر شده که شامل نام درخواست کننده، علت سفر و مدت زمان اقامت شخص در کشور مورد نظر و امضای شخص دعوت کننده باشد؛ لازم است شخص صادر کننده دعوتنامه، اصل گواهی اقامت در سوئد ، گذرنامه و کارت شناسایی مشخص سوئدی، صورتحساب بانکی و گردش 6 ماهه حساب خود را برای تقبل کردن کل هزینه های مسافرت و اقامت شخص متقاضی ارائه دهد. چنانچه منظور از دعوتنامه دیدار از شخص باردار یا بیمار در سوئد باشد می بایست اصل گواهی های پزشکی شخص ارسال کننده دعوتنامه نیز ارائه شود.
 • اصل رسید بلیط یا رزرو بلیط رفت و برگشت به سوئد
 • اصل رسید رزرو هتل در سوئد، در صورتیکه شخص دعوت کننده هزینه های سفر و اسکان متقاضی را قبول می کند باید مدارک مالی که نشاندهنده تمکن مالی شخص دعوت کننده مثل گواهی شغلی، گزارش مالیاتی و فیش حقوقی است نیز در روز مصاحبه ارائه داده شود.
 • گواهی اشتغال به کار: متقاضیانی که استخدام سازمانهای دولتی هستند و6 ماه از تاریخ استخدام آنها گذشته باید کپی آخرین فیش حقوقی سازمان تامین اجتماعی به همراه دفترچه بیمه و کپی صفحه اول آن در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شود.
 • گواهی اشتغال به تحصیل: برای دانشجویانی که در ایران به تحصیل مشغول هستند می بایست گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مربوطه به سفارت تحویل داده شود.
 • گزارش مربوط به گردش حساب بانکی متقاضی در 6 ماه گذشته که ترجمه شده و دارای مهر بانک مربوطه باشد.
 • مدارک واسناد مالی که نشاندهنده تمکن مالی شخص در مدت اقامت سوئد باشد.
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی با حداقل سقف پوشش 30 هزار یورو
 • مدارک مالی که نشاندهنده تمکن مالی شخص در طول اقامت وی در سوئد باشد .
 • رسید پرداختی هزینه ویزا که قبلا از طریق ویزا کارت پرداخت کرده اید، دراینصورت هنگام مراجعه شخص به سفارت پرداخت وی ثبت گردیده است.

مدت زمان تحویل ویزا معمولا بین 2 هفته تا یک ماه متغیر می باشد.

آدرس سفارت سوئد:

متقاضیان جهت مراجعه حضوری به سفارت سوئد می بایست به آدرس تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان ، نبش نسترن، پلاک 27 مراجعه نمایند.

تلفن سفارت: 23712200-021

ساعت کاری اداری سفارت روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از 8 -16:30  و پنجشنبه ها از 8-15 می باشد متقاضیان زمان مراجعه حضوری جهت امور مربوط به ویزا نیز روزهای یکشنبه تا چهارشنبه بین ساعت 8-13 می باشد.

ساعت پاسخگویی تلفنی سفارت:  روزهای یکشنبه تا پنجشنبه 9-13 و14-16

ساعت پاسخگویی تلفنی بخش ویزا:  روزهای یکشنبه تا پنجشنبه 14-16

دانستنی ها درباره سوئد:

سوئد کشوری واقع در اروپای شمالی و دارای  شهرهای شیک ، جدید و جمعیتی کم می باشد؛ از لحاظ آب وهوایی سوئد دارای تابستانی معتدل و زمستانی سرد می باشد .

از سوئد بعنوان کشوری با سطح رفاه اجتماعی بالا یاد می شود از اینرو برای مسافرت و زندگی کردن امن می باشد. واحد پول سوئد کرون، پایتخت آن استکهلم و زبان مردم سوئدی می باشد و برطبق قوانین رتبه بندی نوآوری در اروپا از سوئد بعنوان کشوری نوآور که ملت آن کارآفرترین افراد در اروپا می باشند نامبرده می شود؛ مردم سوئد بعد از کشور استرالیا بعنوان شادترین مردم در کشورهای توسعه یافته جهانی هستند و نیروهای انسانی تحصیل کرده در آن بعنوان مهمترین سرمایه های سوئد محسوب می شوند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *