آداب و رسوم در فرانسه

آداب و رسوم در فرانسه

مردم هر کشوری دارای آداب و رسوم خاص خود می باشند که بهتر است هنگام مسافرت به آن کشور فرهنگ آن کشور را نیز رعایت کنید مردم فرانسه نیز از این امور مستثنی نیستند به برخی از آداب و رسوم در فرانسه اشاره خواهیم کرد. قبل از هر چیز باید خاطر نشان کنیم که برای مسافرت به فرانسه داشتن ویزای شنگن الزامی می باشد از اینرو جهت اخذ وقت سفارت و ویزای شنگن می توانید از خدمات شرکت اسکای لاین بهره مند شوید؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 4-22119951(021) تماس حاصل نمایید. 

آداب و رسوم در فرانسه

فرهنگ مردم پاریس

مردم  پاریس جز آندسته افرادی هستند که در فرهنگشان اهمیت زیادی به لباس پوشیدن، غذا خوردن، هنر، تحصیلات  می دهند؛ جالب است بدانید مردم  پاریس تعصب زیادی به صحبت کردن به زبان خودشان دارند از اینرو در سفر به فرانسه چنانچه آشنایی با زبان فرانسوی نداشته باشید هنگام صحبت کردن کمی دچار مشکل می شوید البته با دانستن زبان انگلیسی و استفاده از ایما و اشاره می توانید گلیم تان را از آب بیرون بکشید .

فرهنگ عذرخواهی در فرانسه

از جمله عادت های اجتماعی که پاریسی ها به آن معتقدند فرهنگ عذرخواهی کردن در صورت ایجاد کدورت یا برخورد بین طرفین می باشد که در این مورد گفتن دو کلمه Pardon و Desole برای این امر پرکاربردی و مهم می باشد، فرهنگ سلام و خداحافظی نیز از جمله موارد پرکاربردی است که بین فرانسوی ها رایج می باشد بطوریکه مردم فرانسه در اجرای این فرهنگ سعی در پیشی گرفتن نسبت به یکدیگر را دارند.

فرهنگ کافه نشینی در فرانسه

دیگر فرهنگی که بین مردم فرانسه دیده می شود فرهنگ کافه نشینی می باشد عموماً فرانسوی ها برای  اکثر دیدارهای کاری، دوستانه خود به کافه می روند در اینصورت شما می توانید بدون هیچ دغدغه و استرسی و تنها با سفارش یک سوپ، سالاد و یا یک قهوه ساده ساعت های طولانی را در یک کافه و یا رستوران با دوست قدیمی خود باشید ؛ در سفرخود به پاریس به این نکته نیز توجه داشته باشید که صحبت کردن با تلفن در اماکن عمومی، وسایل نقلیه و فضاهای سرپوشیده برای فرانسوی ها خوشایند نمی باشد.

فرهنگ غذا خوردن در فرانسه

فرهنگ غذا خوردن و طبخ غذا در فرانسه دارای قدمتی فراوان بوده تا جایی که اولین کتاب های اشپزی مربوط به فرانسویان می باشد از اینرو فرانسوی ها به غذا خوردن اهمیت زیادی می دهند و سعی می کنند غذای مورد نظر را کاملاً حرفه ای و ماهرانه درست کنید.

اغلب وعده های غذایی در فرانسه برای تحریک اشتها با پیش غذا شروع می شود و اغلب قبل از پرس اصلی که با گوشت و مرغ می باشد یک وعده ماهی تزئین شده به همراه سبزیجات سرو می شود که اغلب وعده سالاد همراه با سس های مخصوص برای کمک کردن به هضم غذا سرو می شود، بعضی از افراد نیز بعد از صرف وعده های غذایی اصلی از انواعی پنیر نیز استفاده می کنند. از فرهنگ دیگری که در فرانسه رایج است این است که فرانسوی ها اغلب تمایلی به خوردن فست فود ندارند و نسبت به خوردن فست فود اغلب مقاومت نشان می دهند.

وعده نهار در فرانسه

مردم فرانسه اغلب اهمیت زیادی به وعده نهار خود می دهند و نهار را بعنوان وعده اصلی در نظر می گیرند و سعی می کنند روز خود را با یک صبحانه سبک و تشکیل شده از نان کروسان، قهوه یا هات چاکلت شروع  کنند؛ امروزه بدلیل مشغله های کاری و نبود اعضای خانواده در تایم نهار کنار هم وعده شام مفصلتر برگزار می شود و وعده نهار اغلب سبکتر در نظر گرفته می شود.

فرانسوی ها وعده نهار را اغلب در ساعت 1 عصر  و شام را در ساعت 9 یا دیرتر میل می کنند و سعی می کنند در هنگام خوردن غذا با آرامش کامل غذا را میل نمایند و جالب است بدانید وعده غذایی شام یا نهار شامل چندین بخش و بدین صورت است می باشد که اغلب یک وعده غذایی مثل شام یا نهار با یک پیش غذا شروع می شود و غذای اصلی معمولاً ماهی یا گوشت به همراه سبزیجات ، سالاد و پنیر می باشد سپس وعده غذایی با یک دسر یا قهوه خاتمه پیدا می کند و جالب است بدانید وجود نان  در وعده های غذایی نشان از مهمان نواز بودن می باشد و فرهنگ دیگر آنها این است که اغلب سعی می کنند روی میز غذا آب نگذارند.

آداب غذا خوردن

  • تقریباً تمامی کشورهای اروپایی من جمله فرانسه هنگام سرو غذا کارد را در دست راست و چنگال را در دست چپ نگه می دارند .
  • برای نشستن روی صندلی می بایست همیشه منتظر راهنمایی میزبان جهت نشستن روی صندلی باشید و هرگز قبل از بفرما زدن میزبان شروع به خوردن وعده غذایی نکنید.
  • هنگام سرو غذا سعی کنید وعده های غذایی خود را به اندازه ای که میل دارید در بشقاب بکشید چون باقی ماندن غذا در بشقاب در فرانسه نشانه بی ادبی محسوب می شود.
  • برای میل کردن میوه ها ابتدا آنها را پوست گرفته و بعد از برش زدن آنرا مصرف کنید.
  • در صورتیکه تمایل به خوردن نوشیدنی برای دومین بار دارید نیز می بایست کمی از نوشیدنی خود را در لیوان باقی بگذارید.

 

جهت اخذ وقت سفارت با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *