راهنمای گرفتن وقت سفارت سوئد

سوئد، که به طور رسمی به آن پادشاهی سوئد گفته می‌شود، از کشورهای اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از غرب و شمال با نروژ، از شرق با فنلاند هم مرز است. از سمت جنوب غربی نیز از طریق یک تونل به کشور دانمارک متصل است. سوئد بزرگترین کشور در اروپای شمالی است که سومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. کشور سوئد به طور کلی پنجمین کشور بزرگ از نظر مساحت در قاره اروپا است. ورود به کشور سوئد نیز همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا مستلزم داشتن ویزای شینگن است. با ما در ساحل شنی همراه باشید تا اولین قدم برای اخذ ویزای شینگن سوئد، یعنی گرفتن وقت سفارت سوئد، را بردارید.

کمی بیشتر درباره کشور سوئد بدانید

پایتخت سوئد شهر زیبا و تماشایی استکهلم است، شهری که از چندین جزیره متصل به هم تشکیل شده و نه تنها یکی از زیباترین شهرهای روی آب اروپا است بلکه در لیست سبزترین شهرهای اروپا نیز قرار دارد. همین موجب شده افراد بیشتری هر سال برای بازدید از این پایتخت زیبای اروپایی به سوئد سفر کنند. واحد پول سوئد کرون است و با وجود اینکه در اتحادیه اروپا قرار دارد اما همچنان از واحد پولی مستقل خودش استفاده می‌کند. در سوئد هر چهار فصل دیده می‌شود، هرچند از شمال تو جنوب این کشور ممکن است به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارند آب و هوای متفاوتی را تجربه کنند.

به دلیل اینکه سوئد در عرض جغرافیایی بالایی قرار دارد، طول روز در آن متفاوت است. در شمال مدار قطب شمال، در بخشی از تابستان خورشید هرگز غروب نمی‌کند و در بخشی از زمستان هم همیشه شب است. در استکهلم نیز طول روز گاهی به ۱۸ ساعت می‌رسد.

استکهلم، پایتخت سوئد، از 14 جزیره تشکیل شده که با چندین پل به هم متصل شده‌اند.

استکهلم، پایتخت سوئد، از ۱۴ جزیره تشکیل شده که با چندین پل به هم متصل شده‌اند.

چطور وقت سفارت سوئد بگیریم

برای گرفتن وقت سفارت سوئد ابتدا باید به وب سایت سفارت سوئد مراجعه کنید و فرم درخواست ویزای آنلاین سوئد را از روی سایت دریافت کرده و تکمیل کنید. این فرم اطلاعات شخصی شما، نوع ویزایی که برای آن در خواست می‌کنید (دانشجویی، کاری، توریستی و…) و هدفتان از سفر به سوئد و اطلاعات تکمیلی دیگر گرفته می‌شود. بنابراین در پرکردن این فرم دقت کنید چرا که این فرم اولین مدرکی است که به سفارت ارائه می‌دهید و اگر مغایرتی در آن وجود داشته باشد ممکن است موجب رد شدن ویزای شینگن شما شود.

پس از پر کردن این فرم باید آن را برای سفارت سوئد ارسال کنید تا به شما وقت سفارت سوئد داده شود. وقت سفارت از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود و با توجه به شرایط و زمانی که برای گرفتن ویزای شینگن سوئد اقدام می‌کنید این زمان ممکن است بین دو هفته تا دو ماه طول بکشد. بنابراین بهتر است برنامه سفرتان را از چند ماه قبل بچینید تا اگر پروسه اخذ ویزای شینگن سوئد طولانی شد به مشکل بر نخورید.

در صورتیکه برای رفتن به سوئد محدودیت زمانی دارید و باید در تاریخ و روز خاصی به دلیل حضور در یک کنفرانس یا رویداد خاص در سوئد باشید، می‌توانید با در دست داشتن دعوتنامه‌ای که برای رویداد دارید نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت سوئد اقدام کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم در هر حال با مشاورین ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا اطلاعات کاملی درباره گرفتن وقت سفارت سوئد بدست آورید.

گرفتن وقت سفارت سوئد

اولین مرحله در گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزای شینگن سوئد پر کردن فرم درخواست ویزا از روی سایت سفارت سوئد است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن سوئد

در اغلب مواقع مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن و ارائه به سفارت‌های شینگن مورد نیاز است یکسان است. اما گاهی هم ممکن است به دلیل شرایط خاص، سفارت یک کشور از شما مدارک بیشتری درخواست کند که در این صورت به لیست زیر اضافه می‌شود. جهت اطمینان از اینکه مدارک صحیحی را برای ارائه به سفارت سوئد جمع آوری می‌کنید، با مشاورین ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا اگر بر اساس قوانین جدید، سند یا مدرکی به لیست زیر اضافه شده است از آن آگاه شوید. اما به طور معمول این مدارک برای اخذ ویزای شینگن مورد نیاز هستند:

 • فرم تقاضانامه ویزای شینگن که از روی سایت سفارت سوئد پر کرده‌اید. این فرم را با دقت پر کنید، از وارد کردن نامتان به لاتین گرفته تا نوشتن دلیل سفرتان به کشور سوئد، همه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. ما به شما توصیه می‌کنیم در پرکردن فرم تقاضانامه وقت سفارت اسپانیا از مشاورین ما در ساحل شنی کمک بگیرید.
 • اصل پاسپورت که ۶ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه سفید دارد. در نظر داشته باشید ممکن است پروسه بررسی مدارک و اخذ ویزای شینگن کمی به طول انجامد، بنابراین اگر پاسپورتتان در ماههای پایانی اعتبارش است حتما نسبت به تمدید آن اقدام کنید.
 • پاسپورت‌های قبلی و ویزاهایی که گرفته‌اید.
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید با پس زمینه سفید. حتما مواردی که باید در عکس رعایت شود را بررسی کنید.
 • در صورت داشتن دعوتنامه برای رویداد خاص یا کنفرانس، آن را در مدارک ارائه دهید.
 • اگر قرار است در خانه دوست یا یکی از اعضای خانواده اقامت کنید دعوتنامه فرد را ارائه دهید.
 • اگر قرر است در هتل اقامت کنید ارائه ووچر رزرو هتل الزامی است. این مدرک نشان می‌دهد شما جایی برای اقامت دارید و همچنین مدت زمان اقامتتان را نیز مشخص خواهد کرد.
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به مقصد یکی از شهرهای سوئد. این مدرک نشان می‌دهد چه مدت قرار است در سوئد بمانید.
 • پرینت حساب ۶ ماه گذشته که باید مبلغ معینی در آن وجود داشته باشد. با توجه به نوسان قیمت ارز و تغییر این مبلغ جهت اطلاع دقیق از این شرایط با ما در ساحل شنی درخشان به شماره ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.
 • اگر کارمند هستید گواهی اشتغال به کار با سربرگ و مهر شرکت ارائه دهید. این گواهی نیز باید حاوی اطلاعات خاصی درباره شغل شما و جایی که کار می‌کنید باشد. مشاورین ما در ساحل شنی می‌توانند شما را راهنمایی کنند که چطور این مدرک را تهیه کنید.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که هنوز در دانشگاه یا مدرسه مشغول به تحصیل هستند. این افراد احتمال خیلی زیاد نیاز به یک اسپانسر مالی داشته باشند که هزینه‌های سفر را تحت پوشش خود قرار دهد. این افراد می‌تواند والدین درخواست کننده باشند.
 • سند ملکی به نام شخص متقاضی
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو. بیمه مسافرتی را نیز می‌توانید از ما در ساحل شنی درخواست کنید. ما امیدداریم سفر شما بدون هیچ مشکلی پیش برود اما داشتن این مدرک برای ارائه به سفارت اسپانیا ضروری است.
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک به صورت نقدی یا کارت.

  چند نکته درباره حضور در سفارت سوئد

 • تمامی مدارکی که برای ارائه به سفارت سوئد آماده کرده‌اید باید ترجمه رسمی شده باشد و مهر دادگستری داشته باشد.
 • هر فرد باید به طور مجزا وقت سفارت سوئد بگیرد و وقت مشخص شده برای هر فرد مختص خودش است و نمی‌تواند آن را به شخص دیگری بدهد.
 • حضور فرد متقاضی بهمراه مدارک در روز و ساعتی که توسط سفارت اسپانیا مشخص شده الزامیست. بنابراین هیچ شخصی نمی‌تواند بواسطه خویشاوند بودن یا داشتن نسبت خونی با فرد دیگری مدارک وی را به سفارت ارائه دهد. در این صورت وقت سفارت فرد متقاضی سوخت می‌شود. این نکته را حتما در نظر داشته باشید و زمانتان را برای حضور در سفارت تنظیم کنید.
 • در روز و ساعت مشخص شده توسط سفارت سوئد، بدون تاخیر همراه با مدارک شناسایی معتبر- کارت ملی و شناسنامه- در سفارت سوئد حضور داشته باشید.

سخن پایانی

اگر قصد سفر به سوئد را دارید با بررسی نکات گفته شده و مشورت با مشاورین ما در ساحل شنی، نسبت به گرفتن وقت سفارت سوئد اقدام کنید. ما در ساحل شنی شما را همراهی خواهیم کرد تا مدارکتان را برای ارائه به سفارت سوئد جمع آوری و آماده کنید. با سپردن مراحل کار به متخصصین ما در ساحل شنی، اطمینان بیشتری نسبت به سفر به سوئد خواهید داشت.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =