برترین شهرهای اتریش برای گردشگران

این کشور زیبا در کنار کوه‌های آلپ مناظر خارق‌العاده و رویایی برای نمایش دارد. در کنار جاذبه‌های طبیعی و شگفت انگیز آن نیز می‌توانید شهرهای خوش منظره با معماری‌های متنوع ببینید. کلیساها، قلعه‌ها و کاخ‌هایی که در میان برترین کاخ‌های جهان قرار گرفته‌اند به جذابیت این کشور ساکت و آرام می‌افزاید. برترین شهرهای اتریش ترکیبی از گذشته و دنیای مدرن را در کنار هم قرار می‌دهند تا شما با قدم زدن در خیابان‌های سنگفرش و زیبای آن‌ها لذت بیشتری ببرید. امتحان کردن رستوران‌ها و غذاهای متنوعی اتریش را نیز فراموش نکنید.

۱۰ تا از برترین شهرهای اتریش برای گشتن

  1. استیر (Steyr)

این شهر در جایی که رودخانه‌های Enns و Steyr به هم می‌رسند واقع شده است. شهری تاریخی که یکی از زیباترین و خوش منظره‌ترین شهرها در شمال اتریش به شمار می‌رود. منطقه قدیمی شهر با ساختمان‌های باروک و خیابان‌های باریک سنگی‌ش بسیار مناسب قدم زدن و گشت و گذار است و میدان اصلی شهر نیز ترکیبی از معماری سبک‌های مختلف است که در نوع خود تصویری بی‌نظیر ایجاد کرده است. بعنوان مثال، اصلی‌ترین جاذبه شهر Bummerlhaus نام دارد که عمارت زیبا به سبک گوتیک است که به قرن ۱۳ باز می‌گردد. وجود دو قلعه زیبا در شهر و پارک ملی سرسبز و خوش منظره آن نیز موجب شده‌اند گشتن در شهر استیر بسیار لذتبخش باشد.

شهر استیر اتریش

منطقه تاریخی شهر استیر بسیار زیبا و منحصر به فرد است و مناظری دارد که شاید هیچ جای دیگر نبینید.

  1. کرمز آن در دونائو (Krems an der Donau)

با وجود نام طولانی که دارد آن را کرمز (Krems) می‌خوانند. این شهر در نقطه‌ای قرار گرفته که رودخانه دانوب و کرمز به یکدیگر می‌رسند. این شهر زیبا با تاکستان‌های بسیاری احاطه شده است که منظره‌ای زیبا ایجاد کرده‌اند. مرکز تاریخی شهر نیز با وجود کلیساهای قدیمی و موزه‌های متنوع محلی مناسب برای گشتن است. جدا از ماه‌های شلوغ تابستان، کرمز محلی ساکت و آرام برای بازدید است که رستوران‌های مطرح و با کیفیتی نیز دارد. قدم زدن در کنار رودخانه دانوب از لذتبخش‌ترین تفریحات این شهر محسوب می‌شود. همین موجب شده شهر کرمز به یکی از برترین شهرهای اتریش تبدیل شود.

شهر کرمز از برترین شهرهای اتریش

کلیساهای قدیمی و ساختمان‌هایی که معماری متنوعی که دارند به شهر قدیمی کرمز جلوه خاصی بخشیده‌اند.

  1. ویلاچ (Villach)

اگرچه شهر ویلاچ تاریخی طولانی و متنوع دارد که به دوران رومیان باز می‌گردد، و اگرچه در لیست برترین شهرهای اتریش قرار گرفته اما امروزه خیلی سازه تاریخی و معماری قدیمی و زیبا در این شهر دیده نمی‌شود چرا که ویلاچ از جمله شهرهایی بوده که در جنگ جهانی دوم آسیب بسیاری دیده و به نوعی می‌توان گفت کاملا نابود شده است. هرچند امروزه خرابه‌های باقیمانده از چند قلعه در شهر وجود دارد که گردشگران می‌توانند از آن دیدن کنند. اما بسیاری معتقدند ویلاچ بیش از اینکه بخواهد برای گردشگران محبوب باشد یک مکان محبوب برای زندگی است. چرا که شهری آرام و بی سر و صداست که طبیعت زیبایی دارد بخصوص ریزورت‌های اسکی و کوه‌هایی که مناظر پانورامیک بسیار زیبایی دارند.

ویلاچ از برترین شهرهای اتریش

اگرچه شهر ویلاچ سازه تاریخی بسیاری ندارد اما آرامش و سکوت شهر موجب شده به یک مکان مناسب برای زندگی تبدیل شود.

  1. لینز (Linz)

لینز یکی دیگر از برترین شهرهای اتریش است که در کنار رودخانه دانوب واقع شده و چشم اندازی زیبا و تماشایی دارد. شهر قدیمی لینز نیز همانند سایر شهرهای اتریش بسیار چشم نواز و منحصر به فرد است. ساختمان‌هایی با معماری باروک در کنار خیابان‌های سنگی و باریک موجب شده منظره‌ای زیبا و خارق العاده ایجاد شود. اخیرا شهر لینز به نوآوری و تکنولوژی مدرن روی آورده است که موجب شده شهر به یک شهر پویاتر تبدیل شود که همین تنوع مدرنیته و تاریخ به شهر شخصیتی جذاب و متفاوت بخشیده است.

شهر لینز از برترین شهرهای اتریش

چهره شهر لینز ترکیبی از گذشته و دنیای معاصر است که همین موجب شده جذاب و تماشایی باشد.

  1. کلاگنفورت (Klagenfurt)

یکی از جذاب‌ترین شهرهایی که می‌توانید در اتریش ببینید شهر کلاگنفورت است. این شهر که به خاطر دانشگاه بزرگی که دارد مشهور است یک شهر جوان و پرجنب و جوش است که این خصوصیت را مدیون دانشجویانیست که سراسر شهر را پر کرده‌اند. همانند سایر شهرهای اروپایی، این شهر نیز یک منطقه تاریخی زیبا و خوش منظره دارد، نماد اصلی شهر نیز یک نماد بسیار متفاوت و خاص است که یک روستایی را نشان می‌دهد که در حال کشتن اژدها است. تردد به شهرهای اطراف کلاگنفورت با وجود مترو و قطار بسیار راحت است و همین موجب می‌شود رسیدن به این شهر نیز ساده باشد.

کلاگنفورت اتریش

یکی از جاذبه‌های محبوب در کلاگنفورت پارک مینیاتوری آن است که ۱۴۰ ساختمان مهم از سراسر جهان را به تصویر کشیده است.

  1. آیزنستات (Eisenstadt)

این شهر محل تولد موزیسین معروف اتریشی، جوزف هایدن، است که در قرن ۱۸ زندگی می‌کرده است. این شهر موزه‌ها و بناهای قدیمی بسیاری برای بازدیدکنندگان دارد. برخلاف کوچک بودن، آیزنستات پایتخت بورگنلند در شرق اتریش است. همین موجب شده از محبوبیت بالایی در بین برترین شهرهای اتریش برخوردار باشد. در خیابان اصلی شهر کافه‌ها، رستوران‌ها و بوتیک‌های بسیاری می‌یابید که ساعت‌ها شما را درگیر خود می‌کنند. از آنجایی که این شهر خیلی از پایتخت اتریش، وین فاصله ندارد، رسیدن به آن ساده است. از این شهر برای بازدید تاکستان‌های اطراف نیز تورهای بسیاری وجود دارد.

آیزنستات اتریش

آیزنستات یک شهر آرام و کوچک است که بیشتر خانه‌های آن محلی است و هیچ آپارتمان یا ساختمان بلندی در آن نمی‌بینید.

  1. گراز (Graz)

شهر گراز دومین شهر بزرگ در اتریش است که قدمت آن به رومیان می‌رسد. گراز شهرتش را مدیون نقشی است که در تاریخ برای دفاع از اروپا در برابر امپراطوری عثمانی ایفا کرده است. امروزه این شهر به یک شهر جذاب و تفریحی تبدیل شده است و دانشجویان بسیاری در این شهر تردد می‌کنند که منجر به جوان‌تر شدن و پرشورتر شدن شهر می‌شوند. شهر قدیمی در کنار یک قلعه قدیمی واقع شده که گشتن هر دو بسیار لذتبخش خواهد بود. گراز یک شهر پرهیجان و مدرن برای بازدید است.

شهر گراز اتریش

گراز امروزه شهری آرام و بی‌هیاهو است که به دلیل خلوت بودن آن دوچرخه سواری در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌هایش از محبوبیت بالایی برخوردار است.

  1. اینزبروک (Innsbruck)

اینزبروک شهریست که در میان کوههای بلند آلپ قرار گرفته و یک ریزورت اسکی محبوب در اروپا است. همچنین دره‌ها و تنگه‌های اطراف شهر محل مناسبی برای گردشگران ماجراجو و عاشق طبیعت است. به همین دلیل اغلب گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند مستقیم به سمت کوهها روانه می‌شوند. شهر قدیمی اینزبروک بسیار خوش منظره و بزرگ است و یک کاخ قدیمی و پرزرق و برق نیز در کنار یک کلیسای جامع در این منطقه از شهر درخشش خاصی ایجاد کرده‌اند. با وجود چشم‌اندازهای رویایی از کوههای اطراف، اینزبروک یک شهر تماشایی و خوش منظره به شمار می‌رود.

اینزبروک برترین شهرهای اتریش

اینرزبروک یک شهر قدیمی است که امروزه به دلیل وجود کوههای سفید آلپ و دره‌ها و طبیعت بکر اطرافش بین گردشگران شهرت دارد.

  1. سالزبورگ (Salzburg)

سالزبورگ از جمله محبوب‌ترین و برترین شهرهای اتریش است که زیبایی خاص آن موجب شده به نظر برسد از درون داستان‌ های افسانه‌ ای به بیرون کشیده شده است. قلعه قدیمی و بزرگ شهر که بالای تپه‌ای در شهر قدیمی واقع شده، جلوه‌ای عجیب و خارق العاده به شهر بخشیده است. گذر رودخانه سالزاچ از کنار شهر نیز موجب شده این شهر از نظر آب و هوا بسیار مطبوع و لذتبخش باشد. در میان شهر که قدم بزنید نیز ساختمان‌های زیبا و خارق العاده‌ای خواهید دید که اغلب به سبک باروک طراحی شده‌اند. سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش است که می‌توان آن را محبوب‌ترین شهر اتریش پس از وین دانست.

شهر سالزبورگ از برترین شهرهای اتریش

از هر نقطه شهر که نگاه کنید تصویری از قلعه قدیمی شهر بر فراز تپه‌ها نمایان می‌شود که جلوه‌ای رویایی به شهر می‌بخشد.

  1. وین (Vienna)

لیست برترین شهرهای اتریش بدون اینکه نامی از پایتخت زیبا و شگفت انگیز آن، وین، به میان بیاید تکمیل نمی‌شود. این شهر که در گذشته پایتخت امپراطوری هاپسبورگ بوده است امروزه ساختمان‌های سلطنتی و کاخ‌های مشهوری دارد که قدرت و ثروت این امپراطوری را به رخ می‌کشد. وین جاذبه‌های گردشگری متنوع و زیبایی دارد، وجود خانه اپرای بزرگ و خارق‌العاده در شهر و خیابان‌هایی که روزی میزبان هنرمندان مشهوری همانند موتزارت، بتهوون و شوبرت بوده‌اند، شهر وین به «شهر موسیقی» شهرت دارد. در کنار این جاذبه زیبا و چشم نواز در شهر می‌توانید کلیساهای قدیمی، موزه‌های متنوع و گالری‌های هنری متفاوتی در شهر بیابید.

شهر وین پایتخت اتریش

وین، مهم‌ترین شهر و پایتخت کشور اتریش، پر از تفریحات و جاذبه‌های متنوع است که می‌تواند نظر هر سلیقه‌ای را به خود جلب کند.

چطور به اتریش سفر کنیم؟

اتریش از جمله شهرهای عضو اتحادیه اروپا است که ورود به آن مستلزم داشتن ویزای شینگن است. هرچند این ویزا را می‌توانید از هر یک از کشورهای عضو این معاهده بگیرید اما اگر مقصد اصلیتان اتریش است و می‌خواهید از وین وارد اروپا شوید بهتر است جهت اخذ ویزای شینگن از سفارت اتریش اقدام کنید. در قدم اول این کار به وقت سفارت اتریش نیاز خواهید داشت که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از اینکه خودتان قدمی در این راستا بردارید با ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا جدیدترین اطلاعات درباره ویزای شینگن و چگونگی گرفتن وقت سفارت اتریش یا هر سفارت شینگن دیگری در اختیارتان قرار دهیم تا با اطمینان بیشتری بتوانید جهت اخذ ویزای شینگن اتریش اقدام کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =