وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

متقاضیانی که قصد مسافرت به کشور آلمان را دارند بسته به هدفشان ازمسافرت به آلمان  و گرفتن وقت سفارت آلمان  می بایست نسبت به دریافت ویزای موردنظر در سفارت آلمان اقدام نمایند؛ اولین گام جهت دریافت ویزای آلمان گرفتن وقت سفارت آلمان می باشد.در حال حاضر متقاضیان جهت اخذ وقت سفارت آلمان باید به سایت سفارت آلمان در تهران مراجعه کنند وبصورت آنلاین فرم تقاضای ویزای آلمان را دانلود وتکمیل نمایند.

وقت سفارت آلمان

اخذ وقت سفارت آلمان بصورت آنلاین

متقاضیان بعد از ورود به سایت سفارت المان  و تکمیل فرم مورد نظر ازجانب سایت 2 ایمیل دریافت خواهند نمود که ایمیل اول با عنوان ایمیل تاییدیه ثبت نام وحاوی شماره پیگیری، حداکثر ظرف مدت  30دقیقه بعد ازثبت اطلاعات اولیه در سایت برای متقاضیان ارسال می شود.

ایمیل دوم حاوی تاریخ و زمان مصاحبه حضوری بوده و بطور معمول بعد ازگذشت چند هفته از ثبت نام اولیه برای متقاضی ارسال می شود وشامل  لینکی جهت تایید وقت مورد نظر می باشد ؛متقاضیان گرامی موظفند درحداکثر زمان 7 روزه ایمیل حاوی وقت تایید را بررسی ونسبت به تایید آن اقدام نمایند درغیر اینصورت وقت مصاحبه بطور خودکار حذف شده و در صورت انصراف متقاضی از تاریخ های تایید می بایست مجدداً در سایت ثبت نام نمایند.

جهت دریافت راهنمایی های بیشتر در زمینه اخذ وقت سفارت آلمان می توانید با کارشناسان شرکت اسکای لاین تماس بگیرید.

متقاضیانی که باید ویزای آلمان داشته باشند

شهروندانی که جز یکی از26 کشور منطقه ی شنگن هستند با داشتن یک ویزای مشترک برای بازدید ، تحصیل ویا کار درآلمان  نیازی به دریافت مجوزهای دیگر ازآلمان نخواهند بود؛ اما شهروندانی که ساکن کشورهای غیر اروپایی بوده برای ورود وخروج به المان نیازمند ویزای آلمان می باشند.

متقاضیان برای درخواست ویزای شنگن باید درخواستی را به کنسولگری آلمان درتهران ارسال کنند ؛ بدین منظور درگام نخست متقاضی باید فرم درخواست شنگن را دانلود وتکمیل نماید.

 انواع ویزای آلمان

متقاضیانی که قصد دیدار ازاشنایان و اقوام- قصد زندگی ومهاجرت به المان جهت کار یا تحصیل را دارند می بایست جهت دریافت ویزای المان اقدام نمایند. در حالت کلی ویزای آلمان بصورت ویزای توریستی، ویزای تحصیلی/دانشجویی، ویزای تجاری طبقه بندی می شود.

متقاضیان با داشتن هر یک از ویزاهای توریستی، ویزای تحصیلی/دانشجویی، ویزای تجاری، ویزای شنگن می توانند تا 90 روز درآلمان و مناطق عضو شنگن اقامت داشته باشند؛ چنانچه شخصی متقاضی اقامت در بازه زمانی بیشتر از سه ماه  درآلمان باشد علاوه بر ویزای آلمان باید مجوز حق اقامت را نیز دریافت نماید.

انواع مجوزهای اقامت در آلمان

متقاضیانی که خواستار اقامت بیشتر از سه ماه در المان هستند با توجه به نوع هدفشان از ورود به المان ومدارک آموزشی و دارا بودن یک گذرنامه معتبر ومدارکی مبتنی بر اینکه اثبات کند دارای استطاعت مالی برای تامین هزینه ها در المان هستند باید برای یکی از مجوزهای اقامتی زیراقدام نمایند.

مجوزهای اقامت در المان معمولا به صورتهای مجوز اقامت با اعتبار یکساله که اکثرا برای اشتغال وازدواج بوده و قابل تمدید نیز می باشد- مجوزاقامت دائم EC که بعد ازاقامت 5 ساله برای متقاضی صادر می شود و مجوز اقامت کارت آبی که دارای شرایط  بهتری برای متخصصین می باشد طبقه بندی می شود.

بیشتر افرادی که متقاضی مجوز اقامت در آلمان هستند اغلب به یکی از دلایل زیر باید نسبت به درخواست مجوز اقامت خود اقدام نمایند.

الف) ملحق شدن  به اعضای خانواده: افرادیکه هدفشان ازورود به المان پیوستن به اعضای خانواده ویا همسرشان می باشد باید مجوز اقامت تهیه نمایند که در اینصورت همسر ویااعضای خانواده وی باید درآلمان سکونت داشته باشند و همچنین دارای مکانی برای زندگی در المان باشند.

ب) تحصیلات دانشگاهی: متقاضیان جهت تحصیل در یکی از دانشگاه های آلمانی می بایست قبل از ثبت نام در دانشگاه مربوطه مجوز اقامت 9 ماهه را دریافت نمایند؛ دراین حالت باید مدارکی که نشاندهنده اثبات استطاعت مالی متقاضی در طول دوره تحصیلی  وتسلط وی به زبان آلمانی است ارائه داده شود.

ج) اقامت دائم درآلمان: افرادیکه مدت کمی است درآلمان سکونت دارند می توانند درخواست اقامت دائم دهند دراین حالت می توانند بطور نامحدود درآلمان زندگی کنند اگرچه باوجود اقامت نامحدود درآلمان برای این متقاضیان حق شهروندی برای آنها منظور نخواهد شد وچنانچه کسی متقاضی دریافت حقوق مساوی با شهروندان آلمانی باشد می بایست بعد از8 سال سکونت درآلمان نسبت به درخواست تابعیت درآلمان اقدامات لازم را انجام دهد.

د) اقامت الکترونیک: این اقامت بصورت الکترونیکی بوده و جایگزین کارت های اقامتی وکارت های دائم می باشد .

ه) کار درآلمان: متقاضیانی که در مجوزاقامت آنها اجازه کار وجود داشته باشد می توانند درآلمان کار کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آلمان

متقاضیان جهت اخذ ویزای المان می بایست در روزمصاحبه  درسفارت مدارک زیر را به همراه داشته باشند:

  • اصل وکپی شناسنامه
  • اصل وکپی گذرنامه ازصفحاتی که مهرویزادارد نیز باید کپی تهیه کنیم.
  • سه قطعه عکس رنگی4*6 با زمینه سفید وتمام رخ
  • مدرک شغلی متقاضی که باتوجه به وضعیت شغلی متقاضیان درگروه های دولتی، خصوصی ، دانشجویی ، هیئت علمی و مشاغل آزاد باید به ترتیب شامل ترجمه ی مدارک حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار در بخش خصوصی ، کارت دانشجویی بین المللی وکارت مربوط به اعضای هیئت علمی و ترجمه ی جوازکسب وکارت بازرگانی مشاغل آزاد خود را به همراه داشته باشند.
  • عملیات گردش حساب بانکی شخص متقاضی روی سربرگ انگلیسی که دارای مهر باشد.
  • دونسخه کپی از اصل مدارک مربوط به سند ملکی متقاضی بصورت فارسی به همراه نسخه ی ترجمه ی سند ملکی
  • اصل وکپی نسخه دریافت شده بیمه مسافرتی
  • اصل وکپی بلیط یا رزرو بلیط هواپیما  که شامل تاریخ رفت وبرگشت  بهه یکی ازشهرهای آلمان باشد.
  • اصل وکپی فاکتور هزینه ی مربوط به هتل رزرو شده در ایتالیا برای مدت زمان اقامت
  • پرداخت مبلغ 60یورویی جهت بررسی مدارک

آدرس سفارت آلمان

سفارت المان درمرکز تهران واقع درخیابان فردوسی ، شماره 320-324  واقع شده است. ساعات کاری این مرکز روزهای یکشنبه ،چهارشنبه وپنجشنبه ازساعت 7 صبح تا 15:30 عصر وروزهای دوشنبه وسه شنبه از ساعت 7 صبح تا 16 عصر می باشد. روزهای جمعه وشنبه سفارت تعطیل می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درزمینه ویزا نیز می توانید باشماره های زیرتماس بگیرید

جهت کسب اطلاعات در زمینه ویزا: 39991213 و39991499-021

شماره فکس بخش ویزا:3991860-021

آدرس ایمیل:visa-info@tehran.diplo.de (اطلاعات ارسالی به زبان آلمانی یا انگلیسی باید باشد.)

آدرس سایت سفارت آلمان درتهران: برای مراجعه به سایت سفارت آلمان در تهران باید به آدرس http://www.teheran.diplo.de مراجعه کنید.

متقاضیان درصورت ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزای آنلاین از جانب سفارت رسیدی دریافت خواهند کرد که زمان وتاریخ مراجعه به سفارت جهت دریافت پاسخ نهایی دران نوشته شده است ؛بطور معمول بررسی مدارک در سفارت دوهفته بطول خواهد انجامید.

جهت تایید مدارک متقاضیان عزیز می توانند روزهای یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعت 7:30 تا 10:30 صبح برای گرفتن وقت سفارت به سفارت مراجعه نمایند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *