جاذبه‌های گردشگری بروکسل

بروکسل، پایتخت کشور بلژیک، مقر اصلی خانواده سلطنتی بلژیک، و پایتخت اتحادیه اروپا است. شهری که در قیاس با سایر پایتخت‌های اروپایی شاید کمی کوچک به نظر برسد اما در عوض مردمان شهر بسیار میهمان نواز و اجتماعی هستند و همین کار را برای بسیاری از گردشگران راحت می‌کند. هرچند، در قیاس با سایر شهرهای محبوب بلژیک نظیر بروژ و گنت، بروکسل بیشتر یک مرکز اقتصادی و تحصیلی به نظر می‌رسد، جایی که زندگی روزمره مردم بیشتر درگیر کار است. با اینحال بروکسل نیز جاذبه‌های گردشگری متعددی دارد، علاوه بر این‌ها رستوران‌ها و کافه‌های این شهر نیز شهرت بالایی دارند چرا که رستوران گردی بین مردم شهر بروکسل بسیار رواج دارد. معمولا جاذبه‌های گردشگری بروکسل را می‌توان در دو یا سه روز دید، بنابراین اگر قصد دارید مدت زمان بیشتری در بروکسل بمانید می‌توانید سفرهای یک روزه از بروکسل به شهرها و دیدنی‌های اطراف داشته باشید.

برترین جاذبه‌های گردشگری بروکسل بلژیک

  1. میدان Grand Place

میدان اصلی شهر بروکسل که قلب تپنده شهر قدیمی بروکسل است Grand Place نام دارد. میدانی که شاید کمی از مرکز شهر دور باشد اما یکی از زیباترین میادینی است که در کشورهای اروپایی خواهید دید. دور تا دور میدان ساختمان‌های خارق العاده و زیبایی وجود دارد که قدمت برخی از آن‌ها به سال‌های ۱۶۹۶ تا ۱۷۰۰ باز می‌گردد. سبک معماری اغلب این ساختمان‌ها بارون است و بسیاری از آن‌ها به زیبایی سنگ تراشی شده‌اند و تزیینات و جزییات بسیاری دارند. با این وجود قدمت میدان گرند بروکسل به بیش از این سالها باز می‌گردد. این میدان در قرن ۱۱ شکل گرفته است که به مرور زمان و با پراهمیت‌تر شدن شهر بروکسل، این میدان نیز ارتقا یافته و ساختمان‌های مختفلی در آن ساخته شد.

میدان گرند پلس

میدان گرند بروکسل را می‌توانید بارها ببینید و هر بار لذتی متفاوت از آن ببرید. بخصوص اگر در ساعات مختلف روز به این میدان بیایید چشم اندازی متفاوت از میدان خواهید دید.

  1. کلیسای سن میشل (Saint-Michel Cathedral)

سن میشل و سن گودولا دو نفر از مهم‌ترین اشخاص این شهر هستند که بسیاری از مردم آن‌ها را مقدس می‌دانند. به همین دلیل است که این کلیسای گوتیک در سال ۱۲۲۵ ساخته شد. هرچند تا قرن ۱۵ تکمیل نشده بود و هنوز ریزه کاری‌هایی از آن باقی مانده بود. این کلیسا بسیار زیبا و باشکوه ساخته شده است، برج آن ۶۹ متر طول دارند و فضای داخلی آن ۱۰۸ متر در ۵۰ متر است که با پنجره‌های رنگارنگ شیشه‌ای دکور شده است. این کلیسای زیبا یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بروکسل است.

کلیسای سن میشل بروکسل

کلیسای سن میشل بروکسل یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بروکسل است که هم نمایی زیبا دارد هم فضای داخلی آن بسیار چشم نواز و زیبا طراحی شده است.

  1. کاخ سلطنتی (Royal Palace)

کاخ‌های سلطنتی از جمله دیدنی‌هایی هستند که در کشورهای اروپایی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند. کاخ سلطنتی بلژیک نیز از این قاعده مستثنی نیست و به یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بروکسل تبدیل شده است. اگرچه لازم است بدانید کاخ سلطنتی بروکسل همچنان در برخی از ماه‌های توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنوز به طور رسمی به آن‌ها تعلق دارد. اما امکان بازدید از این کاخ باشکوه و پرزرق و برق در ماه‌های تابستان امکان پذیر است. چشمگیرترین اتاق این کاخ تزیینی عجیب و غیرعادی دارد اما در عین حال با موزاییک‌های زیبا و رنگارنگ نیز دکور شده است. باید این فضای نامعمول را از نزدیک ببینید تا متوجه غیرعادی بودن آن شوید.

کاخ سلطنتی بلژیک

کاخ سلطنتی بروکسل امروزه هنوز توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد با اینحال در برخی روزها، بخصوص تابستان، امکان بازدید از آن وجود دارد.

  1. اتومیوم (Atomium)

بدون اغراق شاید بتوان گفت اتومیوم مهم‌ترین جاذبه گردشگری بروکسل است که به نماد شهر نیز تبدیل شده و یک جاذبه مدرن و امروزی است. اتومیوم در پارک هیسل (Heysel Park) در غرب شهر بروکسل قرار گرفته است. همانطور که از نامش پیداست، اتومیوم یک مدل عجیب و عظیم از یک اتم است که ۱۰۰ متر ارتفاع دارد. این مجسمه در سال ۱۹۵۸ برای نمایشگاه جهانی بروکسل ساخته شده است. این سازه علمی اتم را ۱۶۵ میلیون بار بزرگتر نشان می‌دهد. امکان ورود به چهار کره‌ی این سازه وجود دارد که در آن توضیحاتی درباره زندگی بشر، که بیوژنیوم نام دارد، داده می‌شود.

اتومیوم بروکسل

اتومیوم در میان گردشگران بسیار محبوبیت دارد چرا که چهره‌ای متفاوت از علوم را به نمایش گذاشته است.

  1. کلیسای نوتردام دو سابلون (Notre-Dame du Sablon)

کلیسای نوتردام دو سابلون یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های بروکسل است که مربوط به قرن‌های ۱۵ و ۱۶ میلادی می‌شود. این کلیسا یکی از دوست داشتنی‌ترین و زیباترین کلیساهای گوتیک در بلژیک است که به روی یک کلیسای قدیمی و کوچک که در سال ۱۳۰۴ ساخته شده بود بازسازی شد. فضای داخلی این کلیسا واقعا اعجاب انگیز است و شیشه‌های رنگارنگ آن به طرز شگفت انگیزی زیبا و باشکوه تزیین شده‌اند.

کلیسای نوتردام دو سابلون بروکسل

شاید این کلیسا ظاهری ساده داشته باشد اما فضای داخلی آن با دقت و جزییات بالایی طراحی شده است.

  1. پارک Cinquantenaire

پارک پنجاهم یا Cinquantenaire در سال ۱۸۸۰ به منظور بزرگداشت پنجاهمین سالگرد کشور بلژیک افتتاح شد. بازدید از این پارک بسیار جذاب خواهد بود. هم می‌توانید برای پیک نیک به این پارک بروید و لحظات خوش و لذتبخشی در آن بگذرانید هم از ساختمان‌ها و معماری خارق العاده آن‌ها در این پارک دیدن کنید. علاوه بر این‌ها می‌توانید از موزه موجود در پارک بازدید کنید که در آن مجموعه‌ای از ۳۵۰۰۰ اثر هنری قرار گرفته است. بازدید از این پارک را در برنامه سفر خود به بروکسل قرار دهید.

پارک پنجاهم بروکسل

ورود به این پارک برای عموم آزاد و رایگان است و فقط بازدید از موزه‌ها شامل پرداخت مبلغی می‌شود. بنابراین این پارک می‌تواند یکی از جاذبه‌های رایگان شهر بروکسل به شمار برود.

  1. موزه سلطنتی هنرهای زیبا (Belgian Royal Museum of Fine Arts)

موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک که بین سال‌های ۱۸۷۵ تا ۱۸۸۱ شکل گرفته است یکی از بزرگترین و بهترین گالری‌های هنری در جهان است. اگر به هنر علاقه مند هستید نباید بازدید از این موزه هنری زیبا و خارق العاده را در پایتخت بلژیک فراموش کنید. در این موزه مجموعه‌ای از آثار هنری و سبک‌های مختلف هنری مربوط به دوره‌های مختلف، از دوران باستان گرفته تا دوره مدرن، به نمایش گذاشته شده است.

موزه سلطنتی هنرهای زیبا بروکسل

اگر به هنر و آثار هنری دوره‌ها و سبک‌های مختلف علاقه‌مند هستید بازدید از این مجموعه بی‌نظیر از آثار هنرمندان بلژیکی را از دست ندهید.

  1. کلیسای ملی قلب مقدس (Basilique Nationale du Sacré Coeur)

کلیسای عظیم و باشکوه قلب مقدس در منطقه Koekelberg شهر بروکسل قرار گرفته است و پنجمین کلیسای بزرگ جهان است که ساخت آن در سال ۱۹۰۵ آغاز شد که هفتاد و پنجمین سال تاسیس کشور بلژیک بود. هرچند این ساختمان تا سال ۱۹۷۰ تکمیل نشده بود. در ساخت این کلیسا از سبک‌های متفاوتی استفاده شده است. داخل کلیسا نیز می‌توانید مجموعه‌ای عالی از آثار هنری و نمایشگاه‌های تاریخی مختلف را مشاهده کنید. تصویری از عیسی مسیح در صحن اصلی کلیسا کشیده شده است که اثری از یکی از هنرمندان مشهور بلژیگی به نام جرج مین است. از بالای گنبد این کلیسا چشم اندازی بی‌نظیر و تماشایی از شهر دیده می‌شود. برای اینکه دوردست‌ها را مشاهده کنید در بالای گنبد به بازدیدکنندگان دوربین اجاره می‌شود. در روزهایی که هوا صاف است با کمک این دوربین در دوردست‌ها تصویری از شهر آنتورپ هم خواهید دید.

کلیسای قلب مقدس بروکسل

کلیسای قلب مقدس هم ظاهری زیبا دارد هم فضای داخلی آن بسیار چشم نواز و زیبا طراحی شده است. اما در کنار همه این‌ها، تماشای شهر از بام این کلیسا بسیار لذتبخش خواهد بود.

  1. موزه آلات موسیقی (Musical Museum)

موزه آلات موسیقی شهر بروکسل در ساختمنی به نام «انگلیس قدیم» یا Old England واقع شده است. این ساختمان که در واخر قرن ۱۹ ساخته شده است در ابتدا یک فروشگاه بود که به دلایلی تعطیل شد. امروزه نه تنها ظاهر متفاوت این ساختمان گردشگران را به سوی خود می‌کشاند بلکه وجود موزه موسیقی نیز علاقه مندان به این هنر را نیز به سمت این ساختمان می‌آورد. در این موزه بیش از ۲۰۰۰ آلات موسیقی قرار گرفته که برخی از آن‌ها بسیار قدیمی و تاریخی هستند. امکان نواختن برخی از این آلات وجود دارد بنابراین بازدیدکنندگان می‌توانند صدای بسیاری از آلات موسیقی را که تا به حال نمی‌شناختند بشنوند. یک کافه در پشت بام ساختمان وجود دارد که می‌تواند محل خوبی برای گذراندن غروب باشد چرا که تصویری پانورامیک و فراموش نشدنی از شهر از این مکان قابل مشاهده است.

ساختمان انگلیس قدیم بروکسل

ساختمان انگلیس قدیم هنوز طرفداران بسیاری دارد، چه آن‌هایی که صرفا فقط ظاهر متفاوت این ساختمان را دوست دارند چه آن افرادی که برای بازدید از موزه داخل آن به سراغ این ساختمان قدیمی می‌آیند.

  1. صومعه لاکمبره (Abbaye de La Cambre)

در سال ۱۲۰۰، راهبه‌های سیرتسکی یک صومعه کوچک در این مکان پیدا کردند که بعدها در قرن ۱۶ نابود شد. اما در همان مکان صومعه‌ای به همان شکل بازسازی شد و امروزه اطراف آن باغ‌های زیبای فرانسوی ساخته شده است که فضایی عاشقانه و آرام به این مکان می‌بخشد. بد نیست بدانید این فضای آرام و دلنشین زمانی محلی پرتردد و پر سر و صدا بوده است بخصوص در جنگ جهانی اول که تا مدتها از این صومعه بعنوان بیمارستان نظامی استفاده می‌شد. بنابراین این صومعه اتفاقات تاریخی بسیاری را دیده است که به ارزش و اهمیت آن می‌افزاید.

صومعه دو لا کامبره بروکسل

این صومعه کوچک و قدیمی فضایی آرام و دلنشین دارد که می‌تواند شما را برای لحظاتی از هیاهوی شهر دور کند.

چطور به بروکسل سفر کنیم؟

بروکسل پایتخت بلژیک است، بنابراین برای سفر به این شهر و بازدید از جاذبه‌های گردشگری بروکسل باید ویزای بلژیک بگیرید. از آنجایی که کشور بلژیک نیز یکی از اعضاب معاهده شینگن است، برای ورود به خاک این کشور به ویزای شینگن نیاز خواهید داشت. بنابراین باید پیش از هر کاری وقت سفارت بلژیک بگیرید و با ارائه مدارک معتبر نسبت به اخذ ویزای شینگن بلژیک اقدام کنید. از آنجایی که ممکن است سفارت‌های مختلف عضو شینگن از شما مدارک متفاوتی نیز بخواهند، ما به شما توصیه می‌کنیم پیش از اینکه خودتان نسبت به اخذ ویزای شینگن بلژیک اقدام کنید با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا توضیح کاملی از پروسه ویزا گرفتن و سفر به اروپا ارائه دهیم و بتوانیم در این مسیر شما را همراهی کنیم تا با اطمینان بیشتری بتوانید برنامه سفر خود به بروکسل را بچینید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =