راهنمای گرفتن وقت سفارت اسپانیا

اسپانیا که در اصل پادشاهی اسپانیا نام دارد یکی از کشورهای محبوب در جنوب غربی اروپا است که در همسایگی کشورهای فرانسه و پرتغال قرار دارد. اسپانیا جاذبه‌های گردشگری متنوع و زیبایی دارد و همین موجب شده در هر فصل از سال مقصد محبوبی برای گردشگران به شمار بیاید. از کاخ زیبای سلطنتی در پایتخت این کشور، شهر مادرید، گرفته تا کلیسای نیمه کاره ساگرادا فامیلیا در بارسلون که نه تنها یکی از زیباترین کلیساهای اروپا است بلکه یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های جهان نیز لقب گرفته است، همه دلایلی هستند که سفر به اسپانیا را بیش از پیش محبوب می‌سازند. برای سفر به اسپانیا لازم است ویزای شینگن داشته باشید و اولین قدم در اخذ ویزای شینگن گرفتن وقت سفارت اسپانیا است. با ما در ساحل شنی با راهنمای گرفتن وقت سفارت اسپانیا همراه باشید.

گرفتن وقت سفارت اسپانیا

میدان اصلی شهر مادرید، پایتخت اسپانیا، از جمله محبوب‌ترین نقاطی است که می‌توانید در این کشور ببینید.

چطور وقت سفارت اسپانیا بگیریم؟

گرفتن وقت سفارت اسپانیا آنطور که به نظر می‌رسد ساده نیست. بخصوص ممکن است در برخی فصول و به دلیل برخی رویدادها، سفارت اصلا زمانی را برای حضور درخواست کننده مشخص نکند. بنابراین باید تمامی شرایط را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین اقدام را انجام دهید. در هر صورت باید بدانید احتمال اینکه سفارت به شما چند ماه دیگر وقت بدهد زیاد است پس برنامه سفرتان را طوری بچینید که در صورت اینکه وقت سفارت به طول انجامید به برنامه خود برسید. اگر به دلایلی مجبور بودید در روز و تاریخ خاصی در اسپانیا حضور داشته باشید، مثلا برای یک رویداد یا کنفرانس خاص، باید اقدام به گرفتن وقت فوری سفارت اسپانیا کنید. در این شرایط حتما از متخصصین ما در ساحل شنی کمک بگیرید تا کارهایتان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

اگر می‌خواهید وقت معمولی سفارت اسپانیا را بگیرید باید به روی سایت این سفارت رفته و فرم درخواست وقت سفارت را پر کنید. این فرم اطلاعات اولیه و دلیل سفرتان به اسپانیا را جویا خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که پس از ارسال فرم به سفارت، امکان اصلاح و ویرایش آن وجود ندارد بنابراین باید آن را با دقت پر کنید چرا که این فرم اولین مدرکی است که جهت اخذ ویزای شینگن اسپانیا به سفارت اسپانیا ارائه می‌کنید. پس از اینکه فرم را تکمیل کردید آن را به صورت آنلاین ارسال می‌کنید و باید منتظر بمانید تا به شما تاریخی که باید همراه با مدارکتان به سفارت اسپانیا مراجعه کنید اطلاع داده شود. در مرحله بعد باید شروع به جمع آوری مدارک لازم جهت اخذ ویزای شنگن اسپانیا کنید.

اخذ ویزای شینگن اسپانیا

پرکردن فرم تقاضانامه درخواست وقت سفارت یکی از مهم‌ترین مدارکی است که به سفارت ارائه می‌دهید بنابراین دقت کافی در پر کردن اطلاعات مورد نیاز آن داشته باشید.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا چیست؟

در اغلب مواقع مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن و ارائه به سفارت‌های شینگن مورد نیاز است یکسان است. اما گاهی هم ممکن است به دلیل شرایط خاص، سفارت یک کشور از شما مدارک بیشتری درخواست کند که در این صورت به لیست زیر اضافه می‌شود. جهت اطمینان از اینکه مدارک صحیحی را برای ارائه به سفارت اسپانیا جمع آوری می‌کنید، با مشاورین ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا اگر بر اساس قوانین جدید، سند یا مدرکی به لیست زیر اضافه شده است از آن آگاه شوید. اما به طور معمول این مدارک برای اخذ ویزای شینگن مورد نیاز هستند:

 • فرم تقاضانامه ویزای شینگن که از روی سایت سفارت اسپانیا پر کرده‌اید. این فرم را با دقت پر کنید، از وارد کردن نامتان به لاتین گرفته تا نوشتن دلیل سفرتان به کشور اسپانیا، همه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. ما به شما توصیه می‌کنیم در پرکردن فرم تقاضانامه وقت سفارت اسپانیا از مشاورین ما در ساحل شنی کمک بگیرید.
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید با پس زمینه سفید
 • صل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه سفید. از آنجایی که پروسه اخذ ویزای شینگن اسپانیا ممکن است چند ماه طول بکشد جهت اطمینان حتما به میزان اعتبار پاسپورتتان چند ماه اضافه کنید تا ببینید در صورتیکه حداقل سه یا چهار ماه دیگر ویزا بگیرید شرایط پاسپورتتان به چه صورت است.
 • اگر برای رویداد یا کنفرانس خاصی دعوت شده‌اید ارائه دعوتنامه الزامیست و می‌تواند در روند گرفتن ویزای شینگن به شما کمک کند.
 • اگر قرار است بهمراه دوست یا آشنا بمانید و به هتل نمی‌روید، شرایط شما متفاوت است بنابراین نیاز به دعوتنامه خواهید داشت. برای اینکه از شرایط و مواردی که باید در این دعوتنامه ذکر شود آگاه شوید با مشاورین ساحل شنی تماس بگیرید.
 • اگر قرر است در هتل اقامت کنید ارائه ووچر رزرو هتل الزامی است. این مدرک نشان می‌دهد شما جایی برای اقامت دارید و همچنین مدت زمان اقامتتان را نیز مشخص خواهد کرد.
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد یکی از شهرهای اسپانیا. برای اینکه مدت زمان سفر شما مشخص شود این بلیط نیز باید به صورت رفت و برگشت رزرو شود.
 • پرینت حساب ۶ ماه گذشته. این پرینت حساب باید شرایط خاصی داشته باشد و مبلغ معینی در آن وجود داشته باشد. با توجه به نوسان قیمت ارز و تغییر این مبلغ جهت اطلاع دقیق از این شرایط با ما در ساحل شنی درخشان به شماره ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.
 • اگر کارمند هستید گواهی اشتغال به کار با سربرگ و مهر شرکت ارائه دهید. این گواهی نیز باید حاوی اطلاعات خاصی درباره شغل شما و جایی که کار می‌کنید باشد. مشاورین ما در ساحل شنی می‌توانند شما را راهنمایی کنند که چطور این مدرک را تهیه کنید.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که هنوز در دانشگاه یا مدرسه مشغول به تحصیل هستند. این افراد احتمال خیلی زیاد نیاز به یک اسپانسر مالی داشته باشند که هزینه‌های سفر را تحت پوشش خود قرار دهد. این افراد می‌تواند والدین درخواست کننده باشند.
 • سند ملکی به نام شخص متقاضی
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو. بیمه مسافرتی را نیز می‌توانید از ما در ساحل شنی درخواست کنید. ما امیدداریم سفر شما بدون هیچ مشکلی پیش برود اما داشتن این مدرک برای ارائه به سفارت اسپانیا ضروری است.
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک به صورت نقدی یا کارت.

چند نکته درباره حضور در سفارت اسپانیا

مدارکی که برای ارائه به سفارت اسپانیا آماده می‌کنید باید به طور رسمی ترجمه شده و مهر دادگستری داشته باشند. ساحل شنی در زمینه ترجمه رسمی مدارک نیز خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهد بنابراین می‌توانید اطمینان داشته باشید مدارکتان به موقع به دستتن خواهد رسید.

حضور فرد متقاضی بهمراه مدارک در روز و ساعتی که توسط سفارت اسپانیا مشخص شده الزامیست. بنابراین هیچ شخصی نمی‌تواند بواسطه خویشاوند بودن یا داشتن نسبت خونی با فرد دیگری مدارک وی را به سفارت ارائه دهد. در این صورت وقت سفارت فرد متقاضی سوخت می‌شود. این نکته را حتما در نظر داشته باشید و زمانتان را برای حضور در سفارت تنظیم کنید. همچنین در نظر داشته باشید تاریخی که برای حضور به سفارت به شما اعلام شده مختص شماست و شما نمی‌توانید این وقت را به شخص دیگری بدهید. پس در روز و ساعت مشخص شده بدون تاخیر همراه با مدارک شناسایی معتبر- کارت ملی و شناسنامه- در سفارت اسپانیا حضور داشته باشید.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلون است که اغلب گردشگران بازدید از آن را دلیل اصلی سفر به اسپانیا می‌دانند.

سخن نهایی

سفر به اسپانیا از جمله سفرهاییست که احتمالا در لیست آرزوهای اغلب علاقه مندان به سفر قرار دارد. اگر شما هم نام این کشور زیبا را در لیست خود قرار داده‌اید زمان آن رسیده تا یک قدم فراتر بگذارید و لیست آرزوهایتان را به تحقق برسانید. با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را در زمینه اخذ ویزای شینگن اسپانیا راهنمایی کنند تا بتوانید با اطمینان بیشتری نسبت به سفر به اسپانیا اقدام کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =