راهنمای گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان)

انگلستان بزرگترین کشور قاره اروپا است که با کشورهای ولز و اسکاتلند هم مرز است. این کشور توسط دریای شمال و کانال انگلیس از سایر کشورهای اروپایی جدا است. همچنین همانند سایر کشورهای اروپایی که اغلب برای ورود به آن‌ها نیاز به ویزای شینگن وجود دارد، انگلستان کاملا مستقل است و ویزای خودش را دارد و شرایط ورود به آن با شرایط ورود به سایر کشورهای اروپایی متفاوت است. همچنین لازم است بدانید بنا به دلایلی اخذ ویزای انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی دشوارتر است بنابراین بهتر است مراحل این کار را به متخصصین بسپارید و خودتان نسبت به اخذ ویزای انگلستان و گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان) اقدام نکنید.

نکاتی که باید درباره وقت سفارت بریتانیا (انگلستان) بدانید

در حال حاضر درخواست ویزای انگلستان و گرفتن وقت سفارت انگلستان از طریق ایران، ترکیه و امارات امکان پذیر است. این کار توسط دفاتر VFS در کشورهای ذکر شده انجام می‌گیرد. دفاتر VFS وظیفه دریافت و بررسی مدارک، انگشت نگاری و ثبت چهره متقاضیان را دارند ولی تایید یا رد کردن ویزا بعهده سفارت خواهد بود. از آنجایی که گاهی ممکن است رفتن به کشورهای ترکیه و امارات به دلایل بالا بودن قیمت ارز و هزینه‌های عوارض خروجی دشوار و پرهزینه باشد، معمولا پیشنهاد می‌شود در صورتیکه عجله‌ یا فورسی در رسیدن به این مقصد ندارید از دفتر VFS در تهران نسبت به گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان) اقدام کنید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که در صورت اقدام از طریق دفاتر VFS تهران، دیگر نمی‌توانید از سرویس حق تقدم و حق تقدم فوق‌العاده استفاده کنید. این سرویس‌ها این امکان را به وجود می‌آورند که زمان بررسی مدارک شما کاهش یابد. در صورتی که بدون استفاده از این سرویس‌ها اقدام به ارائه مدارک و گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان) کنید، طبق روال همیشه بررسی مدارک طی ۱۵ روز صورت می‌گیرد. اما در صورت ستفاده از خدمات حق تقدم می‌توانید این عدد را به ۵ روز و حق تقدم فو‌ق‌لعاده به ۱ روز برسانید. لازم به ذکر است این دو سرویس فقط از طریق کشورهای امارات و ترکیه قابل استفاده است و در صورت استفاده نیز باید ۴ الی ۱۱ برابر هزینه بیشتری نسبت به سرویس استاندارد بپردازید.

راهنمای گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان)

انگلستان بزرگترین کشور اروپایی است که قوانین جداگانه‌ای از کشورهای حوزه شینگن دارد.

چطور وقت سفارت (بریتانیا) انگلستان بگیریم

برای گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان)، ابتد باید وارد سایت درخواست آنلاین ویزای انگلستان شوید و درخواستتان را ارائه دهید. این درخواست شامل پرکردن یک فرم به صورت آنلاین است که از شما اطلاعاتی درباره اینکه برای چه نوع ویزایی و از طریق کدام دفاتر اقدام می‌کنید می‌شود. از آنجایی که انواع ویزای انگلستان بسیار متنوع و پیچیده است بهتر است این مرحله را تحت نظر کارشناسان ما در ساحل شنی انجام دهید که برای ویزای درستی اقدام کنید و بتوانید مدارک صحیحی برای نوع ویزای درخواستی خود جمع آوری کنید. همچنین در نظر داشته باشید باید مدارکتان را نیز برای دفتر VFS که از طریق آن برای وقت سفارت بریتانیا (انگلستان) اقدام می‌کنید ارسال نمایید. بنابراین پیش از پرکردن فرم از مدرک مورد نیاز جهت اخذ ویزای انگلستان آگاه شوید و آن‌ها را هنگام پر کردن فرم آنلاین آماده داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای انگلستان

با توجه به نوع ویزایی که اقدام می‌کنید ممکن است مدارک مورد نیاز شما متغیر باشد. اما به طور کلی این مدارک برای انواع ویزای انگلستان مورد نیاز است. جهت اطلاع از اینکه چه مدارکی باید به این لیست اضافه شود، با ما در ساحل شنی تماس بگیرید:

 • شناسنامه و کارت ملی (ترجمه رسمی همراه با مهر دادگستری)
 • اصل گذرنامه که حداقل یک سال اعتبار دارد (در صورت داشتن گذرنامه‌های پیشین باید اصل و کپی آن نیز ارائه شود)
 • پرینت حساب بانکی سه ماه گذشته با جزییات پرداخت و برداشت (مدیران و سهامداران می‌بایست ریز پرینت حساب شرکت و شخصی خود را به صورت شش ماهه آماده کنند.)
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید
 • گواهی سپرده یا اوراق بهادار (سهام)
 • اصل سند ملکی
 • در صورتیکه از طرف شخصی در انگلستان دعوتنامه دارید، باید اصل و کپی دعوتنامه فرد بهمراه مدارک میزبان از جمله برگه‌های مالیاتی سه ماه گذشته، کپی پاسپورت یا اقامت دائم، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی، سند محل اقامت و قبوض پرداختی وی نیز بعنوان مدارک به دفتر VFS ارائه شود.
 • در صورت نداشتن دعوتنامه، رزرو هتل الزامیست. این مدارک باید تایید کنند شما در مدتی که در انگلستان هستید جایی برای ماندن دارید. همچنین مدت زمان اقامتتان در این کشور نیز مشخص می‌شود.
 • اصل سند ازدواج برای افراد متاهل
 • اصل مدارک شغلی از جمله گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، کارت پرسنلی، کارت دانشجویی و موارد دیگر
 • پرداخت هزینه مربوط به ویزا

در نظر داشته باشید، تمامی مدارک باید به طور رسمی ترجمه شوند و به سفارت اصل ترجمه مدرک با مهر دادگستری ارائه شود. ما در ساحل شنی خدمات ترجمه مدارک را نیز ارائه می‌دهیم.

اگر برای ویزای توریستی اقدام می‌کنید مدت زمان ویزای شما ۶ ماه خوهد بود. اگر بخوهید بیشتر در این کشور بمانید باید ۳۰ روز قبل از اتمام ویزا نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

راهنمای گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان)

یکی از مرموزترین جاذبه‌های گردشگری در انگلستان استون هنج است که از عجیب‌ترین جاذبه‌های جهان به شمار می‌رود.

همچنین در نظر داشته باشید که پس از ارسال مدارک دیگر قادر به تصحیح اطلاعات نخواهید بود. بنابراین مراقب اطلاعاتی که در فرم‌ها وارد می‌کنید باشید چرا که کوچک‌ترین اشتباهی ممکن است موجب رد شدن ویزای انگلیس شما شود یا در صورتی که سفارت شک کند که مدارک تقلبی و غیرواقعی ارائه کرده‌اید ممکن است تا ۱۰ سال از درخواست ویزا محروم شوید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که بریتانیا شامل کشورهای انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی می‌شود. اگر قصد سفر به هر یک از این کشورها را داشته باشید با گرفتن وقت سفارت بریتانیا می‌توانید نسبت به اخذ ویزای هر یک از کشورهای این حوزه اقدام کنید.

سخن پایانی

کشور انگلستان یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی است که بر خلاف سایر کشورها از جمله فرانسه، ایتالیا یا اسپانیا، برای ورود به آن به ویزای شینگن نیاز ندارید و باید نسبت به اخذ ویزای اختصاصی خود انگلستان اقدام کنید. در حالیکه برخی ممکن است گرفتن وقت سفارت شینگن را دشوار بدانند، باید بدانید اخذ ویزای انگلستان حتی دشوارتر است. بنابراین باید نسبت به مدارکی که جمع آوری کرده‌اید مطمئن شوید و با مشورت و همفکری با افراد متخصص در این زمینه، نسبت به ارسال مدارک و گرفتن وقت سفارت بریتانیا (انگلستان) اقدام کنید. ما در ساحل شنی خدمات گرفتن وقت سفارت انگلستان و اخذ ویزای این کشور را ارائه می‌دهیم و شما را در جمع آوری مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای انگلستان راهنمایی خواهیم کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =