درباره انگلیس

درباره انگلیس

چیزی که امروزه به نام انگلستان یا انگلیس در بین مردم معروفیت دارد بخش جنوبی از جزیره بریتانیا می باشد که از لحاظ موقعیت جغرافیایی می توان گفت ، بریتانیا در اروپای غربی قرار گرفته  و شامل 2 جزیره می باشد جزیره اصلی آن بریتانیای کبیر نامیده می شود که شامل سه بخش به نام انگلستان، اسکاتلند ، ولز بوده و بریتانیا را تشکیل می دهند و جزیره دیگر آن ایرلند بوده  که از بریتانیای کبیر بوسیله دریای ایرلند جدا شده  و خود شامل دو بخش ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند می باشد. با توجه به تفکیک سه بخش بریتانیای کبیر هر بخش از آن مثل  انگلستان، ولز و ایرلند شمالی نظام حقوقی خاص خود را دارا می باشد. در این مقاله قصد داریم به تشریح مختصری درباره انگلیس ، فرهنگ و  دانستنی های آن بپردازیم.

درباره انگلیس

وضعیت آب و هوایی انگلیس

آب و هوای انگلستان تقریباً معتدل بوده بطوریکه بیشتر با مه ، رطوبت ، باران همراه بوده و بطور کلی در این کشور پهناور تنوع آب و هوایی نیز وجود داشته تا جایی که در پایتخت انگلستان لندن میزان بارندگی نسبت به پاریس و نیویورک بیشتر بوده و در زمستان حداقل دمای هوای آن بین صفر درجه و 32  درجه در تابستان می باشد و می توان ماه های ژانویه ، فوریه را بعنوان ماه های سرد آن و ماه جولای را بعنوان ماه گرم در انگلیس نام برد. همچنین در بین شهرهای انگلستان بریتانیا دارای آب وهوایی غیر قابل پیش بینی بوده از اینرو از لحاظ سیستم گرمایشی اکثر منازل مسکونی در بریتانیا دارای عایق بندی مناسب می باشند و سرمایی درون منازل احساس نمی شود.

شرایط اقتصادی در انگلیس

واحد پولی بریتانیا پوند بوده و از لحاظ اقتصادی می توان گفت بریتانیا در رده چهارم کشورهای دنیا قرار دارد تا جایی که در قرن 19 میلادی کشور انگلستان به یکی از کشورهای قدرتمند صنعتی دنیا تبدیل شد و از لحاظ هزینه زندگی می توان گفت که هزینه کالاهای مصرفی  و مواد غذایی در بریتانیا بالا بوده و از بریتانیا بعنوان یکی از کشورهای پرهزینه ی دنیا نامبرده می شود؛ بطورکلی می توان گفت بین بخش های جنوبی و شمالی انگلستان تفاوت زیادی وجود داشته و شمال انگلستان ، کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی از نظر هزینه ای ارزانتر و کم هزینه تر بوده و هزینه ها در بخش جنوب انگلستان بیشتر بوده و افراد در این بخش ثروتمندتر می باشند.

مذهب در انگلیس

بیشتر مردم انگلیس دارای مذهب پروتستانی بوده  و از مذاهب دیگر ساکن در انگلیس که در رده دوم جای دارند کاتالیک ها هستند و در رده بعدی مسلمانان می باشند که بخش کمی از جمعیت انگلیسی ها را تشکیل می دهند.

سیاست در انگلیس

در حال حاضر و بعد از اجرا کردن مفاد پیمان اتحادیه چیزی تحت عنوان دولت انگلیس وجود نداشته و سیاست حاکم در انگلیس پادشاهی بریتانیا می باشد، از نظر زمانی نیز لندن دارای اختلاف ساعت سه و نیم ساعتی بوده یعنی سه ساعت و نیم از تهران عقبتر می باشد.

زبان در انگلیس

بیشتر ساکنان انگلیس به زبان مادری خود یعنی انگلیسی صحبت می کنند ولی بدلیل مهاجرت پذیری بالای انگلیسی ها زبان های دیگری چون اسکاتلندی و دیگر زبان های محاوره ای نیز در انگلیس رایج می باشد.

فرهنگ مردم انگلیس

انگلیسی ها در عمل کردن به وعده های خود معروف بوده و می توان  لقب مردمان خوش قول را به آنها نسبت داد اما جالب است بدانید که مردم انگلیس در کنار خوش قولی که دارند اغلب سنتی و مقید به عقاید و اداب و رسوم سنتی خود می باشند  از این حیث بسیار خرافاتی بوده و از رایج ترین خرافاتی که بین انگلیسی ها رواج دارد تخته کوبیدن جهت چشم زخم و رفع بدشانسی می باشد یا معتقد بودن به نحسی عدد 13 به دلیل خیانت نفر سیزدهم در مهمانی شام آخر که باعث به صلیب کشیده شدن مسیح شد و یا داشتن خرافاتی مثل دیدن گربه سیاه را که نشانه بدیمنی و نحسی می دانند یا شکسته شدن آینه را که باعث بروز 7 سال بدبختی برای خود می پندارند.

غذاهای انگلیس

از جمله غذاهای معروف انگلیس می توان به ماهی، سیب زمینی سرخ کرده اشاره کرد که از زمان های قدیم بعنوان یک غذای رایج معروف بوده و در حال حاضر با توجه به تنوع غذایی تاثیر پذیر از نقاط مختلف جهان، سبک غذایی متنوعی از آشپزی مرسوم شده  و در رستوران های مختلف غذاهایی با سبک های مختلف عرضه می شود با این اوصاف صبحانه بریتانیایی معروف ژامبون و تخم مرغ هنوز طرفداران زیادی در انگلیس دارد.

کشاورزی در انگلیس

از جمله محصولات کشاورزی انگلیس می توان به گندم، جو، سیب زمینی، سبزیجات و نیشکر و محصولات دامی چون گاو، گوسفند، خوک و طیور اشاره کرد. در بخش صادرات موادی چون گوشت، لبنیات، غلات، تنباکو، اتومبیل، کشتی، هواپیما و نفت نیز شهرت فراوانی دارند.

جهت اخذ وقت سفارت با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *