زیباترین دریاچه‌های ایتالیا

کشور ایتالیا اغلب به خاطر غذا، هنر، آب و هوا و چشم اندازهای زیبایی که دارد مشهور است. هرچند نمی‌توان از طبیعت زیبای آن نیز گذشت. دریاچه‌های ایتالیا- که به آن‌ها لاگو (Lagos) گفته می‌شود، از گذشته تا به امروز همیشه نظر گردشگران را به سوی خود جلب کرده‌اند. بخصوص افرادی که دوست دارند در فصولی نظیر پاییز به ایتالیا سفر کنند که کمتر امکان رفتن به کنار ساحل و دریا وجود دارد، بازدید از دریاچه‌ها می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. اغلب زیباترین دریاچه‌های ایتالیا در شمال این کشور و مناطق آلپی قرار گرفته‌اند. آن‌ها بهترین نقاط برای گرفتن عکس‌های زیبا و کارت پستالی هستند. با ما در ساحل شنی همراه باشید تا با ۱۰ تا از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا آشنا شوید.

۱۰ تا از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا

  1. دریاچه بولسنا (Lake Bolsena)

دریاچه بولسنا در مرکز ایتالیا واقع شده و در گذشته در اثر فعالیت‌های آتشفشانی شکل گرفته است. دریاچه بولسنا بزرگترین دریاچه اینچنینی در اروپا به شمار می‌رود که در نزدیکی توسکانی و آمبریا واقع شده است. در این دریاچه دو جزیره به نام‌های بیسنتینا (Bisentina) و مارتانا (Martana) وجود دارد که هر دو دارای چند جاذبه تاریخی و کلیسای دیدنی هستند. از آنجایی که این جزیره‌ها نیز آتشفشانی به شمار می‌روند در سواحل آن‌ها شن‌های سیاه خواهید دید. دریاچه بولسنا یکی از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا است که بهترین مکان برای ماهیگیری و شنا و حتی تماشای پرندگان به شمار می‌رود. این دریاچه یکی از بهترین مکان‌هایی است که در مسیر رم به توسکانی خواهید یافت.

دریاچه بوسلنا ایتالیا

دریاچه بولسنا یک دریاچه وسیع و آرام است که در اثر فعالیت‌های آتشفشانی شکل گرفته است.

  1. دریاچه لدرو (Lake Ledro)

اگرچه دریاچه لدرو دریاچه بزرگی نیست اما یکی از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا است چرا که مناظر بسیار زیبا و چشم نوازی دارد. این دریاچه آلپین که در منطقه ترنتینو واقع شده توسط جنگل‌های سرسبز و زیبایی احاطه شده است و آب‌های کریستالی که دارد آن را به یکی از تمیزترین و شفاف‌ترین دریاچه‌ها تبدیل کرده است. آب این دریاچه در فصل تابستان به اندازه کافی گرم است که آن را مناسب شنا و قایقرانی می‌سازد. علاوه بر اینها، علاقه مندان به دوچرخه سواری در کوه‌ها نیز می‌توانند اطراف این دریاچه را برای دوچرخه سواری انتخاب کنند.

دریاچه لدرو ایتالیا

اگرچه لدرو یک دریاچه خیلی بزرگ نیست اما مناظر بسیار زیبا و چشم نوازی دارد.

  1. دریاچه لوگانو (Lake Lugano)

دریاچه لوگانو یکی از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا است که بین دو کشور ایتالیا و سوییس قرار گرفته است. در حقیقت این دریاچه هم متعلق به ایتالیا است هم متعلق به سوییس و در هر دو کشور از زیباترین دریاچه‌ها به شمار می‌رود. با وجود کوههای آلپ در پس زمینه این دریاچه که منظره‌ای شگفت انگیز ایجاد می‌کنند، عجیب نیست چرا اغلب گردشگران به سمت این دریاچه روانه می‌شوند. فرقی نمی‌کند از کدام سمت به دریاچه نگاه کنید، این دریاچه از هر زاویه‌ای زیبایی منحصر به خودش را دارد. قایق سواری از جمله تفریحات پرطرفدار دریاچه لوگانو است. همچنین علاقه‌مندان به ماهیگیری نیز اغلب به سمت این دریاچه جذب می‌شوند.

دریاچه لوگانو ایتالیا

دریاچه لوگانو در بین کشورهای ایتالیا و سوییس واقع شده و از زیباترین دریاچه‌های هر دو کشور به شمار می‌رود.

  1. دریاچه تراسیمنو (Lake Tramiseno)

دریاچه تراسیمنو در مرکز ایتالیا چند وجه مشابه با دریاچه بزرگ نمک یوتا دارد. به هر دو دریاچه آب وارد می‌شود اما خارج نمی‌شود. هر دو دریاچه شور هستند، هرچند نمی‌توان دریاچه تراسیمنو ایتالیا را دریاچه نمک دانست. این دریاچه که در آمبریا واقع شده یک دریاچه کم عمق و گِل آلود است که عمق آن در بیشترین حالت به ۵ متر می‌رسد. به خاطر موقعیت استراتژیکی که این دریاچه دارد در گذشته قلعه‌ها و دیوارهای دفاعی متعددی در اطراف آن شکل گرفته است. فستیوالی در ماه سپتامبر اطراف این دریاچه برگزار می‌شود که در آن ماهی‌ها در یک تابه بسیار بزرگ پخته می‌شوند. در هر سال دو تُن ماهی درست می‌شود و گردشگران علاقه بسیاری با تماشای این فستیوال و مزه کردن ماهی‌ها دارند.

دریاچه ترامیسنو ایتالیا

دریاچه ترامیسنو یکی از دریاچه‌های کم عمق و نیمه شور ایتالیا است که در منطقه آمبریا واقع شده است.

  1. دریاچه براچیانو (Lake Bracciano)

دریاچه براچیانو یکی از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا است که آن را بهشت علاقه مندان به ورزش‌های آبی می‌دانند. این دریاچه مکانی مناسب برای شیرجه زدن، ماهیگیری، قایقرانی، موج سواری، حمام آفتاب و شنا کردن است. امکان قایقرانی با قایق‌های بادی نیز وجود دارد. دریاچه براچیانو توسط یک پارک زیبا احاطه شده که در این پارک نیز امکانات تفریحی متعددی در فضای باز وجود دارد. به دلیل نزدیک بودن این دریاچه به پایتخت ایتالیا، می‌توان آن را بعنوان یک مقصد یکروزه سفر از رم انتخاب کرد. روستای زیبای براچیانو در کنار دریاچه نیز یک مکان دیدنی و تماشایی است که یک قلعه قدیمی دارد و گردشگران در سفرشان به این دریاچه از آن نیز بازدید می‌کنند.

دریاچه براچیانو ایتالیا

قلعه قدیمی که در کنار دریاچه براچیانو واقع شده چشم اندازی زیبا از دریاچه دارد به همین دلیل اغلب گردشگران برای اینکه منظره بهتر و زیباتری از دریاچه ببینند به این قلعه قدیمی می‌روند.

  1. دریاچه ایزئو (Lake Iseo)

شمال ایتالیا برای بازدید از شهرهای کوچک قرون وسطی بسیار مشهور است. بازدید از دریاچه ایزئو می‌تواند ابتدای این مسیر باشد. اطراف دریاچه پر از تاکستان و جنگل است که مناظری زیبا و چشم نواز ایجاد کرده‌اند. هرچند دریاچه ایزئو اغلب بعنوان یک جواهر پنهان در ایتالیا به شمار می‌رود که از دید گردشگران دور مانده است. هرچند همین مساله موجب شده مکانی دیدنی به شمار برود چرا که خلوت‌تر و ساکت‌تر از سایر نقاط خواهد بود و اگر به بازدید این دریاچه بروید کمتر کسی را غیر از خودتان اطراف دریاچه خواهید یافت.

دریاچه ایزئو ایتالیا

دریاچه ایزئو یکی از خلوت‌ترین و آرام‌ترین دریاچه‌هایی است که در ایتالیا خواهید یافت.

  1. دریاچه اورتا (Lake Orta)

اغلب افرادی که از دریاچه اورتا دیدن کرده‌اند آن را یک دریاچه مسحور کننده و جادویی خوانده‌اند. دریاچه اورتا نیز از جمله دریاچه‌هایی است که در شمال ایتالیا قرار گرفته است. در میان این دریاچه زیبا یک جزیره به نام سن گوئلیو قرار گرفته که مکانی مناسب برای گشت و گذار و تماشای دریاچه خواهد بود. این جزیره با خیابان‌های باریک و سنگفرشی که دارد بسیار تماشایی است و گشتن در آن لذتبخش خواهد بود. در آن یک کلیسای قدیمی مربوط به قرن ۱۲ خواهید یافت که ارزش دیدن دارد. همچنین بازارچه رنگارنگ آن نیز از جمله نقاط تماشایی جزیره به شمار می‌رود. اغلب گردشگران برای تماشای دریاچه به کافه‌ها و رستوران‌هایی که چشم اندازی به سوی این دریاچه دارند می‌روند تا غذایشان را با منظره تماشایی یکی از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا میل کنند.

دریاچه اورتا ایتالیا

چند جزیره کوچک روی دریاچه اورتا قرار دارند که هر یک زیبایی منحصر به خودشان را دارند و ارزش بازدید خواهند داشت.

  1. دریاچه ماگیوره (Lake Maggiore)

دریاچه ماگیوره یکی دیگر از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا است که بین دو کشور ایتالیا و سوییس قرار گرفته است. دریاچه ماگیوره که به معنای «دریاچه بزرگ» است دومین دریاچه بزرگ ایتالیا به شمار می‌رود که در جنوب کوههای آلپ واقع شده است. اطراف دریاچه آب و هوای مدیترانه‌ای احساس می‌شود که همین محیط مناسبی برای روییدن گیاهان متنوع ایجاد کرده است. در فصل بهار که گل‌ها در فضای سبز اطراف دریاچه رشد می‌کنند، این دریاچه زیباترین مناظر را خواهد داشت.

دریاچه ماگیوره ایتالیا

دریاچه ماگیوره یکی دیگر از دریاچه‌های ایتالیاست که بین دو کشور ایتالیا و سوییس تقسیم شده است.

  1. دریاچه گاردا (Lake Garda)

دریاچه گاردا که توسط فعالیت‌های یخبندانی شکل گرفته است، بزرگترین دریاچه در ایتالیا است. یک دریاچه خوش منظره که یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در سفرهای یکروزه از میلان به شمار می‌رود. در این دریاچه چندین جزیره وجود دارد که هر یک از آن‌ها جاذبه‌هایی برای گردشگران دارند. همچنین اطراف دریاچه پر از درختان نارنج و لیمو و بیشه‌های زیتون است. این دریاچه در میان قایقرانان، موج سواران، دوچرخه سواران و علاقه مندان به روستاهای جزیره‌ها بسیار محبوب و پرطرفدار است.

دریاچه گاردا ایتالیا

دریاچه گاردا بزرگترین دریاچه در ایتالیا است.

  1. دریاچه کومو (Lake Como)

یکی دیگر از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا که می‌توانید در سفری یکروزه از میلان به آن برسید، دریاچه زیبا و تماشایی کومو است. دریاچه کومو در یک شهر کوچک و لوکس به همین نام قرار گرفته است. محلی که در آن می‌توانید ویلاهای لوکس و زیبای متعددی ببینید که بسیاری از آن‌ها در گذشته ساخته شده‌اند. اغلب سلبریتی‌ها در کنار این دریاچه یک ویلای لوکس و زیبا دارند که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به جورج کلونی اشاره کرد. اما باید بدانید دریاچه کومو عمیق‌ترین دریاچه اروپا است که ۴۰۰ متر عمق دارد، بنابراین مکان مناسبی برای شنا کردن نخواهد بود.

دریاچه کومو ایتالیا

دریاچه کومو را زیباترین دریاچه ایتالیا می‌دانند، ویلاهای اطراف این دریاچه بسیار لوکس و گرانقیمت بوده و اغلب اقامتگاه افراد مشهور و سلبریتی‌ها هستند.

چگونه به ایتالیا سفر کنیم؟

کشور ایتالیا نیز از جمله کشورهای اروپایی است که ورود به آن مستلزم داشتن ویزای شینگن خواهد بود. برای همین لازم است از طریق سفارت ایتالیا نسبت به اخذ ویزای شینگن ایتالیا اقدام کنید تا مستقیما به یکی از شهرهای ایتالیا وارد شوید. برای این کار باید ابتدا از سفارت ایتالیا وقت بگیرید. سپس مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا را آماده کرده و در وقت مشخص شده، به سفارت ایتالیا ارائه دهید. اگر اولین بار است که نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام می‌کنید ما به شما توصیه می‌کنیم مراحل این کار را به متخصصین ما در ساحل شنی بسپارید تا اطمینان بیشتری نسبت به اخذ ویزای شینگن و سفر به ایتالیا و بازدید از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا داشته باشید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هفت =