لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

اگر اهل سفر و ماجراجویی باشید حتما برایتان پیش آمده با دیدن یک منظره زیبا و چشم نواز در یک فیلم سینمایی به سفر به آن مقصد ترغیب شده باشید. این روزها که شیوع ویروس کرونا موجب شده در خانه بنشینید و برنامه سفرهای نوروزیتان بهم خورده است شاید بتوانید با تماشای چند فیلم و شناخت چند مقصد زیبا برای سفرهای آینده‌تان بر اساس لوکیشن فیلم‌های سینمایی برنامه ریزی کنید. یا شاید هم بتوانید خودتان را در آن مقصد تصور کنید. بنابراین ما تصمیم گرفتیم به شما ۱۰ فیلم را معرفی کنیم که هم بتواند شما را در ایامی که در خانه هستید سرگرم کند هم مقصدی را به تصویر بکشد که بتواند انگیزه سفرهای آینده را نیز در شما تقویت کند. پس با ما و لوکیشن‌های فیلم‎هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند همراه باشید.

۱۰ لوکیشنپ فیلم که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

  1. بیرون آفریقا (Out of Africa)

لیستمان را با یک فیلم نسبتا قدیمی آغاز می‌کنیم. یک فیلم کلاسیک که توانست در دوره خود ۷ اسکار به خود اختصاص دهد. اما در کنار این جوایز چیزی که این فیلم برای بیننده دارد مناظر زیبای آفریقاست. اگر عاشق سفر به آفریقا و تماشای این زیبایی‌ها هستید، این فیلم که بخش زیادی از آن در کنیا فیلمبرداری شده را در لیست فیلم‌هایی که باید ببینید اضافه کنید. حتما با تماشای این فیلم رویای سفر به آفریقا در شما زنده خواهد شد.

لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

مناظر زیبا و سرسبز کنیا را در این فیلم می‌توانید مشاهده کنید و همراه با کاراکترهای فیلم سفری به آفریقا داشته باشید.

  1. در بروژ (In Bruges)

فیلم «در بروژ» فیلم متفاوتی نسبت به سایر فیلم‌هایی که در این لیست قرار دارند خواهد بود. در این فیلم با یک ماجرای اکشن، جنایی و کمی کمدی مواجه هستید که در شهر زیبا و رویایی بروژ در بلژیک رخ می‌دهد. بنابراین باید در کنار تماشای شهر مه آلود بروژ و کانال‌های آب آن، همچنین تماشای بلندترین برج شهر و منظره شهر از بالای این نقطه، باید انتظار حوادث متفاوتی را نیز داشته باشید. اگر تا به حال به بروژ سفر نکرده‌اید و هر آنچه از آن دیدید فقط چند عکس بوده است، مناظر این فیلم شما را عاشق این شهر خارق‌العاده خواهد کرد.

لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

اگر هیچ ایده‌ای از شهر بروژ بلژیک ندارید با تماشای این فیلم خودتان را در خیابان‌های مه‌آلود این شهر زیبا تصور خواهید کرد.

  1. سه گانه قبل از طلوع- قبل از غروب- قبل از نیمه شب (Before Sunrise- Before Sunset- Before Midnight)

اگر به سفر به اروپا علاقه‌مندید تماشای این سه فیلم می‌تواند شما را به سه مقصد زیبا و رویایی در اروپا ببرد. فیلم اول که با نام «قبل از طلوع» ساخته شده است یکی از فیلم‌های زیبای دهه ۹۰ است. بنابراین باید انتظار فیلمی متفاوت از آنچه این روزها در پرده سینماهای هالیوود می‌بینید داشته باشید. این فیلم که یک فیلم درام عاشقانه است شما را به شهر وین در اتریش خواهد بود. فیلم دوم با نام «پیش از غروب» پاریس زیبا را به تصویر می‌کشد و فیلم سوم «پیش از نیمه شب» شما را با جزایر یونان آشنا خواهد کرد. بنابراین انتظار مناظری خارق العاده و رویایی در این سه فیلم داشته باشید.

  1. وحشی (Wild)

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. بنابراین شاید بهتر بتوانید خودتان را در فیلم تصور کنید. فیلم وحشی داستان زنی جوان را روایت می‌کند که پس از مرگ مادرش تصمیم می‌گیرد به سفری طولانی برود تا بتواند با مرگ مادرش کنار بیاید. این سفر بیش از  ۱۰۰۰ مایل است که او با کوله پشتی طی می‌کند. فیلم «وحشی» پر از مناظر زیبایی است که شمال غرب آفریقا و صحراهای آن را به تصویر می‌کشد. اگر عاشق سفر رفتن باشید حتما از تماشای این فیلم بیوگرافی لذت خواهید برد و در انتها پیامی که این فیلم برایتان خواهد داشت این است که «از هر قدم سفرتان لذت ببرید و فقط به فکر مقصد نباشید».

لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

اگر هیچ ایده‌ای نسبت به سفر با کوله پشتی و به تنهایی سفر رفتن ندارید تماشای این فیلم می‌تواند دید شما را نسبت به اینگونه سفر کردن عوض کند.

  1. نیمه شب در پاریس (Midnight in Paris)

فیلم «نیمه شب در پاریس» هم یک فیلمی متفاوت است که شاید همه از سبک آن لذت نبرند. اگر با کارهای وودی آلن آشنا باشید، عاشق شهر پاریس باشید و همچنین به هنر علاقه‌مند باشید، این فیلم که داستانی سورئال دارد می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد. با این فیلم می‌توانید به پاریس سفر کنید اما نه پاریس سال ۲۰۲۰ بلکه پاریس سال ۱۹۲۰ را خواهید دید.

لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

همگام با شخصیت‌های این فیلم در خیابان‌های پاریس در دو دوره مختلف قدم بزنید.

  1. ساحل (The Beach)

فیلم «ساحل» نیز یکی از زیباترین فیلم‌های دهه ۹۰ میلادی است که همه چیز در آن یافت می‎شود: از داستان خوب گرفته، موسیقی گوش‌نواز و مناظر خارق العاده که شما را به تایلند می‌برد. علاوه بر این‌ها در این فیلم لئوناردو دیکاپریوی جوان را خواهید دید که یکی از بهترین بازی‌هایش را جلوی دوربین ارائه می‌دهد. فیلم ساحل مناظری شگفت انگیز دارد. وقتی مشخص شد این فیلم در جزیره فی فی در تایلند فیلمبرداری شده، سیل  عظیمی از گردشگران به این جزیره هجوم بردند به طوری که به طور موقت ساحل مایا که محل فیلمبرداری بود، بسته شد. اینکه یک فیلم چقدر می‌تواند به روی سفر و گردشگری تاثیرگذار باشد را با تماشای فیلم «ساحل» متوجه خواهید شد.

جزیره فی فی تایلند

جزیره فی فی در تایلند لوکیشن فیلم ساحل بود که مناظر زیبا و آرامشبخش آن خیلی زود توانست این جزیره را بر سر زبانها بیندازد و به یک مقصد محبوب گردشگری در تایلند تبدیل کند.

  1. مسیر (Tracks)

این فیلم شباهت زیادی به فیلم Wild که پیش‌تر معرفی شد دارد. یک فیلم ماجراجویانه که زنی جوان را به تصویر می‌کشد که ۱۷۰۰ مایل از صحراهای غرب استرالیا را همراه چهار شتر و یک سگ طی می‌کند. این داستان که بر اساس واقعیت ساخته شده پر از چشم اندازها و مناظر خارق‌العاده استرالیا است. اماکنی که شاید تا به حال از وجودشان خبر هم نداشتید را در این فیلم خواهید دید. بنابراین خودتان را آماده سفر به این جزیره دور افتاده کنید.

لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

فیلم دیگری درباره تنهایی به سفر رفتن که می‌تواند نظرتان را به این نوع سفر تغییر دهد.

  1. ویکی، کریستینا، بارسلونا (Vicky Cristina Barcelona)

ویکی و کریستینا دو دوست هستند که تصمیم می‌گیرند تابستان خود را به بارسلون سفر کنند. سفری که قرار است برایشان بسیار فراموش نشدنی باشد و در آن اتفاقاتی متفاوت برایشان می‌افتد که موجب می‌شود بهتر خودشان را بشناسند. از هنگام ورود این دو دوست به شهر بارسلونا شما نیز با آن‌ها سفر خواهید کرد. بارسلونایی که یک مقصد رویایی برای بسیاری از گردشگران است را این بار از زاویه‌ای دیگر مشاهده کنید.

  1. بخور، دعا کن، عشق بورز (Eat, Pray, Love)

این فیلم یک زنی را نشان می‌دهد که از زندگی مشترک خود خسته است و پس از جدایی تصمیم می‌گیرد سفر کند تا بتواند شادی را به زندگی خود بازگرداند. او مقاصد مختلفی را برای سفر انتخاب می‌کند. داستان از شهر نیویورک در آمریکا آغاز می‌شود، به رم و ناپولی ایتالیا می‌رود تا غذاهای خوشمزه آن را امتحان کند، دهلی و پاتائودی در هند، اوبود و ساحل پادانگ پادانگ در بالی از دیگر مقاصدی هستند که در این فیلم مشاهده خواهید کرد.

لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

بالی و زیبایی‌های طبیعیش از جمله لوکیشن‌هایی است که در این فیلم مشاهده خواهید کرد.

  1. لیست آرزوها (The Bucket List)

احتمالا همه ما لیستی از کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم و جاهایی که دوست داریم ببینیم برای خودمان تهیه کرده‌ایم. اما تا چه حد در راستای رسیدن به اهداف این لیست قدم بر می‌داریم؟ فیلم لیست آرزوها یک فیلم کمدی درام درباره دو میلیونر است که در بیمارستان یکدیگر را ملاقات می‌کنند و وجه مشترکشان این است که می‌خواهند لیست آرزوهایشان را پیش از مرگشان تکمیل کنند. بنابراین با هم تصمیم می‌گیرند ماجراجویی کرده و به جاهایی که دوست داشتند ببینند بروند. شاید بتوانید این پیام را از این فیلم بگیرید که مهم نیست چند ساله هستید، همیشه می‌توانید رویاها و آرزوهایتان را دنبال کنید.

لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند

بعد از تماشای این فیلم نگاهی به لیست آرزوهای خودتان بیندازید، کدام مقصد در لیست شما هنوز تیک نخورده است؟

سخن پایانی

احتمالا تماشای فیلم در این روزها که به سختی می‌توان از خانه خارج شد یکی از تفریحات اغلب افراد باشد. اگر نمی‌دانید چه فیلمی ببینید، اگر دوست دارید هنگام تماشای فیلم‌ از مناظر زیبایی لذت ببرید و نقاط مختلف جهان را ببینید، شاید این لیست از فیلم‌ها و لوکیشن‌های فیلم‌هایی که شما را به سفر ترغیب می‌کنند بتوانند در این ایام کمی شما را به سر شوق بیاورد. آیا شما تا به حال مقصد سفرتان را بر اساس لوکیشن یک فیلم انتخاب کرده‌اید؟ اگر اینچنین است لیست ما را تکمیل کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 17 =