برترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان

زمستان فصلیست که شاید کمتر کسی تصمیم به سفر بگیرد آن هم سفر به مقاصد اروپایی. در حالیکه اغلب افراد فصل‌های بهار و تابستان را برای سفر انتخاب می‌کنند، سفر در فصل زمستان هم مزایایی بهمراه دارد که با در نظر گرفتنشان می‌تواند زمان خوبی برای سفر به شمار برود. وقتی در فصل زمستان به اروپا سفر می‌کنید همه چیز متفاوت است. بخصوص اگر کریسمس را برای سفر انتخاب کنید بازارهای کریسمس از جمله زیبایی‌هایی هستند که در هیچ فصل دیگری نخواهید یافت. اگر اهل تفریحات زمستانی باشید هم کوه‌های آلپ و مقاصد کوهستانی برای اسکی بهترین مقاصد سفرتان خواهند بود. اگرچه شاید همه شهرهای اروپایی برای سفر زمستانی مناسب نباشند، اما با توجه به اینکه زمستان فصل ارزانتری برای سفر خواهد بود، شاید یکی از برترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان که در ادامه معرفی می‌کنیم بتواند مقصد مناسبی برای سفر شما باشد.

۱۰ تا از برترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان

  1. هالشتات (Hallstatt)- اتریش

برخی مقاصد در اروپا هستند که در فصل زمستان در طبیعی‌ترین حالتشان قرار دارند. هالشتات یکی از آن‌هاست. یک شهر کوچک و زیبا که در نزدیکی شهر وین اتریش قرار دارد. این شهر یک دریاچه زیبا و آرام دارد که با توجه به قرار گرفتن در کنار کوه‌های آلپ، منظره‌ای بی‌نظیر دارد. تصور کنید وقتی در فصل زمستان این کوه‌ها پوشیده از برف می‌شوند این منظره چه تغییری خواهد کرد. اگرچه هالشتات در فصل زمستان سرد است اما اگر دنبال مناظر بی‌نظیر زمستانی هستید و می‌خواهید همه چیز را سفید و پوشیده از برف ببینید، می‌توانید در سفری یک روزه از وین به هالشتات بروید و از دیدن خانه‌های محلی که یکدست سفیدپوش شده‌اند و کوهستانی که یکدست سفید دور تا دورتان را احاطه کرده سیراب شوید. اگر اهل عکاسی باشید هم بد نیست سری به Skywalk هالشتات بزنید و این شهر را از بالا تماشا کنید.

برای سفر به اتریش در فصل زمستان، نکات مربوط به گرفتن وقت سفارت اتریش را مطالعه کنید.

هالشتات در زمستان

هالشتات در فصل زمستان چهره‌ای رویایی به خود می‌گیرد و جذابیت خاص خود را در این فصل به نمایش می‌گذارد.

  1. پراگ (Prague)- چک

شهر پراگ، پایتخت چک، یکی از برترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان به شمار می‌رود. تماشای مناظر زیبای این شهر و معماری‌های خارق‌العاده آن زیر برف بسیار جذاب و متفاوت خواهد بود. پراگ را اغلب شهری فرهنگی می‌شناسند چرا که در تمام طول سال رویدادها و جشن‌های متنوعی در آن برگزار می‌شود. بنابراین شما نیز این شانس را خواهید داشت که در یکی از این جشن‌ها حضور داشته باشید. بخصوص اگر در کریسمس به این شهر سفر کنید، یکی از بهترین بازارهای کریسمس اروپا را خواهید دید که در میدان اصلی شهر برگزار می‌شود.

برای سفر به کشور چک در فصل زمستان، نکات مربوط به گرفتن وقت سفارت جمهوری چک را مطالعه کنید.

پراگ در زمستان

پراگ در فصل زمستان پوشیده از برف می‌شود، اما این موجب نمی‌شود نتوانید از جاذبه‌های برتر آن دیدن کنید. با این تفاوت که چهره جدیدی از این جاذبه‌ه خواهید دید.

  1. بوداپست (Budapest)- مجارستان

در سال‌های اخیر محبوبیت شهر بوداپست بیش از پیش شده است و این شهر توانسته نظر گردشگران بیشتری را به سوی خود جلب کند. بخصوص در فصل زمستان. شاید فکر کنید زمستان موجب می‌شود نتوانید از جاذبه‌های گردشگری بوداپست لذت ببرید اما بد نیست بدانید حتی برعکس این موضوع نیز صدق می‌کند. فقط کافیست ساختمان زیبای پارلمان را پوشیده از برف ببینید تا متوجه شوید مناظر زمستانی شهر بوداپست چقدر زیبا و رویایی هستند. از بازارهای کریسمس شهر بوداپست نیز نمی‌توان گذشت فقط کافیست در زمان مناسب به این شهر سفر کنید تا بتوانید در این بازارهای زیبا و پرشور حضور پیدا کنید.

اما از سرمای زمستان که بگذریم، این روزها بوداپست به خاطر داشتن استخرهای طبیعی آبگرم شهرت دارد. معمولا در فصل تابستان اغلب افراد به این مناطق می‌روند تا از این حمام‌های درمانی و طبیعی لذت ببرند. اما فصل زمستان، لذت این حمام‌های آبگرم طبیعی بیشتر می‌شود چرا که می‌توانید در عین حال که همه جا سرد است از گرمای زیر زمین لذت ببرید و این یکی از منحصر به فردترین تجربیاتی خواهد بود که می‌توانید در یک سفر زمستانی داشته باشید.

اگر دوست دارید بدانید چطور می‌توان به بوداپست سفر کرد ابتدا درباره گرفتن وقت سفارت مجارستان اطلاعات کافی کسب کنید.

زمستان در بوداپست مجارستان

پارک شهر بوداپست در فصل زمستان به مکانی مطرح و پرطرفدار برای اسکی روی یخ تبدیل می‌شود.

  1. آبیسکو (Abisko)- سوئد

وقتی صحبت از شهرهای سوئد به میان می‌آید احتمالا اولین نامی که به ذهنمان می‌رسد استکهلم است. چرا که بعنوان پایتخت سوئد، استکهلم جاذبه‌های بسیاری برای ارائه دارد. اما اگر می‌خواهید زمستان را برای سفر به سوئد انتخاب کنید شاید بد نباشد در کنار استکهلم از شهر آبیسکو نیز دیدن کنید. چرا آبیسکو را باید در زمستان ببینید؟ چرا که در این شهر زیبا می‌توانید یکی از منحصر به فردترین پدیده‌های طبیعی زمستانی را ببینید. آسمانی رنگارنگ که به شفق قطبی شهرت دارد. آبیسکو در شمال مدار قطب شمال قرار گرفته و بهترین نقطه در کشور سوئد برای تماشای این پدیده زیبا و رویایی است.

در هر حال یکی از لذت‌های سفرهای زمستانی، تماشای پدیده‌های زمستانی و خارق العاده‌ای است که احتمالا در هیچ فصل و هیچ نقطه دیگری نخواهید یافت. هرچند باید انتظار سرمای بسیاری را در شهر آبیسکو داشته باشید اما اگر واقعا دوست دارید شفق قطبی را ببینید باید این سرما را تحمل کنید چرا که ارزشش را خواهد داشت.

برای سفر به آبیسکو و تماشای شفق قطبی بهتر است اطلاعات کافی درباره گرفتن وقت سفارت سوئد کسب کنید.

شفق قطبی در آبیسکو سوئد

بری تماشای این نورهای رنگارنگ در آسمان، فصل زمستان را برای سفر به آبیسکو در سوئد انتخاب کنید.

  1. اینترلاخن (Interlaken)- سوئیس

سوئیس زیبا و تماشایی در تمامی فصول سال چیزی برای ارائه دارد. وقتی نوبت به زمستان می‌رسد شهر کوچک و کوهستانی اینترلاخن به یکی از محبوب‌ترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان تبدیل می‌شود. اینترلاخن در کوهپایه‌های آلپ قرار گرفته بنابراین باید انتظار هوای سرد و کوهستانی را داشته باشید اما در کنار آن تفریحات زمستانی کوهستانی نظیر اسکی در این زمان از محبوبیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که اینترلاخن یک ریزورت زمستانی محبوب در سوئیس به شمار می‌رود. هرچند بر خلاف بسیاری از مقاصد اروپایی که در فصل زمستان ارزانتر هستند، اینترلاخن یک مقصد لوکس و گران است. علاوه بر اسکی، در این شهر امکان انجام تفریحت دیگر نظیر پاراگلایدینگ نیز وجود دارد.

اینترلاخن سوییس

شهر اینترلاخن یکی از مقاصد مطرح زمستانی در اروپا برای اسکی در کوهستان است.

  1. کپنهاگ (Copenhagen)- دانمارک

زمستان در پایتخت دانمارک، کپنهاگ، طوری خودش را به نمایش می‌گذارد که موجب می‌شود این شهر یکی از برترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان به شمار بیاید. یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری کپنهاگ که در فصل زمستان باید حتما از آن دیدن کنید، پارک تفریحی و باغ زیبای تیوولی است. تیوولی یکی از قدیمی‌ترین شهربازی‌های جهان است که وقتی نوبت به زمستان برسد با تزیینات کریسمسی و رنگارنگش جلوه خاصی به خود می‌گیرد. اسکی روی یخ به روی دریاچه‌های یخ‌زده نیز از جمله تفریحات زمستانی محبوب در کپنهاگ است.

اما چیز دیگری که دانمارکی‌ها به آن معروف هستند و مربوط به فصل زمستان است، هوگه «Hygge) است. هوگه یک ویژگی خاص از فرهنگ دانمارکی‌ها است به طوری که آن را راز خوشحالی دانمارکی‌ها می‌دانند. آن‌ها از فصل سرد لذت می‌برند و برخلاف مردم سایر کشورها که ممکن است دچار افسردگی فصلی شوند، با پیروی از هوگه، حس رضایت خاصی از فصل زمستان خواهند داشت. هوگه به قدری شهرت پیدا کرده که امروزه به سبکی برای چیدمان خانه نیز تبدیل شده است.

اولین قدم برای سفر به کپنهاگ و لذت بردن از تفریحات زمستانی آن گرفتن وقت سفارت دانمارک است.

کپنهاگ در زمستان

زمستان زمانیست که می‌توانید در کپنهاگ ساختمان‌های رنگارنگ کنار رودخانه را با جذابیت بیشتری ببینید.

  1. ونیز (Venice)- ایتالیا

ونیز به شهر روی آب معروف است. و واقعا هم همینطور است. ونیز به روی آب ساخته شده و این ویژگی منحصر به فردش موجب شده برتری خاصی نسبت به سایر شهرهای روی آب اروپا داشته باشد. نمی‌توان بدون بازدید از ونیز، ایتالیا و حتی اروپا را ترک کرد. اما در اغلب مواقع ونیز پر از گردشگر است. اگر می‌خواهید از این شهر زیبا و تماشایی در زمان خلوت‌تری دیدن کنید، به طوری که ونیز را برای خودتان داشته باشید، زمستان را برای سفر به ونیز انتخاب کنید. اگرچه ونیز در فصل تابستان هوای بهتری دارد اما در نظر داشته باشید زمستان ارزنتر و خلوت‌تر است و علاوه بر همه اینها، زمستان زمان جشن‌های زمستانی است که محبوب‌ترین آن کارناوال ونیز است که شهرت بالایی دارد. مردم با لباس‌های سنتی و زیبا و ماسک‌هایی که بر صورت دارند در این کارناوال جذاب و تماشایی شرکت می‌کنند.

ونیز یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا است که می‌توانید در هر فصلی از آن بازدید کنید. رویای دیدن ونیز را با اولین قدم، یعنی گرفتن وقت سفارت ایتالیا، به حقیقت برسانید.

ونیز در زمستان

ونیز در زمستان سرد است اما همچنان زمان مناسبی است تا این شهر را در خلوتی و به دور از هیاهوی سایر گردشگران ببینید.

  1. ریکیاویک (Reykjavik)- ایسلند

اگر فقط یک زمان مناسب وجود داشته باشد که بتوانید ایسلند را همانند نامش یخی ببینید، آن زمستان خواهد بود. در حالیکه برخلاف نامش، این کشور در اغلب مواقع سال سرسبز است و خبری از یخبندان وجود ندارد، در زمستان می‌توانید پایتخت این کشور را، که ریکیاویک نام دارد، سراسر سفید پوش ببینید. با قرار گرفتن در بالای مدار قطبی، ریکیاویک یکی از برترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان است. اما به شرطی که به دنبال زمستان باشید و از سرما نترسید. اما زمستان در ریکیاویک متفاوت است، فقط قرار نیست همه چیز را سفید ببینید بلکه وجود فستیوالی به نام فستیوال نورهای زمستانی ریکیاویک، یکی دیگر از دلایلی است که می‌توانید این شهر را بعنوان مقصد سفرتان در زمستان انتخاب کنید. این فستیوال سالانه در ماه فوریه برگزار می‌شود و مردم فضای بیرون خانه‌ها و اماکن عمومی را با نورهای رنگارنگ و متنوع روشن می‌کنند.

اما در زمستان می‌توانید در ریکیاویک به دنبال گرما هم بروید. استخرهای ژئوترمال ایسلند شهرت بالایی دارند. بخصوص اگر به اسپای بلو لاگون بروید می‌توانید بدنتان را در آبهای گرم طبیعی ریلکس کنید و از زمستان با گرمای طبیعی زمین استقبال کنید.

ریکیاویک ایسلند در زمستان

ریکیاویک در زمستان شبیه داستان‌های افسانه‌ای می‌شود و چهره‌ای رویایی به خود می‌گیرد.

  1. جزایر قناری (Canary Islands)- اسپانیا

همیشه قرار نیست مقاصد سفرهای زمستانی سرد باشند! بد نیست گاهی در زمستان به جای گرمتر بروید و از ساحل لذت ببرید. چه جایی در اروپا بهتر از جزایر قناری برای لذت بردن از آفتاب وجود دارد؟ این جزایر اسپانیایی که در غرب آفریقا واقع شده‌اند، در حالیکه کل اروپا در حال لرزش از سرماست، زمستانی گرم و دلنشین دارد. همچنین در زمستان امکان رفتن به بسیاری از جزایر وجود ندارد اما جزایر قناری با آغوشی باز به روی گردشگران باز است. اگر فکر می‌کنید شنا کردن و رفتن به ساحل برای فصل زمستان مناسب نیست، باید بدانید در جزایر قناری در زمستان هم می‌توانید تفریحات تابستانی داشته باشید. علاوه بر اینها، هوا مطلوب‌تر است چرا که نه گرمای شدید تابستان سایر مقاصد تابستانی را خواهید داشت نه از سرما می‌لرزید. در هر حال، زمستان برای لذت بردن از سواحل جزایر قناری بهترین فرصت خواهد بود.

جزایر قناری

اگر تابستان فرصت سفر به جزایر قناری را نداشتید، زمستان می‌توانید از همان تفریحات تابستانی همچنان لذت ببرید.

  1. بروژ (Bruges)- بلژیک

دلایل بسیاری وجود دارد که هر کسی به بلژیک سفر می‌کند در کنار پایتخت آن بروکسل، از بروژ هم حتما دیدن می‌کند. این شهر تاریخی زیبا یکی از جذاب‌ترین شهرهای کانالی است که هوای مه آلود آن شهرت بسیاری به شهر بخشیده است. معماری جذاب و تماشایی شهر، خیابان‌های قدیمی سنگفرش و کافه‌های آرام و صمیمانه‌اش موجب شده بروژ یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در بلژیک به شمار بیاید. در حالیکه در سایر فصول، بروژ همیشه مملو از گردشگر است، در زمستان خلوت و آرام است. بنابراین فرصت خواهید داشت به خوبی از تمامی جاذبه‌های آن دیدن کنید. هوای شهر نیز مه‌آلودتر خواهد بود که فضای مرموزتری به شهر می‌بخشد. تنها چیزی که در فصل زمستان تجربه نخواهید کرد، قایقرانی روی کانال‌های آب آن است که در این فصل ممکن نیست. در غیر این صورت سایر تفریحات بروژ همانند همیشه امکانپذیر است.

برای رسیدن به این مقصد رویایی در بلژیک ابتدا درباره گرفتن وقت سفارت بلژیک و اخذ ویزای شینگن بلژیک اطلاعات کسب کنید.

سخن پایانی

سفر در زمستان غیر ممکن نیست. بسیاری از مقاصد گردشگری در اروپا برای فصل زمستان تفریحات خاص و جشن‌های ویژه دارند که موجب می‌شود سفر در زمستان لذتبخش‌تر شود. اگر اهل سفر هستید، از سرمای زمستان هراسی ندارید، و دوست دارید تجربیات جدیدی در سفر کسب کنید و مهم‌تر از همه به دنبال سفری ارزانتر هستید، می‌توانید مقصد سفر زمستانی خود را از میان برترین مقاصد اروپایی برای سفر در زمستان انتخاب کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =