زیباترین کاخ‌های جهان

کاخ‌ها و قصرهای قدیمی که زمانی محل زندگی شاه‌ها و امپراطورها بوده‌اند امروزه به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در جهان تبدیل شده‌اند. بسیاری از گردشگران علاقه‌مند هستند محل زندگی افرادی را که نامشان را در کتاب تاریخ می‌خوانند ببینند. بسیاری از این کاخ‌ها اگرچه به صدها سال قبل باز می‌گردند اما امروزه هنوز بسیار مجلل و باشکوه هستند. اگر شما نیز به بازدید از کاخ‌های مختلف پادشاهان کشورها علاقه‌مند هستید در ادامه با زیباترین کاخ‌های جهان همراه ما باشید.

۱۰ تا از زیباترین کاخ‌های جهان را بشناسید

  1. کاخ ملی پنا (Pena National Palace) – پرتغال

کاخ پنا که آن را با نام کاخ سینترا نیز می‌شناسند یک کاخ زیبا و رنگارنگ است که در بالای تپه‌ای در شهر سینتر در نزدیکی لیسبون پرتغال قرار گرفته‌ است. بسیاری از گردشگران از این کاخ زیبا و جذاب در سفر یکروزه از لیسبون بازدید می‌کنند. این کاخ در سال ۱۸۴۲ توسط پادشاه وقت که فردیناند دوم نام داشت ساخته شده است و قدیمی‌ترین کاخ به سبک رمانتیسیسم در اروپا به شمار می‌رود. این کاخ به روی یک صومعه قدیمی که در زلزله سال ۱۷۵۵ لیسبون نابود شده بود ساخته شده است. کاخ پنا با رنگ‌های قرمز و زرد طراحی شده است و چهره متفاوتی نسبت به سایر کاخ‌های جهان دارد. شاید همین چهره متفاوت آن است که موجب شده به یکی از پربازدیدترین اماکن در پرتغال تبدیل شود.

کاخ سینترا پرتغال

کاخ پنا با قرار گرفتن بر فراز تپه‌ای در شهر سینترا به خوبی از تمام نقاط شهر قابل رویت است که همین چشم اندازی زیبا به شهر بخشیده است.

  1. کاخ میسور (Mysore Palace) – هند

اغلب آن را با نام شهر کاخ‌ها می‌شناسند، میسور شهریست در جنوب غربی بنگلور که به دلیل داشتن چندین کاخ قدیمی و مجلل شهرت بسیاری دارد. کاخ میسور مشهورترین کاخ در این منطقه است که در سال ۱۸۹۷ به روی یک کاخ قدیمی که توسط آتشسوزی نابود شده بود ساخته شده است. ساخت این کاخ مجلل و زیبا تا سال ۱۹۱۲ طول کشیده است. در فستیوال‌های مختلف هند در ماه‌های سپتامبر تا اکتبر، این کاخ با ۱۰۰۰۰ لامپ روشن شده و چشم اندازی بی‌نظیر ایجاد می‌کند.

کاخ میسور هند

کاخ میسور یکی از زیباترین کاخ‌های جهان است که در شهر میسور هند واقع شده است.

  1. کاخ شونبرون (Schönbrunn Palace) – اتریش

کاخ شونبرون با داشتن ۱۴۴۱ اتاق با کاخ ورسای در فرانسه مقایسه می‌شود. این کاخ زیبا و پرزرق و برق یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در شهر وین اتریش است. قدمت کاخ به سال ۱۶۹۶ باز می‌گردد و ساخت آن تا سال ۱۷۱۲ ادامه داشته است. در حقیقت این کاخ بعنوان محل اقامت تابستانی ملکه و شاه وقت ساخته شده است. اما نه تنها خود کاخ با جلال و عظیمتش نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند بلکه پارک و محیط اطراف پارک نیز به اندازه کافی مجلل هستند که افرادی که به دیدن کاخ نمی‌روند هم از گذراندن وقت در باغ اطراف آن لذت ببرند. یک باغ بزرگ و هزارتویی که در نزدیکی آن قرار گرفته می‌تواند کل روز را به خودشان اختصاص دهند.

کاخ شونبرون اتریش

دورتادور کاخ شونبرون را فضایی زیبا و باغ‌های پرگل احاطه کرده است و سازندگان آن فقط به تزیین کاخ بسنده نکرده‌اند بلکه محیط اطراف آن نیز بسیار زیبا و با شکوه تزیین شده است.

  1. کاخ تابستانی (Summer Palace)- چین

کاخ تابستانی در ۱۵ کیلومتری مرکز پکن در میان تپه لانگ ویتی و دریاچه کونمینگ (Kunming River) واقع شده است. همانطور که از نامش پیداست، کاخ تابستانی محل اقامت امپراطور چین در فصل تابستان بوده است. این کاخ و باغ‌های اطرافش در سال ۱۷۵۰ ساخته و گسترش یافته‌اند. در معماری این کاخ از سبک کلاسیک معماری چینی استفاده شده است و ارتفاع کاخ به ۶۰ متر می‌رسد. از سال ۱۹۹۸ این کاخ در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و امروزه یکی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری کشور چین به شمار می‌رود.

کاخ تابستانی چین

کاخ تابستانی پکن یک کاخ تاریخی است که در کنار دریاچه واقع شده و هم منظره‌ای زیبا ایجاد کرده هم آب و هوای مطبوعی دارد.

  1. کاخ توپکاپی (Topkapi Palace) – ترکیه

توپکاپی یکی از شناخته شده‌ترین و زیباترین کاخ‌های جهان است که در شهر استانبول ترکیه واقع شده است. در سال ۱۴۵۳، سلطان محمت بر شهر استانبول – که در آن زمان قسطنطنیه نام داشت- چیره شد و پس از تسلط بر شهر دستور داد تا کاخی برای سکونت او بسازند. بنابراین کاخ توپکاپی را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین کاخ‌های جهان شناخت. این کاخ که در دوره‌های مختلف تغییراتی کرد و گسترش یافت به یکی از محبوب‌ترین نقاط شهر استانبول تبدیل شد که تا ۴ قرن سلطان‌های عثمانی در آن سلطنت کردند. بنابراین کاخ توپکاپی تاریخ بسیاری برای بازگو کردن دارد چرا که از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ محلی برای سکونت شاهان و گرفتن تصمیمان مهم سیاسی بوده است.

امروزه کاخ توپکاپی یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول است که علاوه بر ساختمان‌های بزرگ و کوچک و موزه‌های مختلفی که دارد از چهار حیاط وسیع و چشم اندازی زیبا و بی‌نظیر از دریای مرمر برخوردار است.

توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی شناخته شده‌ترین جاذبه گردشگری در استانبول است که قرن‌ها میزبان پادشاهان عثمانی بوده است.

  1. کاخ چمبورد (Chateau de Chambord) – فرانسه

دومین کاخ پربازدید در فرانسه (پس از کاخ ورسای)، کاخ چمبورد است که شاهکار رنسانس فرانسوی شناخته می‌شود. این کاخ زیبا و مجلل ۴۴۰ اتاق و ۸۴ پلکان مختلف دارد. ساخت این کاخ در سال ۱۵۱۹ آغاز شده است. پادشاه وقت فرانسه که فرانچس اول نام داشت دستور داده بود تا این کاخ را در نزدیکی جنگلی بسازند که او بتواند در اوقات فراغت خود به شکار در جنگل بپردازد. اما از آنجایی که به دلیل محل قرار گرفتن کاخ، بیشتر اتاق‌های آن سرد بودند، این کاخ هیچوقت بین پادشاهان فرانسه محبوبیت نداشت و خود فرانچس نیز به طور کلی کمتر از ۴۰ روز در این کاخ اقامت داشته است. با اینحال، شکوه و جلوه این کاخ به قدری است که گردشگران بسیاری برای بازدید آن می‌آیند.

کاخ چمبورد فرانسه

اگرچه در طول تاریخ استفاده چندانی از این کاخ نشده اما امروزه این کاخ همچنان جایگاه ویژه‌ای در لیست جاذبه‌های گردشگری فرانسه دارد.

  1. کاخ ورسای (Palace of Versailles) – فرانسه

کاخ ورسای در ابتدا یک شکارگاه بود که در سال ۱۶۲۴ به دستور لویی سیزدهم ساخته شد. بعدها لویی چهاردهم این شکارگاه را گسترش داد به طوری که وسعت آن به قدری بزرگ و این کاخ به قدری مجلل شد که به بزرگترین کاخ جهان تبدیل شد. از سال ۱۶۸۲، این کاخ محلی بود که فرمانروایان بر کشور فرانسه حکومت می‌کردند و تصمیمات مهم سیاسی را در این کاخ وسیع می‌گرفتند. تا سال ۱۷۸۹ نیز کاخ ورسای محل اقامت پادشاه و خانواده سلطنتی بود. در نهایت پس از انقلاب فرانسه خانواده سلطنتی از این کاخ روانه پاریس شدند. ورسای یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر یکروزه از پاریس است.

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای یکی از باشکوه‌ترین و بزرگترین کاخ‌های جهان است که دور تا دور آن با مجسمه‌های متنوع و زیبا دکور شده است.

  1. آلهامبرا (Alhambra) – اسپانیا

آلهامبرا چند چهره متفاوت دارد. قسمتی از آن قلعه و دیوار دفاعی است، بخشی از آن یک کاخ مجلل است و بخش دیگر آن را باغی زیبا و وسیع در بر گرفته است. این کاخ در فلاتی بر فراز شهر گرانادا در جنوب اسپانیا قرار گرفته است. قدمت کاخ آلهامبرا به اواسط قرن ۱۴ باز می‌گردد و در ساخت آن از هنر اسلامی نیز ایده گرفته شده است. امروزه آلهامبرا نه تنها یکی از زیباترین کاخ‌های جهان است بلکه به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های کشور اسپانیا نیز تبدیل شده است. اغلب گردشگران به منظور بازدید از این کاخ قدیمی و زیبا به شهر گرانادا در اسپانیا سفر می‌کنند.

کاخ آلهامبرا اسپانیا

کاخ آلهامبرا اگرچه شاید از بیرون به ظاهر ساده به نظر برسد اما تزیینات و معماری داخلی آن بسیار زیبا و چشم نواز است.

  1. کاخ پوتالا (Potala Palace) – تبت

کاخ پوتالا به ۱۷۰ متر ارتفاع یکی از جذاب‌ترین و باشکوه‌ترین بناهای تاریخی در تبت است. قدمت این کاخ به قرن ۷ باز می‌گردد هرچند کاخی که امروزه در این مکان دیده می‌شود در سال ۱۶۴۵ شکل گرفته است که بروی کاخ قدیمی ساخته شده است. این کاخ با دیواره‌های سفید رنگی که دارد با نام کاخ سفید نیز شناخته شده است. کاخ دیگری با دیوارهای قرمز بین سالهای ۱۶۹۰ تا ۱۶۹۴ در دل این کاخ ساخته شد و همین موجب شد تا کاخ پوتالا جلوه‌ای بی‌نظیر به خود بگیرد.  با تماشای این کاخ تصور خواهید کرد این تصور از کتاب نقاشی خارج شده است.

کاخ پوتالا

کاخ زیبای پوتالا که دیوارهای سفید و قرمز رنگی دارد بالای یک تپه در تبت قرار گرفته و برای رسیدن به آن باید پلکان متعددی را بالا بروید.

  1. شهر ممنوعه (Forbidden City)- چین

کشور پهناور چین جاذبه‌های متنوع و پرطرفداری دارد. بسیاری از این جاذبه‌ها به دلیل تاریخی که دارند مشهورند و بسیاری دیگر به دلیل معماری خاص و متفاوتشان شناخته شده هستند. شهر ممنوعه ترکیبی از هر دو است. بزرگترین کاخ جهان که بیش از ۷۲ هکتار را به خود اختصاص داده و بین سالهای ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شده است. در این مجموعه ۹۸۰ ساختمان و ۸۷۰۷ اتاق وجود دارد و دور تا دور آن را نیز دیواری با ارتفاع ۱۰ متر در بر گرفته است. ۲۴ امپراطور در طی ۵ قرن کشور چین را از داخل این کاخ وسیع هدایت کرده‌اند. امروزه شهر ممنوعه را می‌توان نه تنها یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری چین دانست بلکه یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری در جهان به شمار می‌رود.

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه بزرگترین کاخ جهان است که فضای وسیعی را به خود اختصاص داده و قرن‌ها توسط فرمانروایان مختلف چین مورد استفاده قرار گرفته است.

جمع بندی

محل اقامت پادشاهان و سلاطین کشورهای مختلف همیشه در بین گردشگران محبوبیت داشته است. بازدید از بسیاری از زیباترین کاخ‌های جهان که در این لیست به آن‌ها اشاره شده آسان است. فقط کافیست برنامه سفر خود را به یکی از کشورهای لیست بچینید و با توجه به شرایط خاص ورود به هر کشور مدارکتان را آماده کنید. از طریق سایت ساحل شنی می‌توانید نسبت به اخذ ویزای شینگن، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در نقاط مختلف جهان اقدام کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =