جاذبه‌های گردشگری لندن، پایتخت انگلستان

شهر لندن، پایتخت کشور انگلستان، با جذب ۲۷ میلیون بازدیدکننده در هر سال پربازدیدترین شهر اروپا لقب گرفته است. اصلا عجیب نیست که لندن در صدر لیست سفر بسیاری از افراد قرار گرفته است: این شهر توسط رومیان تاسیس شده و در طول قرن‌های گذشته رونق یافته است. امروزه، لندن یکی از متنوع‌ترین شهرهای جهان است که تاریخ غنی و فرهنگی برجسته دارد. با ما همراه باشید تا با جاذبه‌های گردشگری لندن بیشتر آشنا شوید.

پیش از اینکه به ۱۰ جاذبه مطرح لندن اشاره کنیم کمی بیشتر درباره ساختار این پایتخت اروپایی صحبت می‌کنیم. شهر لندن یک شهر وسیع است که تقریبا ۹ میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر به مناطق مجزا تقسیم شده است که به لندن شمالی، جنوبی، شرقی و غربی و لندن مرکزی تقسیم می‌شود. همیشه در هر منطقه لندن چیزی برا دیدن و تفریحات متنوعی برای انجام دادن وجود دارد. در این شهر می‌توانید آثار هنری زیبا، تفریحات سرگرم کننده، خرید، غذاخوری‌های با کیفیت، جاذبه‌های تاریخی و مدرن بیابید. لندن هرگز برایتان کسل کننده نخواهد بود. با ما همراه باشید تا ۱۰ جاذبه برتر شهر لندن را بشناسید.

۱۰ تا از برترین جاذبه‌های گردشگری لندن

  1. پارک هاید (Hyde Park)

پارک هاید بدون شک مشهورترین پارک و یکی از بزرگترین پارک‌های لندن است. این پارک در تاریخ این شهر نیز نقش داشته و اعتراضات و تظاهرات مختلفی در آن رخ داده است. به همین منظور در این پارک قسمتی را به آن اختصاص داده‌اند که به آن «گوشه سخنگو» یا Speaker’s Corner گفته می‌شود. در این بخش از پارک در گذشته اعتراضات متعددی برپا شده است و امروزه هر هفته هنرمندان مختلفی در آن نمایش اجرا می‌کنند. علاوه بر این‌ها، یادبودهای متعددی نیز در این پارک ساخته شده است که مشهورترین آن Serpentine نام دارد که یک بستر آبی برای قایق رانی و تماشای قوهای است. پارک هاید یکی از جاهایی است که حتما باید در لندن از آن دیدن کنید چرا که هم هوای بسیار پاک و مناسبی دارد هم مناظری زیبا برای بازدید خواهد داشت.

پارک هاید جاذبه‌های گردشگری لندن

پارک هاید در لندن مکانی مناسب برای تفریحاتی نظیر دوچرخه سواری است.

  1. وست مینیستر (Westminister)

وست مینیستر مرکز سیاسی لندن و جاییست که ساختمان مجلس و ساعت مشهور بیگ بن در آن واقع شده است. ساعت بیگ بن یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری لندن است که می‌توان آن را نماد این شهر نیز دانست. این ساعت یک ناقوس قدیمی دارد که در میان برج ساعت قرار گرفته است و همچنان با گذشت سالیان سال، هر یکساعت زنگ می‌خورد. کلیسای وست مینیستر نیز در همین منطقه قرار دارد و در بیشتر روزها به روی عموم باز است. قدمت این کلیسا به بیش از هزار سال پیش باز می‌گردد و هنوز یکی از مهم‌ترین نمادهای مذهبی در شهر لندن است. در هنگام بازدید از این نمادها و جاذبه‌ها، به میدان پارلمان (Parliament Square) نیز سر بزنید و از مجسمه‌های سیاستمداران مشهور از جمله نلسون ماندلا و وینستون چرچیل دیدن کنید.

کاخ وست مینیستر

کاخ وست مینیستر و ساعت مشهور بیگ بن از جمله محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری لندن و نماد این شهر هستند.

  1. چشم لندن (London Eye)

سفر به لندن بدون بازدید از چشم لندن کامل نمی‌شود. چشم لندن یک چرخ و فلک بسیار عظیم است که چشم اندازی خارق العاده از شهر لندن دارد. بخصوص در شب، این چرخ فلک روشن می‌شود و به زیبایی از بیشتر نقاط شهر نمایان است. در هنگام سال نوی میلادی نیز آتش بازی‌های سال تحویل بر فراز این نماد اجرا می‌شود که بسیار تماشایی است. چشم لندن هم منظره‌ای جذاب به شهر بخشیده هم از فراز آن می‌توانید تا دوردست‌های شهر لندن را ببینید.

چشم لندن

چشم لندن یک چرخ فلک بسیار بزرگ است که هنگام چرخش کمی می‌ایستد تا افرادی که سوار بر آن هستند بتوانند چشم اندازی زیبا و تماشایی از شهر لندن را ببینند.

  1. کاخ باکینگهام (Buckingham Palace)

بدون شک نمی‌توان لندن را بدون کاخ بزرگ باکینگهام تصور کرد. کاخ باکینگهام یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری لندن است که در میان یک پارک سرسبز و زیبا واقع شده است. این کاخ جاییست که خانواده سلطنتی بریتانیا از سال ۱۸۳۷ تا به امروز در آن زندگی کرده‌اند. کاخ باکینگهام ۷۷۵ اتاق دارد و بزرگترین باغ خصوصی لندن به آن اختصاص یافته است. امروزه این کاخ همچنان توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما امکان بازدید از برخی ز اتاق‌های آن وجود دارد و گردشگران می‌توانند با سبک زندگی سلطنتی انگلستان بیشتر آشنا شوند. قبل از ورود به کاخ یکی از دیدنی‌های کاخ باکینگهام تعویض نگهبانان است که تقریبا روزانه چند بار رخ می‌دهد. تعویض نگهبانان کاخ با رسم و رسومات قدیمی انجام می‌شود بنابراین تماشای آن می‌تواند جذاب باشد.

کاخ باکینگهام لندن

کاخ باکینگهام لندن یکی از مشهورترین کاخ‌های سلطنتی جهان است که هنوز توسط خانواده سطنتی بریتانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  1. کروز به روی رودخانه تامس (Thames Cruise)

رودخانه تامس قلب تپنده لندن است و قرن‌هاست که موجب ورود صنایع مختلف به این شهر شده است. تامس بلندترین رودخانه انگلستان ست که از دریای شمال تا انتهای آن کشیده شده است. در دوران ماقبل تاریخ اغلب انسان‌ها سکونت کنار رودخانه‌ها را انتخاب می‌کردند. بنابراین می‌توان تصور کرد شهر لندن از کنار همین رودخانه شکل گرفته است. علاوه بر اینها رودخانه تامس نقشی استراتژیک برای پادشاهان انگلیسی داشته است و در طی هر دو جنگ جهانی نقش محافظ در برابر شهر را داشته است. امروزه شرکت‌های متعددی امکان سفر به روی این رودخانه مهم شهر لندن را فراهم می‌کنند. کروزها معمولا روزانه هر سی دقیقه یکبار به نقاط مختلفی حرکت می‌کنند. این کروز امکان بازدید از جاذبه‌های گردشگری لندن را نیز فراهم می‌کند و در طی کروز به روی رودخانه تامس می‌توانید پل تاور بریج، ساختمان مجلس و چشم لندن را نیز ببینید.

تاور بریج لندن

پل تاور بریج از جمله مشهورترین بناهای شهر لندن است که بهنگام کروز به روی رودخانه تامس آن را خواهید دید. این پل بین سالهای ۱۸۸۶ و ۱۸۹۴ ساخته شده است.

  1. هامپستد هیت (Hampstead Heath)

هامپستد هیت یکی از بزرگترین پارک‌های لندن است که فضای بسیار وسیعی را به خود اختصاص داده است. این پارک برفراز یکی از بلندترین نقاط شهر لندن واقع شده و چشم اندازی بی‌نظیر از شهر لندن و تپه پارلمان دارد. هامپستد هیت فضایی سرسبز و جنگلی دارد و چند تالاب بزرگ نیز در آن قرار گرفته است. اگر به طبیعت علاقه مند هستید این پارک بهترین جاییست که می‌توانید با طبیعت شهر لندن آشنا شده و لذت ببرید. اگر هوای شهر لندن مناسب باشد، در این پارک امکان شنا کردن نیز وجود خواهد داشت.

پارک هامپستد هیت لندن

اگر می‌خواهید هم در دل طبیعت باشید هم منظره‌ای زیبا از شهر لندن را تماشا کنید به پارک هامپستد هیت بروید.

  1. خیابان بیکر (Baker’s Street)

خیابان بیکر یکی از خیابان‌های معروف و یکی از ارکان فرهنگی این شهر است که بیشتر به دلیل اینکه خانه شرلوک هلمز، کاراگاه معروف انگلیسی، در آن واقع شده شهرت دارد. موزه شرلوک هلمز در این خیابان قرار گرفته که می‌توانید از آن بازدید کنید. علاوه بر اینها، موزه مشهور مادام توساد و مجسمه‌های مومی شخصیت‌های مشهور نیز در همین خیابان قرار گرفته است. پس از بازدید از این موزه‌های مشهور می‌توانید به پارک ریجنت بروید یا از تپه پریم رز بالا بروید و چشم‌اندازی خارق العاده از شهر لندن را تماشا کنید.

موزه شرلوک هلمز لندن

خیابان بیکر جاذبه‌های متنوعی دارد که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به موزه شرلوک هلمز، کاراگاه مشهور انگلیسی، اشاره کرد. در نزدیکی آن می‌توانید از موزه مشهور مادام توساد و سلبریتی‌های مومی درون آن نیز دیدن کنید.

  1. منطقه چینی‌ها (Chinatown)

منطقه چینی‌ها یکی از مشهورترین مناطق شهر لندن و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری لندن است که در نزدیکی خیابان جرارد، بین میدان‌های سوهو و لیکستر واقع شده است. منطقه چینی‌ها به خاطر ظاهر متفاوتی که نسبت به سایر نقاط شهر دارد معمولا بین گردشگران بسیار شهرت دارد. وجود فانوس‌های چینی و طاق‌های سرخ مشهور این فرهنگ آسیایی، سخت است که کسی دلش نخواهد به این منطقه سر بزنید و در قلب شهر لندن با فرهنگ چینی‌ها آشنا شود. اگر علاقه به غذاهای آسیای شرقی داشته باشید در این منطقه رستوران‌های متعددی خواهید یافت.

منطقه چینی‌ها شهر لندن

منطقه چینی‌ها از نقاط محبوب شهر لندن است که ظاهری متفاوت و منحصر به فرد دارد و گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند.

  1. خیابان آکسفورد (Oxford Street)

خیابان آکسفورد نه تنها یکی از مشهورترین نقاط شهر لندن برای خرید ردن است بلکه یکی از شلوغ‌ترین خیابان خرید در اروپا نیز لقب گرفته است. در این خیابان ۳۰۰ فروشگاه وجود دارد که روزانه بیش از ۵۰۰۰۰۰ بازدیدکننده دارند. مشهورترین برندهای انگلیسی در این خیابان فروشگاه دارند و در فصول مختلف ممکن است با حراجی‌های متعددی نیز روبرو شوید. در کریسمس، خیابان آکسفورد نورانی شده و قدم زدن در آن بهنگام غروب آفتاب بسیار لذتبخش‌تر خواهد شد.

خیابان آکسفورد لندن

خیابان آکسفورد جاییست که می‌توانید مشهورترین فروشگاههای شهر لندن را بیابید.

  1. گالری ملی (National Gallery)

لندن یک شهر ایده‌آل برای علاقه مندان به هنر است. در این شهر گالری‌ های متعددی وجود دارد که می‌توانید از آن بازدید کنید. مشهورترین گالری شهر که یکی از پربازدیدترین موزه‌های اروپا نیز لقب گرفته است گالری ملی لندن است که در میدان Trafalgar واقع شده است. گالری ملی لندن برای هر کسی چیزی دارد. از آثار هنری داوینچی و ونگوگ گرفته تا آثار هنرمندان کمتر شناخته شده. گالری ملی لندن یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری لندن است که با وجود اینکه به اندازه سایر موزه‌های هنری اروپا بزرگ نیست اما سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت خود می‌کشاند.

گالری ملی لندن

ساختمان گالری ملی لندن به خودی خود بسیار زیبا و تماشایی است و می‌توان گفت یک جاذبه برای بازدید خواهد بود.

چطور به لندن سفر کنیم؟

برای سفر به لندن، پایتخت انگلستان، نیاز به ویزای انگلستان خواهید داشت. بنا به دلایلی، اخذ ویزای انگلستان برای ایرانی‌ها کمی دشوار است و شرایط خاصی دارد. در ابتدا باید از سفارت انگلستان وقت بگیرید که با توجه به اینکه انگلستان در کشور ما سفارتی ندارد باید از طریق دفاتر VFS در ایران، ترکیه یا امارات نسبت به اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید که هر یک شرایط خاص خودشان را دارند. برای اینکه بدانید کدام روش مناسب شماست با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری درباره گرفتن وقت سفارت انگلستان و اخذ ویزای این کشور در اختیارتان قرار دهیم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =