جاذبه‌های رایگان رم

شهر رم یکی از زیباترین و پرطرفدارترین پایتخت‌های اروپایی است که در جای جای آن آثار باستانی متنوع بسیاری یافت می‌شود. از کلوسئوم معروف رم گرفته که فرهنگ و زندگی رومیان باستان را بازگو می‌کند، تا پلکان اسپانیایی و فروم رم، همه موجب شده‌اند رم یکی از محبوب‌ترین شهرهای ایتالیا نیز لقب بگیرد. با توجه به جاذبه‌های متعددی که شهر رم دارد، شاید گشتن این شهر بی‌نظیر و تماشایی پرهزینه به نظر برسد. اما بد نیست بدانید در این شهر تاریخی هنوز هم جاذبه‌ها و تفریحاتی وجود دارند که بتوانید به صورت رایگان از آن‌ها بازدید کنید و در عین حال بسیار لذت ببرید. با ساحل شنی همراه باشید تا رم را رایگان بگردید.

جاذبه‌های رایگان رم

 1. پانتئون (Pantheon)

پانتئون یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر رم است که در بالای لیست جاذبه‌های رایگان رم قرار می‌گیرد. پانتئون یک سازه تاریخی و خارق العاده است که می‌توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. در حقیقت، پانتئون یک کلیسا است و بازدید از کلیسا در شهر رم نیز رایگان است. پانتئون که قدمت آن به سال ۶۰۸ باز می‌گردد در میدان Piazza della Rotonda قرار گرفته است که گشتن در این میدان بهنگام غروب نیز یکی از تفریحات مردم شهر به شمار می‌رود.

کلیسای پانتئون رم

پانتئون یک کلیسای قدیمی در شهر رم است که در لیست مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا نیز قرار گرفته است.

 1. فواره تروی (Trevi Fountain)

هیچ سفری به رم بدون بازدید از فواره معروف تروی تکمیل نمی‌شود. این فواره به خودی خود یک اثر هنری است که هربار به دیدن آن بروید حتما جمعیت بسیاری از مردم را خواهید دید که دور تا دور فواره جمع شده‌اند و سکه‌ای به داخل آن می‌اندازند. این سنت رومی از گذشته وجود داشته است که با انداختن یک سکه به درون فواره تروی، تضمین می‌کنید که به شهر رم باز خواهید گشت. در حقیقت بازدید از این فواره رایگان است اما محال است دلتان نخواهد یک سکه خرج این فواره نکنید!

قدمت فواره تروی به دوران روم باستان باز می‌گردد. از آنجایی که این فواره در محل تقاطع سه خیابان قرار گرفته است نام خود را از این سه خیابان گرفته است. Tre vie به معنای سه خیابان است.

فواره تره وی رم

فواره تره‌وی یک مکان افسانه‌ای برای بسیاری از گردشگران است.

 1. پیاتزا ناوونا (Piazza Navona)

پیاتزا ناوونا یکی از بهترین جاذبه‌های رایگان رم است چرا که در این میدان می‌توانید آثار هنری از جمله مجسمه‌های زیبا و تماشایی را ببینید. در حقیقت این میدان یک موزه مجازی به شمار می‌رود. موزه‌ای که می‌توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. این میدان ۲۰۰۰ سال پیش یک استادیوم بزرگ بوده است که به مرور زمان به میدانی وسیع و زیبا تبدیل شده است. به همین دلیل است که هنوز می‌توانید در این میدان چهره‌ای از روم باستان را ببینید.

میدان ناوونا رم

بسیاری از هنرمندان و نقاشان بهنگام غروب در این میدان گرد هم جمع می‌شوند و آثار هنری خود را به فروش می‌رسانند.

 1. پلکان اسپانیایی (The Spanish Steps)

پلکان اسپانیایی که نام خود را از سفارت اسپانیا که در مجاورت آن قرار دارد گرفته است، یکی دیگر از جاذبه‌های رایگان رم است که هر گردشگری از آن دیدن می‌کند. شاید تصور کنید بازدید از یک پلکان چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟ چرا پلکان اسپانیایی مهم است؟

در حقیقت این پلکان برای اتصال کلیسای Trinita dei Monti که در آن زمان تحت حمایت فرانسه بود و بالای پلکان قرار گرفته است به میدان اسپانیا ساخته شده بود. از سوی دیگر، این پلکان نمای زیبایی از میدان و فضای اطراف آن را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. علاوه بر این‌ها، گشتن در میدان اسپانیا به خودی خود یک تفریح رایگان جذاب به شمار می‌رود. این میدان و پلکان معروف آن نیز همیشه بازدیدکنندگان بسیاری دارند.

پلکان اسپانیایی شهر رم

میدان اسپانیا و پلکان اسپانیایی بهنگام غروب نه تنها گردشگران بسیاری را در خود جای می‌دهد بلکه مردمان شهر رم نیز به گذراندن اوقات خود در این میدان علاقه‌مند هستند.

 1. موزه‌های واتیکان (Vatican Museums)

به طور کلی بازدید از واتیکان رایگان نیست مگر اینکه در آخرین یکشنبه ماه بین ساعت ۹ صبح تا ۱۲:۳۰ عصر به بازدید موزه‌های آن بروید. در این صورت می‌توانید از واتیکان به صورت رایگان دیدن کنید. موزه‌های واتیکان فروشگاه وسیعی از آثار هنری دارند که بازدید از آن‌ها نیز می‌تواند جذاب باشد. اگر تصمیم دارید از واتیکان به صورت رایگان بازدید کنید انتظار صفی طولانی برای ورودی آن را داشته باشید.

موزه‌های رایگان واتیکان

بازدید رایگان از واتیکان و موزه‌های آن بسیار لذتبخش خواهد بود.

 1. دهان حقیقت (Mouth of Truth)

میدان دهان حقیقت یا Piazza Bocca della Verita، یک میدان بین لوییجی پتروسلی و ویادلا گرچا است. دیسک دهان حقیقت به روی دیوار خارجی کلیسای سانتا ماریا در این میدان قرار گرفته است. افسانه‌ها اینگونه می‌گویند که اگر دستتان را درون دهان این مجسمه دیواری بگذارید و دروغ بگویید دستتان توسط این دهان گاز گرفته می‌شود. هرچند این یک افسانه است اما حتما هنگام بازدید از این جاذبه رایگان رم افراد زیادی را خواهید دید که دستشان را در این دهان قرار دهند تا آن را امتحان کنند.

دهان حقیقت شهر رم

یکی دیگر از جاذبه‌های افسانه‌ای شهر رم مجسمه دهان حقیقت است که به روی دیوار یک کلیسا قرار گرفته است.

 1. میدان لارگو آرژانتینو (Largo di Torre Argentina)

گفته می‌شود این میدان جاییست که سزار در آن کشته شده است. به همین دلیل در طول این سالها همیشه اهمیت بالایی داشته است. در سال ۱۹۲۰، این منطقه از رم بازسازی شد و چند مجسمه مرمری باستانی در آن به نمایش گذاشته شد. هرچند طی حفاری‌هایی که برای بازسازی میدان انجام شد، ۴ مجسمه از زیر خاک به بیرون کشیده شد که با بررسی‌های انجام شده قدمت آن‌ها به پیش از میلاد تخمین زده شد. اگر به گربه‌ها علاقه‌مند هستید در این میدان بزرگترین پناهگاه گربه‌ها در رم قرار گرفته است که امکان بازدید از آن وجود دارد.

میدان لارگو آرگانتینو رم

در این میدان یک رویداد تاریخی مهم رخ داده است که همین مساله موجب شده این میدان از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

 1. آثار میکلانژ (MICHELANGELO)

رم شهریست که پر از هنرمندان مطرح و آثار هنری زیبا بوده است. در حقیقت مردم شهر رم بسیار خوش شانس هستند که در گوشه و کنار شهر خود می‌توانید به صورت رایگان آثاری از مطرح‌ترین هنرمندان جهان ببینند. میکلانژ یکی از این هنرمندان است که آثار متعددی از آن را در گشت و گذار رایگان در رم می‌توانید ببینید. چند نمونه از این مجسمه‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • مجسمه مسیح نجات دهنده

این مجسمه کوچک در کلیسای سانتا ماریا سوپرا لا مینروا (Santa Maria Sopra la Minerva)، درست کنار پانتئون قرار گرفته است. شاید جالب باشد بدانید برای پنهان کردن برهنگی این مجسمه در سال ۱۶۰۰ یک پارچه پشمی به روی آن کشیده شده بود.

 • مجسمه موسی

این اثر هنری زیبا و تماشایی که چهره‌ای از حضرت موسی را به تصویر می‌کشد یکی از محبوب‌ترین مجسمه‌های میکلانژ، بخصوص از نظر خودش، بوده است. جزییاتی که در ساخت موها، حالت چهره و ریش این مجسمه به کار برده شده است بسیار جذاب و خارق العاده است و این مجسمه را زنده نشان می‌دهد. مجسمه موسی در کلیسای پیتر مقدس در زنجیر (San Pietro in Vincoli) قرار گرفته است.

مجسمه موسی در رم

مجسمه موسی یکی از محبوب‌ترین آثار میکلانژ است که در کلیسایی در شهر رم قرار دارد.

 • تپه کاپیتولین (Capitoline hill)

هزاران بازدید کننده روزانه به بالای تپه کاپیتولین می‌روند که خرابه‌های فروم روم را از دور ببینند یا به موزه کاپیتولین سر بزنند. اما کمتر کسی می‌داند این میکلانژ بوده است که این میدان را برای تماشای فروم روم طراحی کرده است. میکلانژ شکل میدان، زاویه قرار گرفتن آن به سوی این سازه باستانی، و نمای بیرونی تمامی ساختمان‌های دور میدان را طراحی کرده است. هدف از این کار ایجاد یک هارمونی در این فضا بوده است. هرچند بسیاری از این طراحی‌ها توسط خود او تکمیل نشد چرا که او پیش از اتمام کار خود درگذشت. اما در نهایت این میکلانژ ست که مسئول زیبایی بسیاری از میادین شهر رم است.

میدان کاپیتول هیل

این میدان بالای تپه کاپیتول شهر رم تماما توسط میکلانژ طراحی شده است هرچند او فرصت اتمام این پروژه را بدست نیاورد و پیش از تکمیل آن درگذشت.

 1. تپه پینچیو (Pincio Hill)

یکی دیگر از جاذبه‌های رایگان رم، تماشای رم از بالای تپه‌های متعدد آن است. بسیاری از گردشگرانی که به شهرهای مختلف سفر می‌کنند به دنبال چشم اندازی پانورامیک از شهر هستند. در رم نیز می‌توانید به این مهم به طور رایگان دست پیدا کنید. یکی از نقاطی که می‌توانید چشم اندازی زیبا از شهر رم را ببینید، تپه پینچیو است. تپه پینچیو در شمال شرق مرکز تاریخی رم قرار گرفته است و یکی از هفت تپه شهر رم است که در زمان امپراطوری اورلیان در میان دیوار شهر رم قرار گرفته بوده است. از بالای این تپه نیز می‌توانید میادین متعددی در شهر رم و سازه‌های کوتاه و بلند تاریخی و نیمه مدرن اطراف را تماشا کنید.

تپه پینچیو رم

چشم اندازی زیبا از نماهای مختلف منطقه تاریخی رم از بالای این تپه نمایان است.

 1. باغ‌های ویلا بورگس (Villa Borghese Gardens)

در شهر رم پارک‌های عمومی بسیاری وجود دارد که دسترسی به آن‌ها به صورت رایگان امکان پذیر است. یکی از زیباترین پارک‌ها با نام باغ ویلا بورگس مشهور است که در نزدیکی پلکان اسپانیایی قرار گرفته است. اغلب گردشگری پس از بازدید از این پلکان به بازدید این پارک می‌روند و اگر نخواهند کاملا رایگان تفریح کنند می‌توانند برای گشتن این پارک وسیع و زیبا از دوچرخه استفاده کنند. علاوه بر اینها، در این پارک رستوران‌ها و کافی شاپ‌های متعددی نیز خواهید یافت و پارک به صورت ۲۴ ساعته باز است.

باغ‌های بورگس رم

این پارک زیبا و سرسبز محل مناسبی برای دوچرخه سواری و عکاسی است. در گوشه و کنار این پارک زیبا نیز می‌توانید فواره‌ها و مجسمه‌های زیبایی ببینید.

چطور به شهر رم سفر کنیم؟

حال که با جاذبه‌های رایگان شهر رم آشنا شدید زمان آن رسیده تا کامل بدانید چطور می‌توانید به رم برسید تا از این جاذبه‌های رایگان بهره مند شوید. برای سفر به رم باید ویزای شینگن ایتالیا را بگیرید که در مرحله اول نیاز به گرفتن وقت سفارت ایتالیا دارید. ما به شما توصیه می‌کنیم این کار را به متخصصان ما در ساحل شنی بسپارید تا تمامی مراحل اخذ ویزای شینگن ایتالیا را برایتان طی کنند و شما را راهنمایی کنند چطور مدارکتان را جمع آوری کرده و برای مراجعه به سفارت آماده شوید. شما فقط کافیست برنامه سفر خود به ایتالیا و شهر رم را بچینید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفده =