راهنمای گرفتن وقت سفارت کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان است که در شمال قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترش دارد و جنوب آن نیز با ایالت متحده آمریکا همسایه است. کانادا جاذبه‌های طبیعی متعددی دارد که از میان آن‌ها می‌توان آبشار نیاگارا را بعنوان مشهورترین و پهناورترین آبشار جهان که با کشور آمریکا هم مرز است نام برد. شهر اتاوا پایتخت سیاسی کانادا است که در آن مجلس فدرال کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. اگر قصد سفر به کانادا را دارید باید بدانید چطور می‌توانید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. در قدم اول نیاز است وقت سفارت کانادا را بگیرید. در ادامه به شما خواهیم گفت چطور وقت سفارت کانادا بگیرید.

آبشار نیاگارا کانادا

آبشار نیاگارا یکی از دیدنی‌ترین و مشهورترین جاذبه‌های طبیعی جهان به شمار می‌رود که در مرز کشورهای کانادا و آمریکا قرار گرفته است.

چطور وقت سفارت کانادا بگیریم

در ابتدا لازم است بدانید کشور کانادا در ایران سفارت ندارد و اگر شما بخواهید به سفارت کانادا مراجعه کنید باید از سفارت این کشور در یکی از شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، ابوظبی یا باکو وقت بگیرید. همچنین برخلاف وقت سفارت شینگن که برای مصاحبه و انگشت نگاری است، وقت سفارت کانادا به منظور مصاحبه به شما داده نمی‌شود بلکه برای ثبت هویت شما و انگشت نگاری است. بنابراین باید بدانید همه چیز به مدارکی که به سفارت ارائه می‌کنید بستگی دارد. هرچند باید پیشینه شما هم بدون نقص باشد تا با انگشت نگاری نیز به مشکلی بر نخورید.

شما به دو طریق می‌توانید از سفارت کانادا وقت بگیرید: حضوری و آنلاین

گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت حضوری:

اگر بخواهید درخواست ویزای کانادا را به صورت حضوری ارائه دهید باید ابتدا فرم‌های مورد نیاز را پر کنید و سپس به یکی از سفارت‌خانه‌های کانادا در شهرهایی که گفته شد مراجعه کنید و مدارکتان را جهت ثبت نام ارائه دهید. برای ثبت نام نیز باید مبلغی را به یکی از شعب بانک گارانتی (Garanti Bank) در ترکیه واریز کنید و فیش واریزی را نیز ضمیمه مدارک کرده و به سفارت ارائه دهید. پس از دریافت مدارک، ثبت نام و انگشت نگاری، یک شماره به متقاضی داده می‌شود که پیگیری‌های بعدی را از این طریق انجام دهد. جواب ویزای متقاضی نیز به ایمیل او ارسال می‌شود. بنابراین دقت داشته باشید که اطلاعات مربوط به ایمیل را به درستی وارد کرده‌ باشید و آن را به طور مکرر چک کنید.

اگرچه این فرآیند فقط یک ساعت طول می‌کشد اما باید در نظر داشته باشید که مراجعه حضوری شما ممکن است شامل انتظار بیش از یک ساعت شود چرا که افراد دیگری نیز همزمان با شما در سفارت حضور دارند و باید منتظر بمانید تا نوبتتان شود. بنابراین درخواست ویزای کانادا به صورت حضوری خیلی روش مناسبی نیست. از سوی دیگر اگر مدارکتان را به صورت حضوری ارائه دهید و مشکلی در آن‌ها وجود داشته باشد امکان اصلاح آن وجود ندارد و با کوچک‌ترین مشکلی در مدارکتان ویزای شما رد خواهد شد.

راهنمای گرفتن وقت سفارت کانادا

اتاوا پایتخت سیاسی کانادا و یکی از محبوب‌ترین شهرهای این کشور است.

گرفتن وقت سفارت کانادا و درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین

اگرچه در هر دو روش گفته شده مدارک و مراحل یکی است اما تفاوتی که وجود دارد و یک مزیت نسبت به درخواست ویزای کانادا به صورت حضوری محسوب می‌شود این است که این بار شما مدارکتان را آماده کرده و به صورت آنلاین در سایت رسمی سفارت کانادا بارگذاری می‌کنید. با این کار ثبت نام شما تکمیل می‌شود و نیازی نیست این مرحله را به صورت حضوری طی کنید. پس از تکمیل ثبت نام نیز ۳۰ روز مهلت دارید که برای انگشت نگاری به یکی از مراکز درخواست ویزا که به آن VAC یا Visa Application Center گفته می‌شود مراجعه کنید. ثبت نام شما با انگشت نگاری به پایان می‌رسد و شما باید منتظر نتیجه آن باشید که از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود.

همانطور که گفته شد، درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین مزایایی نسبت به درخواست ویزای کانادا به صورت حضوری دارد. علاوه بر اینکه ارسال مدارک به صورت آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که هربار که لازم بود مدرکی را اصلاح کرده و دوباره ارسال کنید، بلکه نتیجه آن نیز نسبت به درخواست حضوری زودتر اعلام می‌شود.

از آنجایی که گرفتن وقت سفارت کانادا و ثبت نام جهت روادید این کشور ممکن است کمی پیچیده باشد و نیاز به اطلاعات خاصی داشته باشد ما در ساحل شنی این مراحل را برای شما انجام می‌دهیم و فقط کافیست شما مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا را جمع آوری کرده و به ما ارائه دهید و در نهایت برای انگشت نگاری به سفارت کانادا یا همان مراکز درخواست ویزا مراجعه کنید.

تورنتو کانادا

تورنتو نیز یکی دیگر از شهرهای محبوب کانادا است که به دلیل مناظر زیبایی که دارد گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند.

برای گرفتن وقت سفارت کانادا چه مدارکی نیاز داریم؟

پیش از اینکه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا را آماده کنید در نظر داشته باشید که تمامی مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شده باشند و هیچگونه مغایرتی بین مدارکی که ارائه می‌دهید و فرم‌هایی که جهت ثبت نام ارسال می‌کنید وجود نداشته باشد.

 • پاسپورت با حداقل ۱ سال اعتبار بهمراه کپی تمامی صفحات از پاسپورت فعلی و پاسپورت‌های قدیمی (بخصوص ویزاهایی که در پاسپورت قدیمی شما ثبت شده‌اند).
 • عکس رنگی ۳ در ۴ با زمینه روشن.
 • شناسنامه و کارت ملی (ترجمه شده)- برای حضور در سفارت کانادا جهت انگشت نگاری نیز بهتر است مدارک شناساییتان همراهتان باشد هرچند نیازی به ماندن مدارک در سفارت نیست و ترجمه رسمی مدارک شما در سفارت باقی می‌ماند.
 • جهت اخذ ویزای کانادا به مدارک مالی نیاز دارید که شامل سند ملکی، گواهی بانکی از حساب‌های سپرده و گردش حساب سه ماهه و یا شش ماهه می‌شود. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا بدانید چه مبلغی باید در حساب بانکی شما بماند و پرینت سه ماهه لازم دارید یا شش ماهه.
 • گواهی اشتغال به کار برای افرادی که کارمند هستند. این گواهی باید کامل و دقیق ارائه شود که می‌تواند شامل فیش حقوقی، حکم کارگزینی، فیش بازنشستگی و یا حکم بازنشستگی شود.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که دانشجو هستند.
 • اگر از طریق فردی در کانادا دعوتنامه دارید آن را در مدارکتان ارائه دهید. این دعوتنامه باید شرایط خاصی داشته باشد، نام فرد دعوت کننده، تاریخ تولد، آدرس، شماره تماس، نسبت او با شما، کپی کارت اقامت وی، سند ملکی و گواهی کاری که دارد نیز باید در دعوتنامه مشخص شده و ارسال شود.
 • در صورتیکه دعوتنامه نداشتید باید رزرو هتل به مدت اقامتتان در کانادا را در مدارکتان به سفارت ارائه دهید.
 • رزرو بلیت که رفت و برگشت و به طور کلی مدت زمان اقامتتان در کانادا را مشخص کند.
 • ترجمه سند ازدواج (اختیاری)
 • ارائه فرم‌های اولیه که شامل فرم درخواست ویزا و فرم اطلاعات فردی و خانوادگی شخص متقاضی می‌شود نیز بهمراه مدارک الزامی است.

چند نکته که باید درباره وقت سفارت کانادا و درخواست ویزای کانادا بدانید:

 • تمامی مدارکی که ارائه می‌کنید باید مشخص کننده بازگشت شما باشد.
 • مدارک مالی که ارائه می‌کنید باید نشانگر این مساله باشد که در طول سفر توان مالی پرداخت هزینه‌هایتان را دارید.
 • سوابق شما در هر زمینه‌ای بررسی می‌شود و نداشتن هرگونه سوپیشینه می‌تواند به شما کمک کند.
 • گاهی ممکن است نیاز به معاینات پزشکی وجود داشته باشد که باید آن‌ها را انجام دهید.
 • هرچه مدارک شما کامل‌تر و دقیق‌تر باشد شانس بیشتری برای دریافت ویزای کانادا خواهید داشت.
 • بدون مشورت با متخصصین و مشاورین در زمینه اخذ ویزای کانادا اقدام به گرفتن وقت سفارت یا مراجعه جهت انگشت نگاری نکنید چرا که ممکن است مدارک یا قوانین جدیدی وضع شده باشد که از آن بی اطلاع هستید بنابراین پیش از اقدام با مشاورین ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا شما را از جدیدترین اخبار در زمینه اخذ ویزای کانادا مطلع کنند.
 • در صورتیکه مدارک شما بررسی شد و ویزای شما تایید شد، یک ماه فرصت دارید تا پاسپورت خود را به سفارت برسانید تا ویزای کانادا در آن ثبت شود. به این فرآیند پیکاپ ویزا گفته می‌شود. برای این کار روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته می‌توانید پاسپورتتان را به شرکت ساحل شنی ارائه دهید تا نسبت به ثبت ویزا در پاسپورتتان اقدام کنید. در نظر داشته باشید مدارک و پاسپورت شما باید حداکثر ساعت ۱۱ روز قبل از پرواز (یعنی مثلا ساعت ۱۱ روز شنبه) ارائه شود.
پارک ملی کانادا

پارک‌های ملی، آبشارها و دریاچه‌ها از جمله محبوب‌ترین جاذبه‌های دیدنی و طبیعی در کشور کانادا هستند.

سخن نهایی

کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان است که زیبایی‌های آن بیشمار هستند. بسیاری از افراد علاقه مند به سفر به این کشور زیبا و پهناور هستند اما برای برخی رسیدن به این مقصد، دور از ذهن به نظر می‌رسد. ما در شرکت ساحل شنی شما را راهنمایی خواهیم کرد تا مدارکتان را جهت ارائه به سفارت کانادا آماده کنید و شانس خود را در گرفتن وقت سفارت کانادا و اخذ ویزای کانادا امتحان کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =