دانستنی‌های فرانسه

کشور فرانسه یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی است که اغلب بیشترین گردشگران از سراسر جهان به این کشور سفر می‌کنند. فرانسه با کشورهای بلژیک، آلمان، ایتالیا، لوکزامبورگ، موناکو، اسپانیا، سوییس و آندورا هم مرز است. پایتخت فرانسه، پاریس، از شناخته شده‌ترین شهرهای اروپایی است که به دلیل وجود برج ایفل و موزه لوور از محبوبیت بالایی برخوردار است و معمولا پربازدیدترین پایتخت در اروپا لقب می‌گیرد. این‌ها اطلاعاتی بود که اغلب ما درباره کشور فرانسه می‌دانیم، اما همیشه اطلاعاتی تاریخی، قانونی، فرهنگی، و حتی جغرافیایی وجود دارد که کمتر کسی درباره آن‌ها می‌داند. اگر به کشور فرانسه علاقه‌مند هستید ما برایتان دانستنی‌های فرانسه را آماده کرده‌ایم تا بیشتر با این کشور زیبا آشنا شوید.

دانستنی‌های فرانسه: ۳۰ حقیقت جالب و خواندنی درباره فرانسه که نمی‌دانید

دانستنی‌های تاریخی

 1. پادشاه لوییس چهاردهم کوتاهترین دوران حکمرانی را در جهان داشته است. او فقط ۲۰ دقیقه حکومت کرد. در حالیکه پدرش حکومت را به او واگذار کرده بود، او نیز پس از ۲۰ دقیقه حکومت، آن را به برادر زاده‌اش واگذار کرد و از حکومت کناره‌گیری کرد.
 2. پادشاه جان اول، پنج ماه پیش از اینکه متولد شود به پادشاهی رسید! هرچند او فقط ۵ روز زنده ماند.
 3. از سال ۱۷۹۲، اعدام با گیوتین در فرانسه یک روش متداول و رسمی بود، تا اینکه در سال ۱۹۸۱، اعدام به کلی ممنوع اعلام شد.
 4. در حالیکه امروزه در شهرهای مختلف جهان ده‌ها علائم رانندگی و نشانه توقف وجود دارد، در شهر پاریس فقط یک نشان توقف وجود دارد.
علامت ایست در پاریس

در شهر پاریس فقط یکجا مجبور هستید توقف کنید چرا که فقط یک علامت ایست در این شهر وجود دارد.

۵. بین سال‌های ۱۸۱۴ تا ۱۸۳۰، پرچم فرانسه کاملا سفید بود.

۶. در طی جنگ جهانی دوم، وقتی هیتلر به بازدید برج ایفل رفت، فرانسوی‌ها کابل آسانسور آن را قطع کردند تا هیتلر مجبور شود برای بالا رفتن از این برج از پله‌ها استفاده کند که کار دشواری بود. تعداد پله‌های برج ایفل ۱۶۶۵ عدد است.

برج ایفل نماد کشور فرانسه

برج ایفل نماد کشور فرانسه است که دلیل سفر اغلب گردشگران به این کشور در نظر گرفته می‌شود.

۷. بین سال‌های ۱۷۴۸ و ۱۷۷۲، مصرف سیب زمینی در فرانسه ممنوع بود چرا که فرانسوی‌ها فکر می‌کردند موجب جذام می‌شود.

قوانین و ممنوعیت‌ها

 1. در فرانسه ازدواج با آدم مُرده قانونی است. در حقیقت با این کار جمله معروف «عشق هیچوقت نمی‌میرد» تحقق پیدا می‌کند.
 2. در فرانسه ممنوع است اسم یک خوک را «ناپلئون» بگذارند.
 3. تا سال ۲۰۱۲، پوشیدن شلوار برای زنان در فرانسه ممنوع بود.
 4. از سال ۲۰۱۶، سوپرمارکت‌ها در فرانسه از دور ریختن غذاهای مانده منع شدند. آن‌ها می‌بایست پیش از گذشت تاریخ مصرف غذاها، در صورت فروش نرفتنشان آن‌ها را به خیریه‌ها اهدا کنند.
 5. برای راننده تاکسی شدن در فرانسه، باید ۲۰۰۰۰۰ دلار بدهید تا گواهینامه بگیرید.

دانستنی‌های فرانسه درباره جاذبه‌های گردشگری

 1. یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان به دوران ماقبل تاریخ باز می‌گردد در فرانسه قرار دارد. غار لاسکاکس بیش از ۱۷۰۰۰ سال عمر دارد که داخل آن نقاشی‌های دیواری از انسان‌های اولیه به چشم می‌خورد.
قدیمی‌ترین غار فرانسه

نقاشی‌های روی دیوارهای قدیمی‌ترین غار فرانسه همچنان در حال بررسی هستند اما ابن غار امروزه دیگر به روی عموم گردشگران باز نیست چرا که تردد آن‌ها به این آثار باستانی چندهزار ساله آسیب وارد می‌کرده است.

۱۴. موزه لوور در پاریس پربازدیدترین موزه جهان است که سالانه بیش از ۹ میلیون بازدیدکننده دارد.

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس به قدری وسیع است که امکان بازدید از تمامی قسمت‌های آن در یک روز وجود ندارد.

۱۵. قدیمی‌ترین پل فرانسه که در پاریس واقع شده است «Pont Neuf» به معنای «پل جدید» نام دارد.

پل قدیمی پاریس

پل قدیمی پاریس یک پل سنگی است که در سال ۱۵۷۸ ساخته شده، شاید در آن زمان این پل جدیدترین پل شهر بود اما امروزه قدمت آن نشان می‌دهد قدیمی‌ترین پلی است که همچنان نام پل جدید را یدک می‌کشد.

۱۶. شلوغ‌ترین ایستگاه قطار، که یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌های قطار در جهان است، ایستگاه Gare du Nord در پاریس است که سالانه ۱۹۰ میلیون مسافر در آن تردد می‌کنند.

۱۷. با اینکه نیمی از دریاچه ژنو در شهر ژنو سوییس قرار گرفته است اما این دریاچه همچنان بزرگترین دریاچه در فرانسه است که ۵۸۲ کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. همچنین صنعت عطرسازی در فرانسه بسیار مطرح است، محصولاتی که در این کشور تولید می‌شوند به ۱۰۰ کشور مختلف صادرات می‌شوند.

دریاچه ژنو دانستنی‌های فرانسه

دریاچه ژنو یکی از خوش‌منظره‌ترین دریاچه‌های جهان است که نیمی از آن در فرانسه و نیمی دیگر در سوییس واقع شده است.

۱۸. کاخ ورسای یکی از شناخته شده‌ترین کاخ‌های جهان است که در نزدیکی شهر پاریس واقع شده. این کاخ که به قرن ۱۷ باز می‌گردد یکی از بزرگترین کاخ‌های جهان است که گشتن کل آن ساعتها زمان لازم دارد.

کاخ ورسای فرانسه

طراحی منحصر به فرد کاخ ورسای الهام بخش بسیاری از کاخ‌های مطرح جهان بوده است، این کاخ باغی بسیار وسیع و خارق‌العاده دارد که گشتن آن موجب می‌شود متوجه گذر زمان نشوید.

دانستنی‌هایی درباره مردم فرانسه

 1. فقط ۱۵% زنان در فرانسه دچار اضافه وزن هستند، این در قیاس با ۶۴% زنان آمریکایی تعداد بسیار کمی است.
 2. در حالیکه در سایر کشورها بچه‌دار شدن یک امر طبیعی است و اغلب ربطی به دولت ندارد، در فرانسه مدالی به شهروندانی که والدین نمونه هستند و فرزندان درستی در جامعه پرورش داده‌اند ارائه می‌شود.
 3. در فرانسه، هر فرد به طور متوسط ۵۰۰ حلزون در سال می‌خورد.
 4. فرانسوی‌ها بیش از مردم سایر کشورها می‌خوابند. به طور متوسط فرانسوی‌ها ۸.۸ ساعت در شبانه روز خوابند.
 5. با اینکه اسپانیایی‌ها بیشترین طول عمر را دارند اما رکورددار طولانی‌ترین زندگی به یک زن فرانسوی تعلق می‌گیرد. جین کالمنت (Jeanne Calment) به مدت ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز زندگی کرد. جالب است که بدانید طول عمر او به قدری زیاد بود که از عمر دختر و نوه‌اش هم بیشتر بود. به طور متوسط طول عمر مردان در فرانسه ۷۸ سال و متوسط طول عمر زنان ۸۴ سال است. این نشان می‌دهد فرانسوی‌ها زندگی سالمی دارند.

اطلاعات عمومی

 1. در حالیکه پاریس، پایتخت فرانسه، را با نام «شهر عشق» می‌خوانند، فرانسه افسرده‌ترین مردم را دارد که بخش عظیمی از آن را مدیون شکست‌های عشقی خود هستند.
 2. در فرانسه ۸۸ درصد جمعیت به زبان مشترک فرانسوی صحبت می‌کنند و فقط ۱۲ درصد از مردم این کشور زبان دیگری دارند. با توجه به هم مرز بودن فرانسه با ایتالیا، بخش زیادی از این ۱۲ درصد را زبان ایتالیایی در بر می‌گیرد. زبان فرانسوی خارج از کشور فرانسه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، کانادا، کنگو، بخش‌هایی از سوییس و لوکزامبورگ نیز به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.
 3. با توجه به مستعمراتی که فرانسه در سراسر جهان دارد، با ۱۲ ساعت مختلف، بیشتری تعداد موقعیت زمانی را در جهان دارد.
 4. احترام در کشور فرانسه بسیار اهمیت دارد. به طوری که اگر در یک کافی شاپ وارد شوید و پیش از سلام کردن و استفاده از واژه «لطفا» سفارش دهید احتمالا قیمت سفارش شما بالاتر می‌رود. در عوض اگر پیش از سفارشتان سلام بگویید و خوشرو باشید احتمال اینکه به شما تخفیف داده شود بیشتر است.
 5. در فرانسه بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ نوع پنیر مختلف وجود دارد. حتی هر یک از این انواع نیز باز به انواع گوناگون‌تری تقسیم می‌شوند به طوری که فرانسوی‌ها مدعی هستند ۱۰۰۰ نوع پنیر دارند.
پنیرهای متنوع فرانسه

تنوع پنیرها در فرانسه به قدری زیاد است که شاید حتی نامشان را نیز نتوانید به خاطر بسپارید.

۲۹. فرانسه جزو برترین صادرکنندگان محصولات لوکس در جهان است. با وجود شرکت‌های مطرحی همانند لویی ویتون، شنل و کارتیر اصلا عجیب نیست این کشور در چنین رتبه‌ای قرار بگیرد.

۳۰. خروس‌ها در فرانسه حکومت می‌کنند! از زمان انقلاب فرانسه، خروس به نماد این کشور تبدیل شده است. این پرنده روی تمبرها، سکه‌ها و حتی مهرهای رسمی این کشور دیده می‌شود.

پاییز شهر پاریس دانستنی‌های فرانسه

پاییز شهر پاریس بسیار زیبا و تماشایی است و همین موجب شده این شهر از جمله مقاصد محبوب گردشگری در فصل پاییز باشد.

چطور به فرانسه سفر کنیم؟

اگر قصد سفر به کشور فرانسه و بازدید از جاذبه‌های زیبای آن را دارید باید ابتدا از سفارت فرانسه وقت بگیرید و سپس به دنبال جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن فرانسه بروید. با توجه به اینکه ما بارها این پروسه را طی کرده‌ایم می‌دانیم برای هر کسی ممکن است راحت نباشد این پروسه طولانی را خودش طی کند بنابراین به شما توصیه می‌کنیم جهت اطمینان از قدمی که برای گرفتن ویزای شینگن برداشته‌اید، با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا اطلاعات کافی درباره این ویزا و مدارک مورد نیاز آن در اختیارتان قرار داده و شما را تا رسیدن به هدفتان همراهی کنیم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =