وقت سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک

متقاضیان جهت اخذ ویزای تجاری باید درنخستین گام نسبت به اخذ وقت سفارت بلژیک اقدامات لازم را انجام دهند؛ سپس متقاضی باید در روز مصاحبه با به همراه داشتن مدارک لازم بصورت حضوری در سفارت بلژیک در تهران حاضر باشند. متقاضیان جهت اخذ ویزای تجاری می بایست با داشتن مدارک لازم جهت اخذ ویزای بلژیک به همراه ارسال دعوتنامه ای که از طرف یکی از شرکت های تجاری در بلژیک برای کل اقامت شخص متقاضی ارسال شده و در آن هدف شخص از مسافرت به بلژیک نیز شرح داده شده است درسفارت حاضر باشد، معمولا برای اخذ ویزای تجاری می بایست مدرکی که نشاندهنده ارتباط های قبلی بین شرکت تجاری و شرکت ایرانی هست نیز در روز مصاحبه ارائه داده شود.متقاضیانی که خواستار ویزای کار در بلژیک هستند می بایست از 6 ماه قبل درخواست کار را برای کارفرمایان ارسال کنند و در صورت تایید تقاضای کار باید دعوتنامه ای به سفارت ارائه دهند، فرایند اخذ ویزای کاری بلژیک عموما خیلی طولانی می باشد متقاضیان جهت اخذ ویزای کاری می توانند با مشاورین اسکای لاین جهت اخذ ویزا تماس بگیرند..

وقت سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک جهت اخذ ویزای کوتاه مدت توریستی :

درصورتیکه هدف متقاضی ازسفر به بلژیک بصورت یک گردشگر یا توریستی باشد می بایست در گام نخست نسبت به اخذ وقت سفارت بلژیک از طریق سایت بلژیک اقدام نمایید. تمامی متقاضیان می بایست بطور جداگانه نسبت به اخذ وقت سفارت بلژیک اقدام نمایند و در روز مصاحبه بصورت حضوری در سفارت حاضر باشند و مدارک لازم جهت اخذ ویزای بلژیک را ارائه نمایند.

جهت درخواست ویزا باید تمامی فرم ها به زبان انگلیسی یا به یکی از زبان های رسمی بلژیک (فرانسه، هلندی، آلمانی ) ترجمه شده باشد.

وقت سفارت بلژیک جهت اخذ ویزای کوتاه مدت دیدار از اقوام / دوستان

متقاضیانی که هدفشان از سفر به بلژیک دیدار اقوام/ خویشاوندان است می بایست در وهله ی اول نسبت به اخذ وقت سفارت بلژیک اقدامات لازم را انجام دهند، در اینصورت هریک از افراد متقاضی باید بطور جداگانه وقت ملاقات تهیه نمایند و در روز مصاحبه با داشتن مدارک لازم جهت اخذ ویزای بلژیک به انضمام دعوتنامه رسمی که از طرف شخصی که دارای ملیت بلژیکی است دریافت کرده اند جهت انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت حاضر باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تجاری بلژیک

مراحل اخذ ویزای کار در بلژیک مشابه سایر کشورهای عضو شنگن می باشد، دراینصورت متقاضیان حداقل 6 ماه برای پیداکردن کارفرما زمان داشته و درصورت پذیرش درخواست متقاضی از طرف کارفرما باید دعوت نامه کاری برای متقاضی ارسال شود؛ با توجه به اینکه اغلب کشورها تمایل دارند که از نیروی کاری ساکن  وبومی در کشور خود  برای استخدام استفاده کنند پروسه دریافت ویزا ی کار سخت تر ومستلزم زمان بیشتری جهت تایید می باشد.

شرکت اسکای لاین با داشتن سابقه ی متمادی در امر اخذ وقت سفارت بلژیک می تواند بهترین مشاور برای متقاضیان جهت اخذ ویزای تجاری بلژیک باشد.

تجار و بازرگانان جهت اخذ ویزای تجاری بلژیک می بایست اصل و کپی فرم درخواست ویزای تکمیل شده را به همراه مدارک زیر در روز مصاحبه به سفارت هلند در تهران تحویل دهند.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا که دارای تاریخ وامضا داشته باشد.
 • عکس شناسایی رنگی با پیش زمینه سفید
 • اصل وکپی گذرنامه ای که شامل حداقل 6 ماه اعتبار بعد از ویزای درخواستی باشد لازم است که از صفحات یک تا چهار و صفحاتی که دارای مهر ویزا هست نیز کپی تهیه نماییم.
 • سند ملکی بنام شخص متقاضی که نشاندهنده تملک مالی شخص باشد.
 • دعوتنامه ای که از سوی شرکت بلژیکی برای مدت مشخص اقامت متقاضی درهلند و بنام شخص متقاضی صادر شده باشد.
 • مدرک شغلی متناسب با شغل متقاضی دریکی از حوزه های کاری زیرکه باید توسط متقاضی آماده شود:
  • کارمندان ادارات دولتی و خصوصی مدرک حکم کارگزینی و گواهی اشتغال به کار
  • دانشجویان واعضای هیئت علمی کارت دانشجویی بین المللی یا کارت اعضای هیئت علمی خود
  • افراد با شغل آزاد کارت مربوط به جواز کسب وکار یا کارت بازرگانی
 • ارائه واچر هتل رزرو شده در طول مدت زمان اقامت
 • ارائه بلیط یا رزرو بلیط هواپیمای رفت و برگشت به بلژیک
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی که هزینه ی حداقل 30 یورویی را تحت پوشش قرار می دهد.
 • پرداخت هزینه ی 60 یورو جهت هزینه بررسی مدارک در سفارت

 

اخذ ویزای بلژیک :

از تاریخ 11 خردادماه 1396 سفارت بلژیک از فرایند ویزای اینترنتی استفاده می کند، از اینرو متقاضیان جهت اخذ ویزا می بایست نخست فرم درخواست ویزا را ازسایت دریافت نمایند و نسبت به تکمیل و ارسال فرم اقدام نمایند؛ در صورتیکه متقاضی فرم تکمیل شده را بدرستی ارسال کرده باشد باید شماره اینترنتی دریافت نماید که جهت اخذ وقت سفارت بلژیک داشتن شماره اینترنتی الزامی می باشد؛ در ادامه متقاضی باید در روز مصاحبه با داشتن دو نسخه کپی شده از فرم درخواست ویزا در محل سفارت و در زمان مشخص شده حضور داشته باشد.

اخذ ویزا در کشور های عضو توافقنامه شنگن با حساسیت و تاخیر بیشتری صادر می شود. بلژیک نیز یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن می باشد از اینرو متقاضیان درخواست ویزای بلژیک می بایست حداکثر سه ماه قبل از تاریخ تعیین شده جهت عزیمت اقدام به اخذ ویزا نمایند. همچنین متقاضیان جهت اخذ ویزای بلژیک می بایست در وقت تعیین شده جهت مصاحبه حضوری در سفارت حاضر باشند ، درصورت عدم حضور در روز مصاحبه  بعد از سه ماه به متقاضی اجازه ی وقت سفارت داده می شود.

فرم درخواست ویزای بلژیک :

فرم های درخواست ویزا بلژیک  در قالب 2 فرم درخواست اقامت کوتاه مدت (کمتراز سه ماه) و فرم درخواست اقامت بلند مدت (بیشتراز سه ماه) می باشند که این فرم ها کاملا رایگان بوده و از سایت سفارت بلژیک در تهران نیز قابل دریافت می باشند.

 

مراحل دریافت ویزای بلند مدت جهت تحصیل در بلژیک :

متقاضیان اقامت طولانی مدت (بیش از سه ماه) جهت تحصیل در بلژیک می بایست نسبت به اخذ وقت سفارت بلژیک اقدامات لازم را انجام دهند. سپس در روز تعیین شده همراه با مدارک زیر در سفارت حضور داشته باشند:

 • تکمیل کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی که امضا شده باشد.
 • سه قطعه عکس جدید داوطلب با پیش زمینه سفید
 • گذرنامه متقاضی که دارای اعتبار بیشتر از 6 ماه بعد از تاریخ اعتبار ویزا باشد. کپی گذرنامه باید شامل کپی صفحات یک تا پنج و صفحاتی که دارای مهر ویزا ست باشد.
 • شناسنامه متقاضی
 • اصل گواهی ثبت نام متقاضی در یکی از موسسات آموزش عالی که مورد تایید بلژیک یا بورسیه کشور بلژیک باشد.
 • مدارک مالی کافی که نشاندهنده تمکن مالی داوطلب جهت تامین هزینه های تحصیل، اقامت موقت وهزینه های درمانی و یا بازگشت به ایران در کشور بلژیک باشد که در این خصوص باید مبلغی توسط بانک دانشگاه بلژیک بلوکه شود.
 • تاییدیه فرم پزشکی که باید توسط پزشک معتمد سفارت بلژیک تکمیل شده باشد.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای دانشجویان بالاتراز 18 سال
 • ارائه گزارشی در ارتباط با انگیزه داوطلب در تحصیل بلژیک؛ محتوای گزارش باید نشاندهنده تعهد بازگشت داوطلب پس از اتمام تحصیل به ایران باشد.
 • پرداخت هزینه ی 180 یورویی جهت بررسی مدارک واخذ گذرنامه
 • تمامی مدارک فوق باید در دونسخه ی اصل وکپی بصورت ترجمه شده به زبان انگلیسی، فرانسه، هلندی یا آلمانی در روز مصاحبه ارائه شود .

هزینه ی اخذ ویزای بلژیک :

جهت درخواست ویزا بلژیک متقاضیان باید جهت اقامت کوتاه مدت مثل دیدار از خانواده، توریستی و تجاری مبلغ 60 یورو و برای اقامت بلند مدت جهت پیوستن به اعضای خانواده و تحصیل دانشجویی مبلغ 180یورو در روز مصاحبه پرداخت نمایند.

درباره بلژیک

کشور بلژیک (Belgique) در غرب اروپا واقع  شده واز لحاظ همجواری از سمت شمال با هلند، شرق با آلمان ، جنوب شرقی با لوکزامبورگ ، جنوب با فرانسه وشمال غربی با دریای شمال همسایه است. بلژیک بعنوان یکی از کشورهای عضو توافقنامه شنگن  بوده و پایتخت آن شهر بروکسل می باشد.

زبان مردم در بلژیک :

مردم شمال بلژیک که  نیمی از جمعیت کشور بلژیک را تشکیل می دهند غالبا به زبان هلندی و بخش جنوبی یعنی 41% به زبان فرانسوی  و کمتر از 1% ساکنین بخش جنوبی بلژیک که ساکن والونیا هستند به زبان آلمانی صحبت می کنند؛ ساکنین بروکسل نیز به هر دو زبان هلندی و فرانسوی صحبت می کنند.

وضعیت اقتصادی بلژیک :

کشور بلژیک جز اتحادیه ی اروپا بوده بنابراین از لحاظ وضعیت اقتصادی درمقایسه با سایر کشورهای اروپایی دارای هزینه ی تحصیل و زندگی  کمتری می باشد. واحد پول بلژیک یورو می باشد، بطور کلی می توان گفت وضعیت اقتصادی بلژیک نسبت به سایر کشورها بهتر ودارای نرخ تورم کمتری می باشد که این امر باعث شده مردم فشار اقتصادی کمتری داشته باشند.

تحصیلات  در بلژیک :

از جمله روش های مهاجرت به بلژیک اخذ ویزای تحصیلی می باشد، با توجه به اینکه  سطح علمی دانشگاه های بلژیک بسیار بالاست  اکثر مدارک ارائه شده آنها نیز در سطح جهانی قابل تایید می باشد؛ از اینرو بسیاری از دانشجویان کشور بلژیک را برای تحصیل انتخاب می کنند.

وضعیت آب وهوای بلژیک :

از لحاظ آب وهوایی بلژیک دارای تابستانی نسبتا خنک و زمستانی معتدل می باشد، بطوریکه در تمامی روزهای سال درآن بارندگی وجود دارد.

 

آدرس سفارت بلژیک در تهران :

جهت مراجعه حضوری به سفارت بلژیک متقاضیان باید به تهران، خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی، بن بست شیرین ، پلاک 155 مراجعه نمایند.

شماره تماس سفارت بلژیک: متقاضیان جهت دریافت تماس با بخش ویزای سفارت بلژیک می توانند  در روزهای کاری از ساعت 10 الی 12 و 14الی 16 با شماره ی 22248582-021  تماس حاصل نمایند.

ساعت کار بخش کنسولگری در سفارت:  روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 12:30

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *