جاذبه‌های گردشگری شهر لیسبون

لیسبون، پایتخت کشور پرتغال و یکی از بهترین شهرهای اروپا برای سفرهای تابستانی است. شهری مدرن که آرامش خاصی در دل خود نهفته دارد. لیسبون بعنوان یک پایتخت زیبا و مدرن در اروپا شاید به اندازه شهرهایی نظیر پاریس، لندن یا رم پرتردد و شلوغ نباشد اما برای گردشگرانی که به پرتغال سفر می‌کنند جاذبه‌های متعدد و متنوعی دارد. با ما در ساحل شنی همراه باشید تا با جاذبه‌های گردشگری شهر لیسبون در پرتغال آشنا شوید.

۱۰ کاری که باید در شهر لیسبون پرتغال انجام دهید

  1. به بازدید Torre de Belém بروید

اگر بخواهیم چیزی را بعنوان نماد شهر لیسبون معرفی کنیم ایم برج خواهد بود. برج Torre de Belem در اسکله لیسبون قابل مشاهده است. برخی که ترکیبی از چند سبک معماری مخلتف را به نمایش گذاشته است، از موریش و گوتیک گرفته تا رومانسک. این برج در دهانه رودخانه تاگوس قرار گرفته و قدمت آن به قرن ۱۶ باز می‌گردد. از همان سالهای اول این برج با معماری خاصی که داشت به نماد و مشخصه شهر لیسبون تبدیل شد.

قلعه قدیمی شهر لیسبون

این قلعه قدیمی هر بار در دوره‌های مختلف تغییراتی کرده است اما همیشه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر لیسبون بوده است.

  1. Tram 28 را برانید

همانند شهر سانفرانسیسکو در آمریکا، لیسبون نیز شهریست که بخاطر خطوط ترم تاریخی و بسیار تندش مشهور است. هیچدام از آنها از ترم ۲۸ جذاب‌تر نخواهد بود که چندین دهه است که در مسیر سنگفرش و شیب داری در منطقه آمالفا کار می‌کند. سفر ترم سواری شما از پایین تپه گراچا (Graca) آغاز شده و به خیابانی در اسکولاس گریس (Escolas Gerais) می‌رسد و در کنار کلیسای استرلا می‌ایستد. این مسیر به خودی خود تماشایی است چرا که می‌توانید ساختمان‌ها، قلعه‌ها و کاخ‌های قدیمی این منطقه را نیز مشاهده کنید.

ترم 28 لیسبون

ترم ۲۸ یک خط ترم قدیمی است که در شهر قدیمی لیسبون حرکت می‌کند و یکی از راه‌هایی است که با آن شهر قدیمی لیسبون را ببینید.

  1. به گشت و گذار در منطقه آلفاما (Alfama) بپردازید

تمام شهرهای اروپایی منطقه‌ای به نام شهر قدیمی دارند، آمالفا شهر قدیمی لیسبون است. منطقه‌ای کوچک و آرام که قدیمی‌ترین منطقه شهر است و قدمت آن به دوران حکومت مورهای آفریقایی باز می‌گردد. بنابراین اگر می‌خواهید حال و هوای شهر لیسبون را در گذشته ببینید به گشت و گذار در منطقه آمالفا بپردازید، کلیسای قدیمی شهر لیسبون را ببینید و دیوارهای شهر قدیمی لیسبون را تماشا کنید. علاوه بر این‌ها، در این منطقه کافه‌های متعددی نیز خواهید یافت که می‌توانند گزینه خوبی برای غذا خوردن در شهر قدیمی لیسبون باشند.

شهر قدیمی لیسبون

شهر قدیمی لیسبون یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر لیسبون است که با خانه‌های قدیمی رنگارنگ و سقف‌های یکرنگشان چشم اندازی زیبایی به این شهر مدرن بخشیده است.

  1. سفری به سینترا (Sintra) داشته باشید

اگرچه سینترا خود یک شهر جداگانه است و بیش از نیم ساعت از شهر لیسبون فاصله دارد، اما جالب است که بدانید بازدید از سینترا از جمله کارهاییست که در سفرتان به لیسبون می‌توانید انجام دهید. سینترا یک شهر قدیمی در پای کوه‌های سینترا در پرتغال است که مدت طولانی پناهگاه و جایی برای اقامت افراد سلطنتی بوده است. کاخ ملی سنترا معروف‌ترین جاذبه این شهر است که در یونسکو به ثبت رسیده است و اغلب گردشگرانی که از لیسبون به سینترا می‌روند مستقیم به بازدید از این کاخ زیبا و رویایی می‌پردازند. بنابراین سفر یکروزه برای رفتن به سینترا برای اغلب گردشگران کافیست مگر اینکه بخواهید زمان بیشتری به گشتن این شهر تاریخی بپردازند.

کاخ سینترا

کاخ سینترا یک قصر زیبا و رنگارنگ است که برفراز کوهی به همین نام قرار گرفته و نمایی زیبا و رویایی به شهر سینترا در پرتغال بخشیده است.

  1. به بازدید قلعه جرج مقدس (Georg’s Castle) بروید

قلعه جرج مقدس یک جاذبه تاریخی ست که همانند نمادی زیبا در منطقه تاریخی شهر لیسبون می‌درخشد. این قلعه در بالای یک تپه در منطقه آلفاما واقع شده است که قدمت ساخت آن به ۲۰۰۰ سال پیش و توسط رومیان باز می‌گردد. از آن زمان، این قلعه توسط حاکمان شهر تغییراتی کرده و پیشرفته‌تر شده است.

قلعه جرج مقدس

قلعه جرج یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر لیسبون است که در شهر قدیمی آن می‌توانید بیابید.

  1. دنیای زیر آب لیسبون را در Oceanarium تماشا کنید

آکواریوم بزرگ و تماشایی شهر لیسبون که به Oceanarium یا محلی برای تماشای دنیای اقیانوس شهرت دارد در میان آب‌های آبی رودخانه تاگوس واقع شده است. درون این ساختمان بزرگ و زیبا می‌توانید دنیای زیر آب را به خوبی مشاهده کنید. بین شما و اقیانوس و موجودات زنده زیر آب فقط یک شیشه فاصله است. بنابراین می‌توانید صدها ماهی رنگارنگ و کوسه‌های بزرگ و کوچک را مشاهد کنید. تماشای پنگوئن‌های زیبا و بامزه را در این دنیای دریایی فراموش نکنید. Oceanarium سالانه بیش از یک میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان دارد.

اقیانوسیوم شهر لیسبون

آکواریوم بزرگ شهر لیسبون به شما این امکان را می‌دهد با دنیای درون اقیانوس رو در رو شوید.

  1. در Bairro Alto کافه گردی کنید

اگر به شب نشینی علاقه مندید یا می‌خواهید بیشتر در بین مردم شهر باشید، بایرو آلتو جاییست که مناسب شماست. این منطقه پر از کافه‌ها و رستوران‌های متعدد و با کیفیت است و بهترین نقطه شهر برای اینکه شادی و سرزندگی شبهای لیسبون را در آن حس کنید. نزدیک غروب کم کم موزیسین‌ها به این منطقه می‌آیند و ساز و آواز در این خیابان آغاز می‌شود. بنابراین اگر پس از غروب به این منطقه بیایید احتمالا بیشتر کافه‌های آن را شلوغ و پر خواهید دید.

شب گردی در لیسبون

اگر می‌خواهید بدانید مردم شهر لیسبون چطور تفریح می‌کنید و غروب روزهای تعطیلشان را چطور می‌گذرانند به بایرو آلتو بروید.

  1. از بنای یادبود اکتشاف دیدن کنید

بنای یادبود اکتشاف یک بنای سنگی است که بعنوان یک نماد تاریخی در ساحل رودخانه تاگوس قرار گرفته است. این بنای سنگی از اوایل سالهای ۱۹۶۰ ساخته شده است و نمادیست که به احترام اکتشافات پرتغالی‌ها در عصر کشفیات ساخته شده است. در این نماد شمایی از پرنس هنری دریانورد که یک ماجراجو در دریای گرند سند بود و چند کاشف و ماجراجوی هندی و عربی را خواهید دید.

بنای یادبود اکتشاف

این بنای یادبود شکلی شبیه به یک کشتی دارد و در کنار رودخانه واقع شده و مجموعه‌ای از دریانوردان و کاشفان مختلف در دوره‌های مختلف را در خود جای داده است.

  1. به تماشای کلیسای Estrela بروید

حتما هنگام ترم سواری در منطقه آلفاما، کلیساهای قدیمی و ساختمان‌های تاریخی این منطقه را از دور دیده‌اید. همانطور که گفته شد ترم ۲۸ در نزدیکی یک سازه تاریخی دیگر به نام کلیسای استرلا می‌ایستد. بنابراین فرصت بازدید از این کلیسا را نیز خواهید داشت. بسیاری از بازدیدکنندگان شهر لیسبون معتقدند زیباترین کلیسای شهر این کلیسا است. طراحی کلیسا به سبک باروک است و داخل آن می‌توانید تصاویر رنگارنگی را ببینید که بسیار جذاب و تماشایی هستند. حتی مقبره یکی از ملکه‌های شهر نیز در این کلیسا قرار گرفته است.

کلیسای استرلا

لیسبون شهر کلیساها نیست اما اگر می‌خواهید زیباترین کلیسای شهر را ببینید به سراغ کلیسای استرلا در شهر قدیمی بروید. ترم ۲۸ از کنار این کلیسا می‌گذرد و دسترسی به آن را بسیار ساده می‌سازد.

  1. از سواحل زیبا و آرام شهر لیسبون لذت ببرید

همانطور که گفته شد شهر لیسبون یکی از بهترین شهرهای اروپا برای سفرهای تابستانی است. چرا که این شهر سواحل آرام و زیبایی دارد که بهترین‌های آن‌ها را می‌توانید در کنار رودخانه تاگوس یا رودخانه سادو  بیابید. اگر بخواهید به سواحل کنار اقیانوس اطلس برسید باید کمی از شهر دور شوید و به Alentejo بروید و از سواحل شنی آن لذت ببرید. سواحل این منطقه زیر نور خورشید می‌درخشند و فضایی آرام و لذتبخش ایجاد می‌کنند. اگر اهل ساحل و لذت بردن از آفتاب تابستانی هستید، سواحل لیسبون را از دست ندهید.

سواحل لیسبون

برای علاقه مندان به دریا و ساحل، شهر لیسبون سواحل شنی بسیار زیبا و آرامی دارد.

چطور به لیسبون سفر کنیم؟

شهر زیبای لیسبون پایتخت پرتغال است، شما می‌توانید با داشتن ویزای شینگن هر کشور دیگری به لیسبون سفر کنید و یا از طریق سفارت پرتغال نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. در این صورت باید ابتدا از سفارت پرتغال وقت بگیرید و در تاریخ اعلام شده مدارک مورد نظر جهت اخذ ویزای شینگن پرتغال را به سفارت ببرید و پس از مصاحبه و ارائه مدارک منتظر جواب بمانید. این پروسه می‌تواند زمان‌بر و گیج کننده باشد، بنابراین توصیه ما به شما این است که پیش از اینکه نسبت به اخذ ویزای شینگن پرتغال اقدام کنید با ما در ساحل شنی تماس بگیرید. ما می‌توانیم شما را در رسیدن به این مقصد کمک کنیم و از گرفتن وقت سفارت پرتغال تا اخذ ویزای شینگن را پیگیری کرده و برایتان انجام دهیم تا شما با خیال آسوده‌تری سفرتان به شهر لیسبون را برنامه ریزی کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =