وقت سفارت آمریکا

اگرچه سفر به ایالات متحده آمریکا و اخذ ویزای آمریکا کاری سخت و غیرممکن به نظر می‌رسد. بخصوص با توجه به سیاست‌های موجود که مشکلات سفر به این کشور پهناور را بیش از پیش دشوار می‌سازد. اما همچنان افرادی هستند که قادر به سفر به این کشور هستند به شرطی که از قوانین و قواعد اخذ ویزای آمریکا باخبر بوده و تمامی مراحل را به درستی طی کنند. همانند سفر به هر کشور دیگری، سفر به ایالات متحده آمریکا نیز با گرفتن وقت سفارت آمریکا آغاز می‌شود. برای اینکه اطلاعات کامل و دقیق‌تری در این رابطه داشته باشید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

کمی بیشتر درباره ایالات متحده آمریکا بدانید

ایالات متحده آمریکا کشوریست در قاره آمریکا که از ۵۰ ایالت، یک منطقه فدرال، پنج سرزمین خودمختار و مجموعه‌ای از جزایر پراکنده تشکیل شده است. این کشور چهارمین کشور بزرگ جهان و سومین کشور پرجمعیت جهان است. پایتخت آن شهر واشنگتن است و پرجمعیت‌ترین شهر آن نیویورک سیتی نام دارد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی است و واحد پول آن نیز دلار آمریکا است که به اختصار USD نوشته می‌شود. آمریکا با کشورهای کانادا از شمال و مکزیک از جنوب، مرز مشترک دارد. کشور آمریکا هم‌چنین مرز مشترک وسیعی با آب‌های آزاد دارد و توسط اقیانوس‌های آرام و اطلس احاطه‌شده است.

راهنمای گرفتن وقت سفارت آمریکا

بنای واشنگتن بلندترین ساختار در پایتخت آمریکا است که به احترام اولین رییس جمهور آمریکا، جرج واشنگتن، ساخته شده است.

چطور وقت سفارت آمریکا بگیریم؟

از آنجایی که کشور آمریکا در ایران سفارت ندارد برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید از طریق یکی از کشورهای همسایه اقدام کنید که معمولا اغلب افراد از طریق کشورهای ترکیه و امارات اقدام می‌کنند. در چنین شرایطی باید به کشوری که از طریق آن اقدام کردید سفر کنید و مدارکتان را به سفارت آمریکا در این کشور ارائه دهید. شهر آنکارا در ترکیه و دبی در امارات از جمله مقاصدی هستند که اغلب ایرانی‌ها جهت اخذ ویزای آمریکا از طریق آن‌ها اقدام می‌کنند.

امپایر استیت آمریکا

ساختمان امپایر استیت یکی از بلندترین ساختمان‌ها در شهر نیویورک است که در شکل گیری خط آسمانی این شهر تاثیر بسزایی داشته است.

 

مرکز تجارت جهانی آمریکا

مرکز تجارت جهانی آمریکا یکی از بلندترین آسمان خراش‌های جهان است که به منظور یادبود حادثه ۱۱ سپتامبر در شهر نیویورک بنا شده است.

وقت سفارت آمریکا از آنکارا

معمولا روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از طریق سفارت کشورهای همسایه یکسان است. در ابتدا باید در پایگاه الکترونیکی سفارت آمریکا ثبت نام کنید. فرد متقاضی باید روی این سایت یک حساب کاربری داشته باشد و فرم درخواست ویزای آمریکا را به صورت آنلاین و از طریق سایت پر کند. در طی پر کردن فرم درخواست ویزا، فرد متقاضی مشخص خواهد کرد از طریق کدام سفارت می‌خواهد اقدام کند. لازم به ذکر است که حضور فرد برای ارائه مدارک در سفارت مقصد الزامی است. به همین دلیل اغلب افراد سفارت آمریکا در آنکارا را انتخاب می‌کنند چرا که سفر به ترکیه برای ایرانی‌ها راحت‌تر است و حتی یکروزه نیز می‌توانند برای ارائه مدارک به آنکارا رفته و بازگردند.

پر کردن فرم درخواست ویزای آمریکا اولین مرحله در گرفتن وقت سفارت آمریکا و گرفتن ویزای این کشور است. این فرم اولین مدرک شما در سفارت است که مورد بررسی قرار می‌گیرد و صحت آن با مدارکی که ارائه می‌دهید بررسی می‌شود. بنابراین باید دقت کافی برای پر کردن اطلاعات آن داشته باشید چرا که کوچکترین اشتباهی ممکن است موجب رد شدن ویزای شما یا در حالت بدتر، محرومیت شما از اخذ ویزای آمریکا شود. پس از پر کردن فرم باید هزینه صدور ویزا نیز به صورت آنلاین پرداخت شود.

پس از اینکه تمامی این مراحل انجام شد، جدولی به شما نمایش داده می‌شود که وقت‌های آزاد سفارت را نمایش می‌دهد. با توجه به شرایطی که دارد می‌توانید از این جدول، یک تاریخ را برای مراجعه به سفارت انتخاب کنید. هرچند این تاریخ صد در صد نخواهد بود ولی شما تاریخ مورد نظرتان را مشخص می‌کنید و سفارت با بررسی انجام شده آن را تایید یا رد می‌کند که این مساله از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود. در صورت تایید، در روز مقرر همراه با مدارکتان به صورت حضوری باید به سفارت آمریکا در آنکارا مراجعه کنید. اما در صورتیکه وقت مشخص شده تایید نشد باید مجدد نسبت به گرفتن وقت سفارت آمریکا اقدام کنید. هرچند این مراحل از ابتدا طی نخواهد شد و شما فقط کافیست با نام کاربری خود در سایت وارد شوید و در تقویم مشخص شده، تاریخ دیگری را برای مراجعه انتخاب کنید.

لازم به ذکر است، افراد بالای ۸۰ سال و زیر ۱۴ سال نیاز به مراجعه حضوری ندارند و حساب کاربری آن‌ها به صورت مجزا ایجاد می‌شود.

وقت سفارت آمریکا از دبی

اگرچه شرایط گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی نیز همانند گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا است. با این تفاوت که ممکن است سفارت آمریکا در دبی شلوغ‌تر باشد و دیرتر به شما وقت بدهد. بخصوص در ایامی نظیر ژانویه، تعطیلات عید نوروز و تعطیلات تابستان. بنابراین اگر تصمیم دارید از طریق این شهر اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا کنید باید در نظر داشته باشید که زمان خیلی نزدیکی را نمی‌توانید برای مراجعه به سفارت مشخص کنید. در این صورت اگر قرار است در تاریخ خاصی در آمریکا حضور داشته باشید شاید بهتر باشد از این طریق اقدام نکنید یا چند ماه جلوتر از تاریخ سفرتان نسبت به اخذ ویزای آمریکا اقدام کنید.

چه از طریق سفارت آمریکا در آنکارا اقدام کنید چه از طریق سفارت آمریکا در دبی، در نهایت حضور شما در سفارت است که یکی از اصلی‌ترین مراحل اخذ ویزای آمریکا خواهد بود. شما برای مصاحبه و ارائه مدارک و انگشت نگاری به سفارت آمریکا در دبی یا آنکارا مراجعه خواهید کرد. باید کاملا ریلکس، آراسته و با اعتماد به نفس باشید. نسبت به کامل بودن مدارکتان اطمینان حاصل کنید و در ساعت مشخص شده در سفارت حضور یابید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر از طریق سفارت آنکارا نسبت به اخذ ویزا اقدام می‌کنید، در صورت قبول شدن ویزایتان نیز باید خودتان حضوری به سفارت مراجعه کنید و پاسپورت و ویزایتان را دریافت کنید. این یکی از معایب اخذ ویزای آمریکا از طریق آنکارا است. هرچند شاید سهولت مراحل دیگر موجب شود این عیب پوشانده شود.

وقت سفارت آمریکا

اولین قدم در گرفتن وقت سفارت آمریکا، پرکردن فرم درخواست ویزای آمریکا است. این فرم باید کاملا با دقت و با اطلاعات صحیح پر شود و هیچ مغایرتی با مدارکی که ارائه می‌دهید نداشته باشد.

برای اخذ ویزای آمریکا چه مدارکی لازم است؟

با توجه به نوع ویزایی که برای اخذ آن اقدام می‌کنید ممکن است مدارک متفاوتی برای ارائه به سفارت نیاز داشته باشید. بنابراین حتما پیش از پر کردن فرم درخواست ویزا و جمع آوری مدارک، نسبت به تکمیل بودن مدارکتان اطمینان حاصل کنید و با مشاورین ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا به طور دقیق‌تر از مدارکی که باید جمع آوری کنید اطلاعات کسب کنید. به طور معمول مدارک زیر برای هر نوع ویزایی الزامی خواهد بود.

 • کپی صفحه اول پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • عکس تمام رخ ۵ در ۵ با پس زمینه سفید. اسکن عکس را بهمراه داشته باشید.
 • فرمی که به صورت آنلاین پر کردید. (فرم DS-160)
 • آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن پاسخگو برای مواقع ضروری
 • اسکن از ویزاهایی که در پاسپورت‌های پیشین خود داشتید.
 • ترجمه و اصل مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی
 • مدارک اشتغال به کار از جمله کارت پرسنلی یا بازرگانی، ترجمه روزنامه رسمی، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی، جواز کسب، گواهی شورای اصناف و موارد دیگر
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه و اصل سند ملکی
 • نامه تمکن مالی به انگلیسی
 • پرینت شش ماهه حساب بانکی به انگلیسی
 • تاییدیه برگه وقت سفارت
 • تاییدیه واریز وجه ویزا
 • واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت که مدت زمان اقامت شما در این کشور را مشخص کند.
 • در صورتیکه از طرف شخصی در آمریکا دعوتنامه دارید، پرکردن فرم I-134 بهمراه اصل دعوتنامه الزامی است.

سخن پایانی

اخذ ویزای آمریکا و گرفتن وقت سفارت آمریکا کار چندان ساده‌ای نیست. هرچند غیرممکن نیز نیست و فقط باید با اطمینان و داشتن اطلاعات کافی نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم مراحل این کار را به ما بسپارید تا تمامی فرم‌های مورد نیاز را پر کرده و شما را در مراحل جمع آوری مدارک کمک کنیم و همچنین از آخرین اطلاعات درباره ویزای آمریکا آگاه سازیم. در این صورت فقط برای مراجعه حضوری نیاز است که شما اقدام کنید و باقی فرم‌ها و کارها توسط ما در ساحل شنی انجام خواهد گرفت.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =