راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا یکی از پرجاذبه‌ترین کشورهای اروپایی است که در غرب این قاره و در کنار کشورهای فرانسه، سوییس، اتریش و اسلوونی قرار گرفته است. محبوبیت شهرهایی همانند رم، فلورانس، میلان و شهر روی آب ونیز موجب شده گردشگران علاقه زیادی به سفر به ایتالیا داشته باشند. فرقی نمی‌کند در کدام نقطه جهان باشید، ایتالیا همیشه یک مقصد ترغیب کننده برای سفر خواهد بود. همین موجب شده ایتالیا پنجمین کشور پربازدید جهان لقب بگیرد. اگر قصد سفر به این مقصد رویایی را دارید لازم است اطلاعاتی را درباره ویزای ایتالیا بدست آورید. راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا را با دقت مطالعه کنید چرا که این اولین قدم برای رسیدن به مقصد محبوب شماست.

کلوسئوم رم ایتالیا

بازدید از کلوسئوم رم یکی از اولین دلایلی است که اغلب گردشگران به ایتالیا سفر می‌کنند.

چطور وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

پیش از هر چیزی لازم است بدانید گرفتن وقت سفارت ایتالیا یا هر کشور اروپایی دیگری ممکن است به طول انجامد چرا که به شرایط متعددی بستگی دارد. در بعضی فصول با توجه به تردد بیشتر گردشگر در کشور مقصد طبیعیست که وقت زودهنگام به شما داده نشود. بنابراین با توجه به این مساله اقدام به گرفتن وقت سفارت ایتالیا کنید. اگر این فرصت را دارید تا گاها چند ماه منتظر بمانید تا نوبتتان شود، حداقل چهار ماه قبل از برنامه سفرتان نسبت به گرفتن وقت سفارت اقدام کنید. اگر بنا به دلایلی عجله دارید و باید حتما برای رویداد خاصی در تاریخ خاصی حضور داشته باشید باید نسبت به گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا اقدام کنید. در هر دو حالت ما به شما توصیه می‌کنیم پیش از اقدام با ما تماس بگیرید تا اطلاعات کافی در اختیارتان قرار دهیم.

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا باید به روی سایت سفارت این کشور رفته و فرم درخواست وقت سفارت را پر کنید. این فرم اولین مدرکی است که شما به سفارت ارائه می‌دهید بنابراین باید تمام اطلاعات داخل آن را دقیق و صحیح پر کنید چرا که بعدا نمی‌توانید آن را اصلاح کنید و اگر کوچک‌ترین مشکلی در آن وجود داشته باشد هرچقدر هم مدارکتان تکمیل باشد بخاطر همین فرم ممکن است ویزای شینگنتان را از دست بدهید. پس از اینکه فرم را تکمیل کردید آن را به صورت آنلاین ارسال می‌کنید و پس از این مرحله تاریخ و ساعتی که باید برای مصاحبه حضوری در سفارت حضور داشته باشید به شما اطلاع داده می‌شود. در مرحله بعد باید شروع به جمع آوری مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا کنید.

فرم ویزای شینگن

فرم ویزای شینگن اولین مدرک شما برای ارائه به سفارت است بنابراین آن را با دقت کامل پر کنید و هرجا تردید داشتید حتما از متخصصین ما در ساحل شنی سوالاتتان را بپرسید.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا چیست؟

فرقی نمی‌کند از طریق کدام سفارت برای اخذ ویزای شینگن اقدام می‌کنید. معمولا بخش زیادی از این مدارک برای تمامی کشورهای عضو شینگن یکی هستند. گاهی ممکن است سفارت یک کشور مدارک بیشتری از مراجعه کننده بخواهد که در این صورت باید به این مدارک اضافه شود. اما به طور معمول این مدارک برای اخذ ویزای شینگن مورد نیاز هستند:

 • فرم تقاضانامه ویزای شینگن که از روی سایت سفارت ایتالیا پر کرده‌اید. این فرم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا و نوع ویزایی که می‌خواهید پر می‌شود بنابراین باید در وارد کردن اطلاعات و هدفتان از سفر دقت کنید. هرچند با سپردن این کار به مشاورین با تجربه ما در ساحل شنی درخشان می‌توانید نسبت به پر شدن صحیح اطلاعات اطمینان بیشتری داشته باشید.
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید با پس زمینه سفید
 • پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه سفید. پیشنهاد می‌کنیم اگر پاسپورت شما در ماههای پایانی خود است و مثلا ۷ ماه اعتبار دارید نیز نسبت به تمدید آن اقدام کنید چرا که پس از اخذ ویزا و هنگام سفرتان نیز باید پاسپورتتان اعتبار باقیمانده داشته باشد.
 • دعوتنامه حضور در رویداد یا کنفرانس خاص. (در صورت داشتن)
 • دعوتنامه اقامت در مکانی غیر از هتل. این اقامتگاه می‌تواند خانه اقوام و یا دوستانتان باشد. (در صورت داشتن)
 • رزرو هتل که در صورت نداشتن اقامتگاه یا دعوتنامه مورد نیاز است. رزرو هتل باید با طول مدت زمان سفرتان همخوانی داشته باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد یکی از شهرهای ایتالیا. برای اینکه مدت زمان سفر شما مشخص شود این بلیط نیز باید به صورت رفت و برگشت رزرو شود.
 • پرینت حساب ۶ ماه گذشته. این پرینت حساب باید شرایط خاصی داشته باشد و مبلغ معینی در آن وجود داشته باشد. با توجه به نوسان قیمت ارز و تغییر این مبلغ جهت اطلاع دقیق از این شرایط با ما در ساحل شنی درخشان به شماره ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.
 • گواهی اشتغال به کار با سربرگ و مهر شرکت. این گواهی باید شامل اطلاعاتی از جمله تاریخ استخدام، سمت و مدت مرخصی فرد باشد. فیش حقوقی و بیمه نیز می‌توانند از جمله مدارک اضافی باشند که همراه می‌برید.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که هنوز در دانشگاه یا مدرسه مشغول به تحصیل هستند. این افراد احتمال خیلی زیاد نیاز به یک اسپانسر مالی داشته باشند که هزینه‌های سفر را تحت پوشش خود قرار دهد. این افراد می‌تواند والدین درخواست کننده باشند.
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو. اگرچه ما امیدواریم هیچ خطری شما را در سفرهایتان تهدید نکند اما در هر حال داشتن بیمه مسافرتی تضمینی بر این است که سفر شما بدون دغدغه پیش خواهد رفت.
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک به صورت نقدی یا کارت.
 • سند ملکی به نام شخص متقاضی

چند نکته درباره حضور در سفارت ایتالیا

تمامی مدارک برای ارائه به سفارت باید به طور رسمی ترجمه شده و مهر دادگستری داشته باشند. در زمینه ترجمه مدارک نیز می‌توانید از ما در ساحل شنی کمک بگیرید تا در سریع‌ترین زمان، مدارک مورد نظر شما را ترجمه کرده و به شما تحویل دهیم.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که در روز تعیین شده توسط سفارت ایتالیا، فرد متقاضی باید شخصا همراه مدارک خودش به سفارت مراجعه کند. هیچ فردی نمی‌تواند مدارک فرد دیگری را به سفارت تحویل دهد. در صورت حضور شخص دیگری در سفارت، وقت سفارت فرد کنسل می‌شود و باید مجدد نسبت به گرفتن وقت سفارت ایتالیا اقدام کند.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که حتما در روز و ساعتی که توسط سفارت به شما اعلام شده به سفارت ایتالیا مراجعه کنید. این زمان قابل تغییر نیست و از آنجایی که از چند ماه قبل به شما اعلام می‌شود می‌توانید به راحتی زمانتان را برای رفتن به سفارت تنظیم کنید. در صورت دیرکرد نیز ممکن است زمان ارائه شده به شما کنسل شود پس حتما سر وقت در سفارت حضور داشته باشید.

حتما مدارک شناسایی معتبر از جمله کارت ملی و شناسنامه همراهتان داشته باشید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

قایق سواری به روی کانال‌های ونیز دیگر یک رویا نخواهد بود، شما نیز می‌توانید با برنامه ریزی دقیق و سپردن کارها به افراد متخصص در زمینه اخذ ویزای شینگن به مقاصد رویایی خود سفر کنید.

سفر به ایتالیا دیگر یک رویا نیست

اگر همیشه رویای سفر به ایتالیا را در سر می‌پروراندید، بهتر است همین حالا تلفن را بردارید و با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا اطلاعات کاملی درباره سفر به ایتالیا و اخذ ویزای شینگن بدست آورید. با برنامه ریزی دقیق و داشتن آگاهی کامل درباره اخذ ویزای شینگن می‌توانید خودتان را برای یک سفر رویایی آماده کنید. فقط کافیست همه چیز را به ما بسپارید تا با بررسی شرایط شما، بهترین راه را پیش رویتان قرار دهیم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =